4 kwietnia w Warszawie odbędzie się - Energy Innovation Day

4 kwietnia w Warszawie odbędzie się - Energy Innovation Day

W najbliższy wtorek 4 kwietnia o godz. 10:00 w Teatrze Kamienica przy al. Solidarności 93 w Warszawie rozpocznie się Energy Innovation Day.

 

Tegoroczna, pierwsza edycja wydarzenia przebiegać będzie pod hasłem: „W POSZUKIWANIU CIEPŁA, mniej znaczy więcej”. Przy rosnących cenach surowców i energii, uzależnieniu zarówno ciepłownictwa jak i ogrzewnictwa od węgla, a także w obliczu borykania się z niską jakością powietrza w sezonie jesienno-zimowym - zmniejszanie zapotrzebowania budynków na energię oraz zwiększanie efektywności wytwarzania ciepła staje się kluczowe.

 

4 kwietnia w Warszawie odbędzie się - Energy Innovation Day

 

Czytaj również: W Castoramie trwa akcja „Kwiaty za elektrograty”

 

W prezentacjach TED'x wystąpią: Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, wiceminister klimatu i środowiska, Piotr Podgórski, dyrektor naczelny ds. transformacji KGHM, Małgorzata Walczak, Investment Director PFR Green Hub Fund of Funds, Marcin Petrykowski, CEO Atende, Piotr Grudziński, wiceprezes Fundacji Nasza Energia.

 

Po prezentacjach na scenie odbędą się cztery ringi dyskusyjne.

W pierwszym ringu poświęconym podaży innowacyjnych projektów zmierzą się Monika Borowiecka, Managing Partner TangentLine VC oraz Patryk Demski, wiceprezes Tauronu.

 

W drugim ringu wymiana argumentów dotyczyć będzie finansowania innowacji. W lewym narożniku stanie Jacek Bukowicki, PARP, zaś w narożniku prawym będzie Mateusz Brzozowski, ONE METER.

 

Trzeci ring będzie dotyczył tego, czym tak właściwie jest innowacja? Spierać się będą o to Agnieszka Skala, Politechnika Warszawska z Wojciechem Racięckim, NCBR.

 

W czwartym ringu walka na argumenty skupi się na patentowaniu innowacji. Swoich racji będzie bronił Potr Zakrzewski, wiceprezes Urzędu Patentowego kontra Jan Sikora, PLENTY.

 

Kolejny punkt programu to trzy równoległe warsztaty, które dotyczyć będą następujących kwestii:

- Jak pozyskać finansowanie na kolejne etapy rozwoju projektu?

- Jak zaimplementować rozwiązanie w korporacji?

- Jakich innowacji poszukuje energetyka?

 

Po warsztatach odbędą się prezentacje startupów, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji Energy Innovation Day. Zwycięzca wybrany przez Kapitułę otrzyma czek na 20000 zł.

 

4 kwietnia w Warszawie odbędzie się - Energy Innovation Day

 

Czytaj również: Transformacja energetyczna i przyszłość energetyki w Polsce. 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER

 

Partnerami konferencji są: Enea, KGHM Polska Miedź, NCBR, PKO TFI.

 

Organizatorzy: Klub Energetyczny, Fundacja Startup Hub Poland

 

Agenda i rejestracja na energyinnovationday.pl.

2023-03-31
Źródło: Klub Energetyczny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18527 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 66

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >