Apartamenty dla singili

Apartamenty dla singili

Z roku na rok przybywa singli. Stawiają na karierę zawodową, stąd często dobrze zarabiają. Cenią wygodę i nie odmawiają sobie przyjemności: chętnie jadają poza domem, uprawiają sporty, podróżują, prowadzą bogate życie towarzyskie. Jako znacząca już grupa społeczna mają też wpływ na rynek nieruchomości: szukają apartamentów o wysokim standardzie i położonych w atrakcyjnych miejscach: blisko centrum, ale w kameralnej enklawie. Z ofertą dopasowaną do potrzeb tej grupy klientów wychodzi Eko-Park, wiodący deweloper z segmentu premium. Czytaj dalej

 

 
APARTAMENTY DLA SINGLI: NOWA KATEGORIA NA RYNKU LOKALI PREMIUM Liczba singli rośnie z roku na rok. To trend widoczny w wielu krajach, również w Polsce. W Stanach Zjednoczonych w latach 70-tych single stanowili 17% obywateli, zaś w roku 2010 liczba ta wzrosła do 43%. We Francji w 1999 roku w pojedynkę żyło 9 mln osób, a w 2003 roku już prawie 25 mln. W Polsce według danych GUS liczba singli wynosi obecnie ok. 7 mln, a według prognoz w 2035 roku osiągnie pułap 10 mln, czyli blisko 1/4 populacji. Rosnąca w siłę grupa społeczna ma znaczący wpływ na wiele dziedzin gospodarki, w tym także na rynek nieruchomości. 

 

Czytaj również: Centrum III w Łodzi, to trzy kameralne budynki o łącznej liczbie 96 mieszkań


- Śledzimy zmiany w strukturze populacji, bo to one wyznaczają obecne i przyszłe potrzeby mieszkaniowe naszych klientów. Od kilku lat, wraz ze zwiększającą się liczbą singli, obserwujemy popyt na apartamenty typu premium. Nie każdy dostrzega różnicę pomiędzy apartamentem dostosowanym do wymogów rodziny z dziećmi, a potrzebami singla. Jest ona jednak znacząca. I nie chodzi tylko o metraż, ale też rozkład mieszkania. Architekci i styliści podkreślają, że dla singla ważna jest z jednej strony kameralna prywatna strefa, która zaspokoi jego potrzebę bezpieczeństwa i izolacji, z drugiej zaś otwarta przestrzeń, która będzie namiastką życia klubowego i pozwoli na przyjmowanie gości. Wspólne gotowanie z przyjaciółmi, czy wieczorne seanse filmowe w gronie najbliższych to bowiem częste formy spędzania wolnego czasu osób żyjących w pojedynkę. Stąd nasze propozycje w kompleksie Grazioso, ostatnim etapie prestiżowego  osiedla Eko-Park – mówi Barbara Klassek, Dyrektor Promocji Sprzedaży Eko-Park S.A..

 

 

 

 


Równie ważnym kryterium wyboru mieszkania jest jego lokalizacja, która spełnia z jednej strony funkcję wizerunkową - odzwierciedla status społeczny właściciela, a z drugiej funkcję praktyczną - musi wpisywać się idealnie w tryb życia singla. Apartament powinien więc mieścić się pod prestiżowym adresem, jak najbliżej tętniącego życiem centrum, gdzie singiel pracuje i "bywa" w najmodniejszych miejscach, a zarazem w okolicy terenów zielonych, by mógł żyć zgodnie z zasadami "eko". Singiel dba bowiem o kondycję, uprawia sporty i zdrowo się odżywia. 

 

Czytaj również: Villa Juliette na warszawskim Bemowie

 


Grazioso Apartamenty, autorstwa znanej w świecie pracowni Kuryłowicz & Associates to dla singli prawdziwy rarytas: świetna lokalizacja (nieopodal centrum miasta, ale w otulinie Pola Mokotowskiego), nowoczesna, elegancka architektura, wysoki standard wykończenia, optymalne metraże i przemyślany układ pomieszczeń, w tym obszerne balkony, tarasy lub loggie, a w mieszkaniach na parterze i na ostatnich piętrach - prywatne ogrody. W eleganckim kompleksie Grazioso, na osiedlu, nagrodzonym tytułem Złotej Villi 2014 jako najlepszej inwestycji Województwa Mazowieckiego, zapracowany singiel znajdzie to, czego potrzebuje: mieszkanie w zielonej okolicy, które pozwoli mu jednocześnie w pełni korzystać z uroków wielkomiejskiego życia. Ostatnie wolne mieszkania czekają na nowych właścicieli.

Źródło: prplus / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18794 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 155

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >