Apartamenty nad wodą

Apartamenty nad wodą

Deweloper Mill-Yon Sp. z o.o., członek międzynarodowej spółki The Israel Land Development Company Limited (ILDC) o ponad 100 letniej tradycji na rynku nieruchomości, 15. lipca 2012 kończy I etap budowy luksusowego apartamentowca Aura Gdańsk położonego w prestiżowej lokalizacji na Wyspie Spichrzów i tym samym oddaje gotową inwestycję.

 

Ze względu na bliskość wody, nieruchomość ta jest doskonałą inwestycją dla osób poszukujących atrakcyjnej lokaty kapitału czy drugiego mieszkania na letnie wypady nad morze. Warszawa, 10 lipca 2012 – The Israel Land Development Company Limited (ILDC) to holding, który rozpoczął działalność na rynku nieruchomości w 1909 roku w Wielkiej Brytanii. W 2006 ILDC zaangażował się w inwestycje w Polsce, a jego działalność realizowana jest przez firmę Mill Yon. Ponad stuletnie doświadczenie ILDC przekłada się na poziom realizowanych przez firmę inwestycji.

 

Czytaj również: Budowa INEA Park pod Poznaniem

 

 

Inwestycja Apartamenty Aura Gdańsk to kolejna po osiedlu Aura Park w Warszawie inwestycja spółki Mill-Yon w Polsce. Budowa I etapu ruszyła w czerwcu 2010 i objęła 236 apartamentów z miejscami garażowymi oraz 20 lokali usługowych. Inwestycja zakończona została zgodnie z planem i obecnie na zainteresowanych czekają gotowe do zamieszkania przestrzenie.  Lokalizacja nieruchomości na Wyspie Spichrzów, która powstała w 1576 po przekopaniu kanału Nowej Motławy i była zbożowym skarbcem ówczesnego miasta, znajduje się w samym centrum Gdańska – 1 km na wschód od Głównego Miasta.

 

 

Architektura apartamentów Aura Gdańsk nawiązuje do historii wyspy związanej z dobrobytem miasta, które w 300 spichlerzach przechowywało najcenniejszy towar tamtych czasów, czyli zboże. – wyjaśnia Prezes Mill-Yon, Yael Rothschild. Naszym zamysłem było to, żeby budynki łączyły nowoczesną architekturę inspirowaną kształtem spichlerzów ze stylem gdańskich kamienic. Wydaje mi się, że udało nam się stworzyć przez to wyjątkowy architektonicznie obiekt, który już teraz jest doceniany przez klientów oraz gdańszczan.

 

Czytaj również: Rozpoczęto budowę przystanku kolejowego Zacisze-Wilno


 

Według specjalistów od rynku nieruchomości, najważniejszymi czynnikami świadczącymi o atrakcyjności inwestycji jest położenie, spokojne otoczenie oraz jakość wykończenia. Miejsce na budowę Aura Gdańsk wybrane zostało właśnie w oparciu o te kryteria – wysokiej klasy gotowe apartamenty nad wodą uchodzą na całym świecie za niezmiennie dobrą inwestycję kapitału. Dodatkowo, coraz więcej Polaków stać na apartamenty w atrakcyjnych inwestycyjnie lokalizacjach. Ceny luksusowych nadmorskich apartamentów są wciąż mniejsze niż np. często niższy standard w Warszawie – za luksusowe mieszkanie nad wodą zapłacimy już od 6 900 PLN/m2 brutto.

 

 

Wyobraźnię kupujących rozbudza dodatkowo letnia perspektywa dostępu do morza, a także możliwość zarobku: tego typu apartamenty można stosunkowo łatwo wynająć, gdy się w nich nie mieszka. Inwestycja Aura Gdańsk jest już gotowa i oddana zostanie zgodnie z planem już 15 lipca 2012, tak aby zainteresowani mogli skorzystać z uroków mieszkania nad wodą jeszcze w trakcie okresu letniego.

 

Czytaj również: Duże zapotrzebowanie na stołeczne biura


 

Tego samego dnia zakończone zostaną również prace nad terenami zielonymi wokół budynku, a także zaprezentowany zostanie 3-pokojowy apartament pokazowy o powierzchni 85m2. Do mieszkania, z którego roztacza się widok na rzekę Motławę, zabierze potencjalnych klientów cichobieżna winda. Apartament ten poprzez staranną selekcję materiałów wykończeniowych oraz barw, które dzięki przestronnym drewnianym oknom doskonale komponują się w dobrze doświetlonym mieszkaniu, ma być inspiracją dla osób zainteresowanych urządzeniem własnego lokum.

 

 

Źródło: Head Shot PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18531 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 204

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >