Aplikacja do szybkiego wynajmu narzędzi i maszyn budowlanych

Aplikacja do szybkiego wynajmu narzędzi i maszyn budowlanych

Polski rynek wynajmu maszyn rośnie z roku na rok, niemniej jednak popyt na najem może tu niebawem zacząć przewyższać podaż. Oznacza to, że firmy wynajmujące będą mieć problemy z zapewnieniem sprzętu wszystkim potrzebującym. W niepewnym otoczeniu gospodarczo-politycznym będą więc rosły oczekiwania klientów w zakresie elastycznych i kompleksowych rozwiązań, a rola szybkiego dostępu do maszyn i urządzeń stanie się kluczowa. Eksperci przewidują, że już teraz mamy do czynienia z trendem tzw. szybkiego wynajmu. Ogromną rolę zaczynają odgrywać tu aplikacje, które w sposób kompleksowy, prosty i szybki ułatwiają dopasowanie maszyny do oczekiwań i możliwości finansowych klienta wraz z zarządzaniem procesem wynajmu i sprzętem. Co za tym idzie branża coraz chętniej wchodzi w nowe technologie, zarówno cyfryzacji wewnętrznych procesów, jak i obsługi klientów. Czytaj dalej

 

Wzrost wynajmu

Polski rynek wynajmu maszyn rośnie z roku na rok i zmierza w kierunku modelu zachodniego, gdzie maszyn i urządzeń budowlanych więcej się wynajmuje, niż sprzedaje. Potwierdzają to też dane z ostatniego raportu EFL 2022, zgodnie z którym 84% firm budowlanych zamierza w ciągu najbliższych 3 lat wynająć maszynę budowlaną. Co istotne, rynek ten rośnie już nie tylko wertykalnie, w obszarze branży budowlanej, ale również horyzontalnie. Z wypożyczania sprzętów i maszyn korzysta także szerokie grono firm, które potrzebują sprzętu do różnych prac ciężkich, czy wykonywanych na wysokościach. Mowa o firmach, takich jak rafinerie, stocznie, ale nie tylko. Sprzęt wypoży­czają również m.in. firmy eventowe, muzea, teatry, zakłady produkcyjne, hale magazynowe czy firmy zaopatrzeniowe. Dostrzegają one wiele korzyści wynajmu, takich jak choćby minimalizacja kosztów zakupu, magazynowania, relokacji, serwisowania czy eksploatacji sprzętu. Ponadto wynajem eliminuje większość ryzyka związanego z awariami i niemal natychmiast pozwala zniwelować opóź­nienia w pracach.

 

Umacnia się trend szybkiego wynajmu maszyn i sprzętu

 Aplikację do szybkiego wynajmu, która wspiera procesy terminowych i sprawnych realizacji nawet najtrudniejszych projektów, oferuje PreferRent.


Czytaj również: Akademia Wiedzy Praktycznej G-U nowy kanał na YouTube


-Ta otwartość na zmianę w kierunku wynajmu przychodzi do nas z zachodu, nasi przedsiębiorcy biorą przykład z kolegów z Hiszpanii, czy Włoch. A wynajem będzie się umacniał, wpływ ma na to spowolnienie gospodarcze, w wyniku którego coraz więcej przedsiębiorców jest zmuszonych do poszukiwania nowych form finansowania inwestycji. Równie ważne jest też to, że zmienia się podejście do własności – tutaj dużą rolę odgrywa zmiana pokoleniowa. Czasy w jakich się urodziliśmy, gdzie mamy do dyspozycji coraz to nowsze technologie, determinują nasze wybory nie tylko w kontekście życia prywatnego, ale też zarządzania biznesem. Coraz częściej nie musimy posiadać, tylko korzystamy z dobrodziejstw ekonomii współdzielenia – podkreśla Tomasz Bakalarz, Business Development Manager PreferRent Polska.

 

Tradycyjny wynajem w obliczu problemu dostępności sprzętu

Eksperci PreferRent przewidują, że wraz ze wzrostem skali wynajmu będziemy mieć sytuację, w której popyt na najem maszyn zacznie w końcu przewyższać podaż. Oznacza to, że firmom będzie coraz trudniej w tradycyjny sposób znaleźć i wynająć maszynę do sprawnej i terminowej realizacji swoich projektów. Biorąc pod uwagę fakt, że często z usług wypożyczalni korzystają również potentaci realizujący największe inwestycje, których wolumen wynajmu jest duży, może się to okazać ogromnym problemem.  

 

- Tak naprawdę zaczyna to być widoczne już teraz. Oczywiście ten popyt różnie się rozkłada w zależności od rodzaju maszyn, ponadto w tej branży jest duża sezonowość, która też go kształtuje. Niemniej widać, że firmy wynajmujące już miewają problemy z zapewnieniem sprzętu wszystkim potrzebującym. To będzie wymuszać zmianę dotychczasowego modelu wynajmu, którego modus operandi, opierał się często na współpracy firm z jedną czy dwoma wypożyczalniami, bez konieczności poznawania ofert i nowoczesnych sposobów działania innych firm -  dodaje Tomasz Bakalarz

 

Optymalizacja i konieczność elastycznych rozwiązań 

Także duża niepewność w otoczeniu gospodarczo-politycznym sprawia, że firmy potrzebują elastycznych rozwiązań, które zapewnią szybki dostęp do sprzętu i maszyn lub możliwość rezygnacji z wynajmu. Kwestia optymalizacji, szybkości działania stanie kluczowa.

 

Porównując do sytuacji sprzed kilku lat dziś rentowność wielu firm jest zdecydowanie niższa. Już teraz głównym celem firm wynajmujących jest kontrola wydajności związanej z użyczeniem sprzętu. Ze względu na, będący skutkiem inflacji i wojny, wzrost cen surowców, materiałów budowlanych, gazu i  kosztów pracy, krytycznie przyglądają się kosztom swojej działalności i poszukują bardziej zoptymalizowanych rozwiązań.

 

Trend szybkiego wynajmu i rola sztucznej inteligencji

Biorąc pod uwagę powyższe eksperci przewidują, że w ramach wynajmu możemy mieć do czynienia z umocnieniem trendu tzw. szybkiego wynajmu, który stanie się odpowiedzią na oczekiwania dostępności sprzętu tu i teraz, często od ręki. A w tym ogromną rolę zaczną odgrywać aplikacje, które kompleksowo to umożliwią wraz z dopasowaniem w sposób prosty i łatwy maszyny do oczekiwań i możliwości finansowych klienta oraz ułatwią zarządzanie tym sprzętem. To wsparcie sztucznej inteligencji w znaczący sposób ułatwi dotarcie do klienta, jego profilowanie, uprości proces sprzedaży najmu, jak i skrócenie czasu przygotowania oferty.

 

 Aplikacja do szybkiego wynajmu narzędzi i maszyn budowlanych

 

Czytaj również: Wszystko, co musisz wiedzieć o światłowodzie

 

- Ta szybka dostępność jest ważna i będzie rosnąć na znaczeniu. Maszyny to strategiczne narzędzie pracy niezbędne do zrealizowania wielkich kontraktów więc ta szybkość i dostępność sprzętu na już jest niesłychanie ważna. Ogromne wsparcie w tym obszarze zapewniają rozwiązania do digitalizacji i optymalizacji procesów – dodaje Bakalarz.

 

Aplikacja PreferRent odpowiedzią na wyzwania i potrzeby rynku

PreferRent oferuje aplikację do szybkiego wynajmu różnorodnych narzędzi i maszyn budowlanych w jednym miejscu z wielu firm w Polsce. Aplikacja, która już od dwóch lat dostępna jest na Łotwie, Litwie i w Estonii, a od kilku miesięcy również w Polsce, daje dostęp do takich rozwiązań, które niwelują konieczność szukania sprzętu na własną rękę, odbywania rozmów, spotkań, sporządzania kosztorysów, porównywania ofert, czy podpisywania umowy w sposób tradycyjny. Cały proces wynajmu koniecznego sprzętu odbywa się cyfrowo i sprowadza się do przysłowiowego odklikania w aplikacji kilku informacji, by wspierać  procesy terminowych i sprawnych realizacji nawet najtrudniejszych projektów.

 

- Żeby wyobrazić sobie ideę i działanie naszej aplikacji, wystar­czy skojarzyć portal Booking.com. Działamy na podobnych zasadach, tylko w innej branży. Proces wynajmu w naszej usłudze wygląda bardzo podobnie, zwłaszcza dzięki funk­cjom, które umożliwiają szczegółowe zdefiniowanie cech poszukiwanego asortymentu, jak również określenie rejonu, w którym ma być dostępny, miejsca budowy, gdzie potrzebujemy sprzętu, oraz przybliżonego czasu trwania wynajmu.  Dzięki aplikacji firma zyskuje więcej czasu, może skupić się na wykonywaniu swojej podstawowej pracy. Unikając ewentualnych niespodzianek może wydajniej zorganizować pracę w biurze i na miejscupodkreśla Tomasz Bakalarz.

2023-03-20
Źródło: Solski PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 245

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >