Bezpieczne mieszkanie

Bezpieczne mieszkanie

Dom to nie tylko miejsce, w którym śpimy, odpoczywamy, spędzamy czas. To przede wszystkim azyl, w którym pielęgnujemy życie rodzinne i chronimy swoją prywatność.

 

Bezpieczeństwo jest dla każdego człowieka podstawą spokoju, wygody, zadowolenia, innymi słowy, jest synonimem szczęścia. O ile o pewne aspekty bezpieczeństwa naszego domu możemy zadbać sami, wybierając sprawdzone, ekologiczne materiały budowlano-wykończeniowe czy dostosowując aranżację do potrzeb małych dzieci, tak innych sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Niemal każdy z nas padł kiedyś ofiarą kradzieży. Jak chronić swoją własność przed niechcianymi gośćmi? Deweloperzy wykorzystują kilka sprawdzonych sposobów.

 

Czytaj również: Mieszkania w sąsiedztwie przyrody

 

Lęk przed włamaniem jest silny szczególnie wśród właścicieli domów jednorodzinnych. –Bezpieczeństwo to jedno z pierwszych skojarzeń, jakie powinno wywoływać słowo dom. Osiągnięcie poczucia bezpieczeństwa to niejednokrotnie kwestia podjęcia kilku prostych działań – mówi Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel firmy KM Building, która buduje osiedla domów jednorodzinnych, Rodzinny Zakątek w Błażejewku oraz Osiedle Słoneczne w Brodowie. – Dla zwiększenia komfortu naszych klientów, okna każdego domu wykończonego w pakiecie deweloperskim zabezpieczamy roletami zewnętrznymi. Z pewnością warto zadbać również nie tylko o estetyczne, ale i funkcjonalne ogrodzenie posesji. Dużą popularnością cieszą się systemy alarmowe, które powoli wypierają z naszych podwórek psy obronne – dodaje z uśmiechem K. Krzyżaniak.

 

Na osiedlach wielorodzinnych bezpieczeństwo jest również priorytetem i w pewnym sensie wyznacznikiem luksusu. Deweloperzy dbają, by mieszkańcy czuli się elitarnie. – Mieszkańcy potrzebują poczucia bezpieczeństwa i swobody. Poszczególne etapy osiedla Nowe Ogrody będą więc ogrodzone i odcięte od ruchu kołowego. Znajdą się tam skwery z ogródkami jordanowskimi. Do tego dochodzi całodobowa ochrona i monitoring – mówi Eliza Wielgus z Real Management.

 

 

Na zabezpieczenie i monitoring dobytku jest wiele sposobów. Rosnącą popularnością cieszą się tzw.  inteligentne instalacje. Integrują one wiele funkcji, tworząc jeden, centralny system, dzięki któremu możemy na bieżąco kontrolować stan naszego majątku. – Do najpopularniejszych rozwiązań należą instalacje alarmowe budowane w oparciu o czujniki ruchu, instalacje monitoringu wizyjnego, obwodowe systemy alarmowe wykrywające intruza już na terenie działki, przy użyciu barier podczerwieni – mówi Michał Kozanecki z firmy iComfort, zajmującej się projektowaniem i montażem systemów związanych z automatyką budynków. – Za pomocą systemu automatyki budynku możemy kontrolować z dowolnego miejsca na świecie, co dzieje się w domu i wokół niego pod naszą nieobecność. Możemy również zdalnie sterować wieloma funkcjami budynku wykorzystując urządzenia mobilne, jak smartfon, tablet czy komputer  – dodaje M. Kozanecki.

 

Czytaj również: Apartamentowiec Dune w Mielnie już otwarty

 

Na komfort mieszkania wpływa wiele czynników. Podstawą, oprócz przemyślanego projektu, rzetelnego wykonania, oryginalnej aranżacji,  jest właśnie poczucie bezpieczeństwa. Możemy o nie zadbać na wiele sposobów. Począwszy świadomych wyborów na etapie projektu, skończywszy na systemach zabezpieczeń, które z powodzeniem ochronią nasz dobytek podczas nadchodzącego urlopu.

Źródło: Mission PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18529 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 74

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >