Budnex -  największa firma deweloperska działająca w województwie lubuskim

Budnex - największa firma deweloperska działająca w województwie lubuskim

Tylko w 2022 gorzowski Budnex oddał do użytku 715 mieszkań. Na ten rok deweloper przewiduje przekazanie kluczy do przeszło 500 lokali. Zdecydowana większość z nich ma już swoich nabywców. Budnex jest w gotowości wprowadzenia do oferty sprzedażowej przeszło 1400 mieszkań w pięciu miastach. Te mogą być gotowe do odbioru w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Czytaj dalej

 

 

Budnex przez lata ugruntował swoją pozycję deweloperską w zachodniej Polsce, równolegle realizując projekty mieszkaniowe w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu i Zielonej Górze. W swoim portfelu ma też inwestycje nadmorskie. – W minionych dwóch latach rozpoczęliśmy sprzedaż 20 nowych projektów. Aktualne zmniejszenie podaży lokali to normalna reakcja, będąca odpowiedzią na spadek sprzedaży w branży nieruchomości oraz okołorynkową sytuację w gospodarce. Nowe realia są dla nas impulsem do dywersyfikacji oferty i poznawania nowych segmentów rynku, w tym rozwijającego się w Polsce najmu instytucjonalnego – mówi Krzysztof Nuckowski, prezes firmy Budnex.

 

- Zmniejszonej podaży nie należy mylić jednak z zatrzymaniem procesu inwestycyjnego. Ten ciągle trwa, również dzięki stabilnej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa i realizacji projektów z własnych środków. Dzisiejsza gotowość i inwestycyjna odwaga zaprocentuje. W ofercie mamy jeszcze sporo wolnych lokali. Większość z terminem odbioru w przyszłym roku ale jeżeli tylko sytuacja rynkowa na to pozwoli jesteśmy gotowi w 2023, niemal od ręki, rozpocząć sprzedaż sześciu nowych inwestycji w czterech miastach – dodaje. Mowa tu o dwóch projektach w Gorzowie, tej samej liczbie w Zielonej Górze, a także po jednym  w Szczecinie i Dziwnówku. Łącznie to blisko 1400 mieszkań. Większość z tych inwestycji będzie gotowych do odbioru pod koniec przyszłego roku.

 

Budnex - największa firma deweloperska działająca w województwie lubuskimBudnex osiedle Europejskie

Czytaj również: Sytuacja mieszkaniowa w Gorzowie Wielkopolskim

 

Jak podkreślają przedstawiciele dewelopera, firma ze spokojem wchodzi w 2023 rok. Obecnie Budnex jest największą firmą deweloperską działającą w województwie lubuskim i to właśnie tam dostrzega główny potencjał dla nowych projektów. W rodzimym Gorzowie, w najbliższym czasie deweloper zamierza rozpocząć sprzedaż 95 mieszkań na Osiedlu Sady. Kolejne 130 lokali ma wejść do sprzedaży w Zielonej Górze, a 80 mieszkań w inwestycji Cukrownia Apartamenty w Szczecinie. Dzięki tym projektom deweloper zapewni zróżnicowany wachlarz nieruchomości dla swoich klientów inwestycyjnych jak i osób poszukujących mieszkań na własne potrzeby. W planach są także nowe projekty nad Bałtykiem. Mowa tu o inwestycjach w Dziwnówku i Kołobrzegu.

 

Równolegle prócz projektów skierowanych do klientów indywidualnych, gorzowski deweloper rozwija swoją ofertę dla sektora PRS. Budnex przygotował dla inwestorów portfel nieruchomości w czterech polskich miastach: Poznaniu, Gorzowie, Szczecinie i Zielonej Górze. Łącznie w ofercie dla klientów instytucjonalnych  znalazło się ok 42 tys. m kw. PUMu.

 

Budnex - największa firma deweloperska działająca w województwie lubuskimKrzysztof Nuckowski, prezes firmy Budnex

Czytaj również: Drucianka Campus na Pradze-Północ - powstająca inwestycja połączy rewitalizowane obiekty zabytkowe z nowoczesną architekturą

 

Warto wspomnieć, że firma deweloperska Budnex zajęła drugie miejsce w Rankingu Najcenniejszych Polskich Firm Rodzinnych Forbes 2022 w województwie lubuskim w kategorii: Firmy z przychodami powyżej 100 mln zł. Deweloper może się także poszczycić.  "Gwiazdą Rankingu Buildera" w kategorii największe przychody w województwie lubuskim, przyznaną przez Redakcję miesięcznika "Builder" i PwC Polska. Wyróżnienie zostało przyznane w oparciu o analizę trzech edycji rankingu obejmujących dane finansowe za lata 2018-2020.

Źródło: PR4You / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18815 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 78

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >