Coraz szybsze tempo budowy inwestycji Malta Nowa

Coraz szybsze tempo budowy inwestycji Malta Nowa

Trzy budynki, na które składa się inwestycja przy ul. Inflanckiej, „wyrosły już z ziemi”, a w zasadzie ze wspólnej hali garażowej, na której są posadowione. Tym samym prace idą zgodnie z planem i już w maju 2012 pierwsze klucze do mieszkań, trafią do lokatorów. Czytaj dalej

 

Obecnie na budowie kompleksu mieszkalnego Malta Nowa zatrudnionych jest ok. 100 pracowników. Wykonany został stan surowy hali garażowej, w której prowadzone są roboty instalacyjne. Poszczególne budynki, na które składa się inwestycja są w różnych fazach zaawansowania. Obiekt "A" ma już 4 kondygnacje, "B" 3 kondygnacje, a "C" dwie. Wykonana jest również kanalizacja na zewnątrz budynku.

 

 

 

"Najtrudniejszy etap prac, czyli hala garażowa jest już za nami. Nie było to zadanie skomplikowane pod względem inżynierskim, ale żmudne z powodu dużych ilość elementów konstrukcyjnych i ich objętości" – mówi Przemysław Goś, dyrektor Techniczny UWI Inwestycje S.A. - "W halę garażową wlano łącznie ok. 7,5 tys. metrów sześciennych betonu, co stanowi więcej niż połowę tego, co jest potrzebne na całą inwestycję" – dodaje Przemysław Goś. Dla porównania, do budowy przęseł nowego mostu św. Rocha, potrzebne było niemalże tyle samo betonu.

 

 

Inwestor zaznacza, iż zgodnie z harmonogramem prac, w najbliższym czasie systematycznie wykonywane będą kolejne kondygnacje budynków. - "W miarę jak ekipy budowlane zaczną usuwać szalunki na poszczególnych piętrach, rozpoczniemy stawiane ścianek działowych w mieszkaniach. Jeszcze przed zakończeniem stanu surowego rozpoczną się także roboty elewacyjne" – mówi Jacek Cenkiel, prezes UWI Inwestycje.

 

Czytaj również: Jakie koszta trzeba ponieść przy dwu pokojowym mieszkaniu?

 

 

Malta Nowa, to inwestycja zlokalizowana na obrzeżach ratajskich osiedli w bliskim sąsiedztwie jeziora Malta. Łącznie w kompleksie powstanie 158 mieszkań 1-5 pokojowych, od 27,58 mkw. do 112 mkw. Największe metraże, dostępne są w wariancie łączenia lokali w większe. Własne lokum na tym osiedlu można kupić już za 6.260 zł. brutto za metr kwadratowy.

 

Źródło: PR 4 You / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18529 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 78

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >