Edukacja montażystów stolarki budowlanej w Polsce

Edukacja montażystów stolarki budowlanej w Polsce

W piątek i sobotę - 23 i 24 marca 2012r. odbywa się kolejna edycja turnieju Mistrzowie Montażu. Tym razem najlepsi montażyści spotykają się na targach GRYF-BUD w Bydgoszczy.

 

Podobnie jak to miało miejsce w Poznaniu i Sosnowcu, SELENA SA jest także partnerem i tej edycji turnieju. Jako czołowy producent chemii budowlanej, Selena SA, wraz ze Zrzeszeniem Montażystów Stolarki i Forum Branżowym, podjęła się zadania kształcenia w Polsce montażystów stolarki budowlanej nie tylko poprzez turnieje, ale także publikacje filmów instruktażowych, książek i poradników.

 

Czytaj również: Cykliczne szkolenia dla Dekarzy

 

W związku ze stale rozwijającymi się technologiami budowlanymi, za którymi nie nadąża szkolnictwo zawodowe, Selena SA, jako czołowy producent chemii budowlanej zaangażowała się w kształcenie montażystów stolarki budowlanej. Prowadzone dotychczas w tym zakresie w Polsce działania z całą pewnością są niewystarczające. Co prawda pojedynczy producenci i dostawcy starają się edukować na własną rękę, ale brak jest w tym zakresie działań całej branży. Tymczasem postęp w stosowanych w montażu technologiach jest tak duży, że montażyści powinni uzupełniać swoją wiedzę na bieżąco, by potrafić montować nowoczesne okna nowoczesnymi metodami i narzędziami.

 

 

FILM INSTRUKTAŻOWY

W tej sytuacji, Selena SA wraz z Forum Branżowym i Zrzeszeniem Montażystów Stolarki wzięła udział w przygotowaniu programu edukacyjnego skierowanego do montażystów stolarki budowlanej. Na rynku ukazał się już film instruktażowy o zasadach poprawnego montażu stolarki budowlanej, wyprodukowany przy udziale Seleny SA i kończący pierwszy etap działań związanych z edukowaniem montażystów. W produkcji i realizacji tego filmu Selena uczestniczyła jako jedyna firma z branży chemii budowlanej.

 

Czytaj również: Seminaria Autodesk dla architektów i instalatorów


Wśród montażystów okien i drzwi trwa dystrybucja filmu, w którym zaprezentowane są warianty właściwego montażu okien w systemie warstwowym, tzw. „ciepły montaż”.  Zaangażowanie ekspertów technicznych Seleny w realizację tego filmu jest kolejnym krokiem rozwoju firmy w obszarach poza samą sprzedażą. Współprodukcja filmu instruktażowego poprzedzona była innymi działaniami edukacyjnymi Seleny, która m.in. była patronem merytorycznym pikniku branżowego „Mistrzowie Montażu”, który odbył się w Kazimierzu Dolnym we wrześniu 2011r.

 

 

TURNIEJ MISTRZOWIE MONTAŻU

W imprezie tej wzięło udział kilkaset osób, zaś w samym turnieju wystartowało 30 ekip montażowych z całej Polski. Selena SA była sponsorem nagród i organizatorem konkursów, zarówno dla uczestników turnieju, jak i dla publiczności oraz prowadziła też w Kazimierzu Dolnym punkt doradczy, dotyczący prawidłowego montażu okien. W pierwszym etapie Turnieju uczestnicy wzięli udział w części teoretycznej, odpowiadając na pytania związane z prawidłowym montażem okien, a pytania oparte były w dużej części na „Poradniku jak montować ciepłe okna”, współprzygotowanym przez pracowników Seleny SA. Drugi etap Turnieju miał już charakter praktyczny, a konkursy związane były z montażem. Wśród członków turniejowego jury, znalazł się m.in. jeden z najbardziej znanych polskich montażystów i jednocześnie alpinistów - Romuald Sadowski, który wraz z Michałem Michnowiczem zasłynął zamontowaniem okna przy użyciu piany TYTAN PROFESSIONAL, na półce skalnej najwyższego szczytu Ameryki Południowej: Aconcagua (6962 m n.p.m).

 

 

TARGI MURATOR EXPO

Swoją obecność Selena SA zaznaczyła również podczas ogólnopolskich targów budowlanych MuratorExpo - Budowa Remont Dom i Wnętrze, które odbyły się w dniach 15-16 października 2011 na warszawskim Torwarze. W trakcie targów odbywały się instruktażowe pokazy ciepłego montażu okien, z wykorzystaniem pian i uszczelniaczy TYTAN PROFESSIONAL. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się punkt doradztwa technicznego, gdzie pracownicy Seleny udzielali porad związanych z budową i remontem domów oraz mieszkań.

 

 

PORADNIK

Kolejne edycje turnieju Mistrzowie Montażu i doradztwo w trakcie targów są tylko jednymi z etapów podnoszenia kwalifikacji ekip montażowych. Kolejny z nich to podręcznik instruktażowy dla montażystów. SELENA S.A. w znacznym stopniu współtworzyła ten pierwszy praktyczny poradnik montażysty okien - „Jak montować Ciepłe Okna”. Zależy nam bowiem na tym, by edukować pracowników ekip monterskich w zakresie prawidłowej pracy z produktami Seleny. Zawarty w tym poradniku „Dekalog dobrego montażu” został w całości opracowany przez pracowników Seleny. Poradnik „Jak montować ciepłe okna”, podobnie jak film instruktażowy, również rozprowadzany jest wśród producentów, dystrybutorów oraz montażystów okien i drzwi.

 

 

2012-03-22
Źródło: Selena / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Zegarki Daniel Wellington-co sądzicie? Liczba postów: 43 Grupa: Trudne tema... Chcę kupić tacie na urodziny zegarek. Myślałem o zegarku Daniel Wellington, co o tym sądzicie? Nosi ktoś może? Jakieś opinie?
  • Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zam... Liczba postów: 425 Grupa: Trudne tema... A czy macie swój stały warsztat samochodowy, z którego usług korzystacie? Polecam Wam od siebie serwis mitsubishi lublin: https://technotop.pl/mitsubishi/serwis.. .
  • Zabawki dla dzieci Liczba postów: 21 Grupa: Trudne tema... Wybór jest ogromny. ___ igły do pobierania krwi
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 311 Grupa: Trudne tema... Jeśli chodzi o terapie to jeśli potrzebujesz wsparcia w leczeniu depresji, uzależnień czy też chcesz pozbyć się traumatycznych przeżyć możesz skorzystać z tej m...
  • Marketing Liczba postów: 48 Grupa: Trudne tema... Dobrze jest też postawić na ozdobne witryny w momencie gdy prowadzicie własny sklep. Firmy takie jak https://www.windowstories.com.pl/ są w stanie wykonać witry...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18070 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 648

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >