Firma Cramo zdobyła Dyplom Uznania Urzędu Dozoru Technicznego

Firma Cramo zdobyła Dyplom Uznania Urzędu Dozoru Technicznego

Firma Cramo otrzymała za swoją działalność na rzecz bezpieczeństwa robotników budowlanych Dyplom Uznania Urzędu Dozoru Technicznego. Przyznanie wyróżnień dla partnerów UDT, działających w Małopolsce, odbyło się w kopalni soli w Wieliczce przy okazji regionalnych obchodów stulecia Urzędu.

 

Wyróżnienie wręczył Bogdanowi Mazgajowi, rental operations managerowi Cramo, Marek Walczak, prezes UDT. Na uroczystości obecni byli również dyrektorzy regionalnych oddziałów z Krakowa, Tarnowa i Kielc. Obchody w Wieliczce stanowiły część szeregu spotkań, które w związku z setną rocznicą powstania Urzędu organizowane są w tym roku w całym kraju.

 

Czytaj również: Odbędzie się Forum Rynku Nieruchomości

 

- Cieszymy się, że nasze zaangażowanie zostało docenione. Krakowski oddział Cramo Podesty Ruchome we współpracy z inspektorami lokalnego oddziału UDT od kilku lat organizuje szkolenia, dzięki którym pracownicy mogą uzyskać uprawnienia operatorskie w zakresie obsługi podestów ruchomych – mówi Bernard Michalczewski, prezes Cramo – Co roku w prowadzonych przez nas szkoleniach bierze udział kilkaset osób, zatrudnionych w firmach wykonawczych sektora budowlanego.  Uważam, że to zainteresowanie kursami pokazuje, jak ważne jest zwiększenie bezpieczeństwa pracowników w Polsce oraz współpraca między przedsiębiorcami a Urzędem.

 

 

Jak podkreśla Michalczewski, pracodawcy często zapominają, że wyeliminowanie zagrożeń przynosi wymierne korzyści, jak chociażby niższe koszty długoterminowe, mniej przestojów w pracy czy ograniczenie ryzyka awarii sprzętu.

 

Czytaj również: Międzymiastowa rywalizacja o bezpłatny remont dachu

 

Współpraca z Urzędem Dozoru Technicznego to nie jedyny aspekt działalności Cramo na rzecz poprawy bezpieczeństwa robotników budowlanych w Polsce. Od dwóch lat firma jest również partnerem akcji „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie – upadki poślizgnięcia”, organizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy. Kampania ma na celu edukowanie przedsiębiorców i pracowników na temat zagrożeń, związanych z pracą na wysokości.

 

2011-08-11
Źródło: Inplus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18514 użytkowników

Użytkownicy online (6)

gości: 118

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >