Fundacja E.ON przedłuża nabór wniosków do programu grantowego

Fundacja E.ON przedłuża nabór wniosków do programu grantowego

Do końca czerwca został przedłużony nabór wniosków w międzynarodowym programie grantowym „E.ON łączy energię dla klimatu”. Jest on skierowany do organizacji non-profit, start-upów, instytucji edukacyjno-naukowych i think tanków. Dziesięć najlepszych projektów związanych z ochroną klimatu otrzyma wsparcie w łącznej kwocie 100 000 euro. Czytaj dalej

 

 

Program grantowy jest efektem współpracy Fundacji E.ON w Polsce z jej odpowiednikami w Niemczech i na Słowacji. Promuje dekarbonizację Europy oraz dofinansuje najlepsze projekty, mające bezpośredni wpływ na tworzenie zrównoważonej przyszłości.

 

 • Dziesięciu beneficjentów z Polski otrzyma po 10 000 euro na realizację projektów przeciwdziałających zmianom klimatycznym. Całkowity budżet programu dla każdego uczestniczącego kraju wynosi po 100 000 euro.

 

 • Nabór wniosków trwa do 30 czerwca 2024, a projekty muszą być zrealizowane do końca maja 2025 na terenie Warszawy. Wszystkie informacje o programie dostępne są na www.eondlaklimatu.pl.

 

Cele programu i beneficjenci

Celem programu jest wsparcie realizacji projektów proekologicznych, które przeciwdziałają zmianom klimatycznym i mają bezpośredni wpływ na redukcję emisji CO2. Istotne są także m.in. aspekty edukacyjne zgłaszanego projektu, jak również pomysły na aktywizację społeczności lokalnej w obszarze działań na rzecz klimatu.

 

Fundacja E.ON przedłuża nabór wniosków do programu grantowego

 

Czytaj również: Rozpoczął się nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

 

O dofinansowanie w ramach programu „E.ON łączy energię dla klimatu” mogą ubiegać się zarejestrowane na terenie Rzeczpospolitej Polskiej organizacje non-profit, start-upy,  instytucje edukacyjno-naukowe i think tanki. W momencie składania wniosku, oferenci będą zobowiązani wykazać przynajmniej jeden zrealizowany projekt o charakterze społecznym lub z obszaru ochrony środowiska i klimatu.

 

Nagrody i sposób ich przyznawania

Całkowity budżet programu grantowego wynosi 100 000 euro i jest jednakowy dla każdego z krajów w nim uczestniczących. Fundacja E.ON w Polsce przyzna dziesięć nagród w wysokości 10 000 euro każda.

 

Formuła programu przewiduje wyłonienie dziewięciu beneficjentów przez kapitułę programu oraz jednego zdobywcę nagrody publiczności. Będzie to beneficjent wybrany na podstawie ogólnodostępnego głosowania. Odbędzie się ono na stronie internetowej programu grantowego.

Harmonogram programu grantowego

Nabór wniosków trwa od 29 kwietnia do 30 czerwca 2024 roku. Następnie przewiduje się następujący harmonogram ramowy programu grantowego:

 

 • preselekcja projektów: lipiec 2024,
 • głosowanie publiczności: lipiec – sierpień 2024,
 • obrady kapituły programu: wrzesień – październik 2024,
 • ogłoszenie listy 10 beneficjentów: październik 2024,
 • podpisanie umów z beneficjentami oraz przekazanie grantów: do końca grudnia 2024,
 • realizacja wybranych projektów: do końca maja 2025.

 

Fundacja E.ON przedłuża nabór wniosków do programu grantowego

 

Czytaj również: Polacy wracają do fast foodów. To zasługa odpuszczającej inflacji i wzrostu płacy minimalnej

 

Fundacja E.ON w Polsce zastrzega sobie możliwość zmiany powyższych terminów. Informacje o wszelkich zmianach będą się pojawiać na specjalnej stronie programu „E.ON łączy energię dla klimatu”: www.eondlaklimatu.pl. Znajduje się tam także regulamin i formularz zgłoszeniowy. Warto śledzić tę stronę internetową. W późniejszym terminie zostanie na niej zrealizowane głosowanie publiczności, a także opublikowana będzie lista beneficjentów.

 

Komunikacja z organizatorem odbywa się za pośrednictwem strony internetowej lub poczty elektronicznej. Wiadomości prosimy kierować na adres: fundacja@eon.pl

2024-06-06
Źródło: MSLGroup / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Problem alkoholowy - jak walczyć? Liczba postów: 397 Grupa: Trudne tema... Z tego co wiem, szukanie pomocy w leczeniu alkoholizmu jest kluczowe na drodze do wyzdrowienia. Dlatego ważne jest mówienie o https://alkodoktor.pl/ jako źródle...
 • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1852 Grupa: Trudne tema... Hej! Przed nami nowy tydzień, pełen wyzwań i możliwości. Życzę wam, aby był udany i pełen sukcesów. Miłego tygodnia dla wszystkich!
 • Jak reklamować się w sieci? Liczba postów: 20 Grupa: Trudne tema... Szybka wysyłka i świetna jakość. Polecam 3cmc sklep każdemu! Zawsze wracam po więcej, bo wiem, że mogę na nich polegać." Ich system zamówień online jest bardzo....
 • Moda Liczba postów: 100 Grupa: Trudne tema... Jeśli zastanawiasz się, jak pielęgnować spinki do mankietów, ten poradnik może Ci pomóc. Znajdziesz tu praktyczne wskazówki dotyczące dbania o spinki, aby zawsz...
 • Jaki motocykl wybrać? Liczba postów: 46 Grupa: Trudne tema... Woolona.pl dba o swoich stałych klientów, oferując liczne promocje i rabaty na Bawełniana bielizna dla dzieci. Dzięki temu rodzice mogą regularnie zaopatrywać s...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19254 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 347

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >