Galerii Korona Kielce powstaje kino

Galerii Korona Kielce powstaje kino

Już w najbliższym tygodniu Multikino będzie się mogło zacząć wprowadzać do galerii Korona Kielce. Odbiór tego centrum handlowo-rozrywkowego przewidziany jest jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Na budowie i w biurze firmy zajmującej się komercjalizacją obiektu widać wyraźne przyspieszenie.

 

Galeria Korona będzie architektonicznym cacuszkiem, podobnie zresztą jak wielokrotnie nagradzana galeria Cuprum Arena w Lubienie, należąca do tego samego inwestora. - Dbamy o to, aby nasi klienci czuli się niezwykle komfortowo w naszych galeriach, a nasi najemcy mieli do dyspozycji ekskluzywne przestrzenie - mówi Michał Tur, menager galerii Korona Kielce.

 

W tej chwili na budowie w centrum Kielc pracuje 380 osób, w grudniu zaroi się tu jeszcze mocniej od robotników - prace wykończeniowe ma wykonywać ponad 2 tys. pracowników! Budowla w stanie surowym już praktycznie dobiega końca, ostatnie roboty żelbetowe potrwają do końca listopada.

 

Czytaj również: Finalizacja komercjalizacji Galerii Świdnickiej

 

Roboty sięgnęły dachu

 

- Jesteśmy już na ostatnim poziomie, wykonujemy teraz piętro +2 i dach budynku - mówi Stanisław Kowal, dyrektor kontraktu galerii Korona Kielce. - Już zrobione mamy 30 procent dachu. Od strony ulicy Polnej jest wykonany wjazd i wyjazd na parkingi na poziomach 1, 2 i 3, a wjazd i wyjazd od ulicy Radiowej jest ukończony w 80 procentach.

 

Na poszczególnych kondygnacjach już trwają prace wykończeniowe. I tak idąc od samego dołu na poziomie -2 intensywnie toczą się ostatnie roboty instalacyjne. Wszystkie prace murowe w stanie surowym są już na ukończeniu.

 

 

- Dziewięć sal kinowych jest już przyszykowanych pod najemcę - mówi Stanisław Kowal. Multikino na dniach zacznie się tu wprowadzać, niedługo później urządzać się będą najemcy związani z dbaniem o dobrą sylwetkę - klub squash oraz fitness klub Pure.

 

Na poziomie -1 założone są już wszystkie instalacje, roboty murowe są wykończone w 80 procentach. Na poziomie 0 prowadzone są prace murowe: zaplecza, toalety. Tworzone są też podkonstrukcje stalowe pod witryny. Poziom +1 jest już skończony jeśli chodzi o roboty murowe i instalacyjne. Takie prace toczą się jeszcze na poziomie +2.

 

Czytaj również: Mieszkania z rządową dopłatą

 

Windą do nieba...

 

W ciągu najbliższych dwóch tygodni rozpocznie się niezwykle skomplikowany montaż świetlika głównego. - Właściwie będą to dwa świetliki, jeden eliptyczny, a drugi w kształcie nerki - tłumaczy Stanisław Kowal. - To nie będzie prosta płaszczyzna, świetlik będzie szklony trójkątami. Będą się tu przenikać różne płaszczyzny.

 

Okrągłym świetlikiem będzie przykryta też winda panoramiczna. Podróżujący nią klienci Korony Kielce będą mogli podziwiać wnętrze galerii, a także... niebo. Ta winda będzie prowadziła od poziomu -2 na najwyższe piętro.

 

Całości dopełni mała architektura: chodniczki, stylowe ławeczki i inne elementy, które mają stanąć przed budowlą jeszcze przed zimą. Wrażenie zrobi fontanna przy strefie wejścia głównego. - Będzie to figura eliptyczna ustawiona pod kątem 45 stopni o wielkości sześciu metrów - mówi Stanisław Kowal. 

 

Źródło: Arete / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 135

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >