Hotel wkomponowany w górskie krajobrazy

Hotel wkomponowany w górskie krajobrazy

Krajobraz gór jest bardzo specyficzny. Bardzo ciężko jest wybudować tam hotel czy budynek, który nie raziłby swoją przeciętnością. Postanowiliśmy wymienić kilka budynków oraz projektów, których właściciele obrali sobie za cel jak najlepsze wkomponowanie architektury w piękno górskiego krajobrazu. Czytaj dalej

 

Niestety nie wszyscy inwestorzy potrafili zrealizować swoje pomysły bez szkody dla estetycznych walorów powstałych budynków. W rezultacie nietrudno dziś spotkać obiekty bardziej straszące swoim wyglądem, niż budzące jakiekolwiek pozytywne skojarzenia. Tego rodzaju sytuacje rażą szczególnie w zestawieniu z majestatycznym widokiem surowych górskich szczytów. W ostatnim czasie można dostrzec jednak pewne oznaki świadczące o tym, iż architektura w okolicach Zakopanego zaczyna się poprawiać. Daje to szansę na przywrócenie tym rejonom należnego im  wyglądu.

 

Czytaj również: Centra handlowe - bryły ze szkła

 

Jedną z ciekawszych inwestycji powstałych w ostatnim czasie jest trzygwiazdkowy Hotel & Spa Bachledówka będący obiektem o niespotykanej na Podhalu architekturze – nowoczesnej, choć nawiązującej do stylu góralskiego. Autorem projektu architektonicznego Hotelu Bachledówka jest ae fusion Studio Sp. z o.o. z Krakowa. W 4-kondygnacyjnym budynku znalazło się 44 pokoje 2-i 3-osobowe oraz dwa apartamenty. Położenie hotelu umożliwia podziwianie rozciągającej się na południu panoramy polskich oraz słowackich Tatr, w kierunku północnym - Gorców z Turbaczem, na zachodzie zaś Babiej Góry i Pilska.

 

Ciekawie zapowiadają znajdujące się obecnie w budowie Termy Chochołowskie. Ich architektura ma zostać utrzymana w regionalnym stylu, a budynek w dużej mierze zostanie zbudowany z drewna. Przebywające w nim osoby będą mogły wybrać kąpiel w jednym z pięciu basenów zewnętrznych (zasilanych ciepłą wodą geotermalną) lub kilku zbiornikach wewnątrz.

 

 

Przykłady atrakcyjnej architektury można spotkać także w budownictwie domów mieszkalnych i rezydencji. Na wyróżnienie zasługuje chociażby inwestycja ,,Rezydencja Szeligówka” znajdująca się w centralnej części Kościeliska. Składający się na nią zespół trzech bliźniaczych budynków zaprojektowany został przez znanego zakopiańskiego architekta Krzysztofa Gądka. Szczęśliwi posiadacze będą mogli z tarasów podziwiać Giewont i Czerwone Wierchy. Bardzo dużym atutem tego miejsca oprócz spokoju oraz pięknych widoków jest też bliskość do wszelkiego rodzaju infrastruktury turystycznej (stoków narciarskich czy tętniących górskim klimatem gospód) Nawiązująca do tradycyjnego stylu podhalańskiego architektura budynków i wykorzystanie do ich wykończenia materiałów lokalnych (kamienia i drewna) sprawia, iż oglądające go osoby nie będą narażone na dysonans poznawczy. Cała inwestycja została dokładnie przemyślana, a budynki wkomponowane w górski krajobraz niczym elementy puzzli idealnie wpasowane w swoje miejsce. 

 

Czytaj również: Powstaje nowoczesny biurowiec w Krakowie

 

Nowe, wysokiej jakości realizacje dają nadzieję, iż Zakopane i okoliczne miejscowości czerpiące pełnymi garściami z piękna tutejszej przyrody, dadzą jej w zamian coś wartościowego także od siebie. Nie sztuką jest wybudowanie budynku czy hotelu, ale wkomponowanie go w otoczenie, tak aby nie zaburzał równowagi krajobrazu.

Źródło: Emmerson / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18802 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 145

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >