IBuying, czyli jak szybko sprzedać mieszkanie

IBuying, czyli jak szybko sprzedać mieszkanie

Sprzedaż mieszkania jest dość skomplikowana i czasochłonna. Z pomocą przychodzą iBuyerzy, tacy jak Homly. homly.to Działanie Homly opiera się na modelu sprzedażowym, który na polski rynek nieruchomości przybył z Niemiec i USA jako alternatywa dla tradycyjnego zbycia mieszkania. Wyjaśniamy, jak działa i czy warto skorzystać z usług firm typu iBuyer. Czytaj dalej

Na czym polega iBuying? Kim jest iBuyer?

IBuying może być realizowany różnymi metodami. Sens i cel jest jednak jeden – maksymalnie odciążyć osobę, która chce sprzedać swoją nieruchomość. To model sprzedaży mieszkania (lub domu), w którym jego właściciel nie musi odpowiadać za remont, wycenę, kompletowanie listy wymaganych dokumentów, pisanie i publikowanie ogłoszeń, ich reklamowanie, robienie zdjęć nieruchomości, kontakt z oferentami, prowadzenie negocjacji czy oględzin lokalu. Wszystkie te obowiązki przechodzą na iBuyera – czyli firmę taką, jak Homly, która bezpłatnie szacuje wartość mieszkania i na jej podstawie składa propozycję odkupienia lokalu. Wystarczy zgłosić się do Homly.to, by w ciągu kilku dni dostać profesjonalną wycenę i otrzymać pieniądze. W Homly cały proces można zamknąć nawet w ciągu 7 dni!

 

iBuyer czy agent nieruchomości – czyje usługi opłacają się bardziej?

Zapoznając się z modelem iBuyingu, nietrudno o skojarzenie z korzystaniem z usług biura nieruchomości. Tam proces sprzedaży lokalu odbywa się przecież podobnie – to biuro może dokonać wyceny, powołując własnego rzeczoznawcę i zająć się poszukiwaniem kupca, a także prowadzić spotkania z osobami zainteresowanymi nabyciem nieruchomości. Jakie są więc różnice między usługami iBuyera i agenta nieruchomości?

 

Czytaj również: Serwis mobilny. Jak kupić i sprzedać działki w aplikacji do sprzedaży nieruchomości?

 

IBuying, czyli jak szybko sprzedać mieszkanie

 

Gotówka w kilka dni 

Choć to agent będzie zajmował się reklamą mieszkania i negocjacjami z kupującymi, to czas sprzedaży może być podobny, jak w przypadku samodzielnego działania. Właściciel lokalu nie otrzyma pieniędzy dopóki nie znajdzie się nabywca. Inaczej jest w przypadku iBuyera. Homly już na samym początku procesu wypłaca sprzedającemu proponowaną kwotę. Można więc powiedzieć, że to ona staje się kupującym – i to natychmiastowym.

 

Tylko jedne oględziny mieszkania 

Jeśli skorzystasz z usług Homly, Twój lokal odwiedzi tylko rzeczoznawca. Z kolei, gdy sprzedaż prowadzi biuro nieruchomości, mieszkanie musi być dostępne do prezentacji potencjalnym kupującym.

 

Finanse 

Cena sprzedaży lokalu z pomocą agenta może wzrosnąć nawet do 16% wartości mieszkania. Jego prowizja to zaledwie 2-5%, dodatkowo dochodzą jednak koszty związane z remontem lub wykonywaniem koniecznych napraw, wystawieniem, obsługą i promocją ogłoszeń, utrzymaniem mieszkania w okresie sprzedaży czy strata związana z obniżką ceny w związku z negocjacjami. W przypadku Homly całkowity koszt wynosi od 5-9%.

 

Czas 

Sprzedający nie traci go na planowanie i wykonywanie remontu (lub napraw czy odświeżania mieszkania), bo to zadanie spada na iBuyera. Nie musi także rezerwować sobie odpowiedniej ilości czasu na spotkania z oferentami czy wizyty w biurze nieruchomości. Rozmowy prowadzi przez telefon lub mailowo, a spotkanie jest tylko jedno – z rzeczoznawcą. Sprzedaż mieszkania krok po kroku https://homly.to/artykuly/sprzedaz-mieszkania-krok-po-kroku/ w modelu tradycyjnym bywa naprawdę czasochłonne! 

 

Stres 

Zastanawianie się, jakie dokumenty będą potrzebne i skąd je uzyskać, próba wyceny wartości lokalu, przygotowanie go na wizyty potencjalnych kupujących, fotografowanie mieszkania, prowadzenie negocjacji, aż w końcu sprzedaż przedłużająca się do kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu miesięcy… to wszystko wiąże się z ogromnymi pokładami stresu. Korzystając z usług Homly wystarczy tylko skompletować dokumentację, którą wskaże iBuyer.

 

Wygoda

Po sprzedaniu mieszkania iBuyerowi, nie musisz opuszczać go od razu po podpisaniu dokumentów. Homly daje sprzedającym początkowo 7 dni na wyprowadzkę, a w przypadku wystąpienia jakichś nieprzewidzianych zdarzeń dostosowują się do potrzeb byłego właściciela mieszkania.

 

Jak skorzystać z usług iBuyera?

Wystarczą cztery kroki, by sprzedać nieruchomość w formule „instant buying”:

 

  1. niezobowiązująca prośba o ofertę;
  2. otrzymanie bezpłatnej propozycji wyceny;
  3. akceptacja oferty iBuyera – otrzymanie wypłaty po dopełnieniu formalności;
  4. wyprowadzka w odpowiadającym sprzedającemu terminie.

 

Aby skorzystać z tej nowoczesnej metody sprzedaży mieszkania lub domu, wystarczy więc podjąć kontakt z iBuyerem! Homly przeprowadzi Cię przez resztę procesu!

 

Czytaj również: Czy teraz jest dobry czas na sprzedaż mieszkania

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18305 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 91

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >