IV Plebiscyt Mieszkańców Nowych Domów i Mieszkań 2007

IV Plebiscyt Mieszkańców Nowych Domów i Mieszkań 2007

W dniu 22 września odbył się w Pałacu Porczyńskich w Warszawie IV Plebiscyt Mieszkańców Nowych Domów i Mieszkań 2007. W tym roku odbył się pod hasłem – Twój głos w ważnej sprawie. Ogłoszenie wyników połączone było z wręczeniem statuetek Laureatom w kategoriach Rzetelność, Jakość Obsługi Klienta oraz Atrakcyjność Oferty. Wieczór poprowadziła pani Iwona Schymalla.


Celem akcji było uzyskanie wiedzy o jakości oferty i usług świadczonych przez deweloperów i spółdzielnie mieszkaniowe, udostępnienie jej kupującym domy i mieszkania a także promocja tych firm, które dbają o jakość oferowanego produktu, a ich współpracę cechuje uczciwość i rzetelność – niezależnie od koniunktury na rynku nieruchomości mieszkaniowych.

W organizowanym badaniu wzięło udział 815 mieszkańców nowych stołecznych osiedli, oddanych do użytku od stycznia 2004 do grudnia 2006 roku. Badania pochodziły z sierpnia 2007 roku.

Deweloperzy i spółdzielnie mieszkaniowe, których inwestycje ujęte zostały w tegorocznym badaniu podzieleni zostali na firmy, które w latach 2004-2006 oddały do 400 mieszkań i takie, które oddały w tym okresie powyżej 400 mieszkań.

Ocena rzetelności deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych nie zmieniła się w stosunku do poprzedniego roku. Prawie połowa zainteresowanych zakupem mieszkania dobrze ocenia okres budowy i terminowość oddania mieszkania do użytku (z 45% do 48% wzrost o 3% w ciągu roku). Niewątpliwy wpływ na korzystne postrzeganie oferty mieszkaniowej deweloperów ma bezpieczeństwo transakcji, czyli korzystna, zrozumiała umowa przedwstępna, coraz częściej zawierana w formie aktu notarialnego (wzrost o 13%, z 25% na 38%). Obecnie 56% badanych potwierdza ze deweloper bądź spółdzielnia rzetelnie poinformowała o wszystkich kosztach związanych z zakupem mieszkania, a tylko 5%, że informacja ta była niekompletna i nierzetelna.

Zwycięzcą Plebiscytu Mieszkańców Nowych domów i Mieszkań w kategorii RZETELNOŚĆ wśród firm, które w latach 2004-2006 oddały do użytku do 400 mieszkań zostało Towarzystwo Budowlane PROBUD SA.  Wśród deweloperów którzy oddali ponad 400 mieszkań - zwycięzca Plebiscytu została firma AGRO-MAN Sp z o.o  (

Kolejna kategoria pytań, zadawana mieszkańcom nowych warszawskich osiedli ma związek z jakością obsługi klienta. Zaledwie 2/3 a nie jak w roku ubiegłym ¾, osób uważa, że folder reklamowy firmy był atrakcyjnie opracowany i zawierał wszystkie potrzebne informacje, a kompletna oferta była również dostępna w Internecie.

Zwycięzcą Plebiscytu Mieszkańców Nowych domów i Mieszkań w kategorii JAKOŚĆ OBSŁUGI KLIENTA wśród firm, które w latach 2004-2006 oddały do użytku do 400 mieszkań została firma Echo Inwestment SA. Wśród deweloperów, którzy oddali ponad 400 mieszkań - zwycięzca Plebiscytu została firma PIB EBEJOT Sp z o.o.

Na blok zagadnień obejmujących atrakcyjność oferty dewelopera czy spółdzielni składają się pytania o tempo realizacji inwestycji, ceny zakupu i utrzymania mieszkania, estetykę i funkcjonalność oraz technologie i infrastrukturę budynku.

Pomimo rosnących cen mieszkań aż 84 % badanych uznało, że cena, jaka zapłacili za określony standard i lokalizację mieszkania, estetykę i funkcjonalność oraz technologię i infrastrukturę budynku. Pomimo rosnących cen mieszkań aż 84 % badanych uznało, że cena jaką zapłacili za określony standard i lokalizację mieszkania, była atrakcyjna. Co ciekawe, zadowolonych z relacji ceny do jakości mieszkania w latach ubiegłych było mniej, w 2006 roku – 81%, a w 2005 – 68%.

Zwycięzcą Plebiscytu Mieszkańców Nowych domów i Mieszkań w kategorii ATRAKCYJNOŚĆ OFERTY wśród firm, które w latach 2004-2006 oddały do użytku do 400 mieszkań została firma Sawa Dom Sp z o.o. . Wśród deweloperów, którzy oddali ponad 400 mieszkań - zwycięzca Plebiscytu została firma AGRO-MAN Sp.oo

Serdecznie gratulujemy!

Współpraca medialna - Portal Budnet.pl

 

Źródło: budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 186

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >