Inwestycje budowlane w Katowicach - bajeczna okolica Osiedla Zagajnik

Inwestycje budowlane w Katowicach - bajeczna okolica Osiedla Zagajnik

Kupując dom w urokliwej okolicy warto sprawdzić miejski plan zagospodarowania przestrzennego, żeby mieć pewność, że z dnia na dzień nie wyrośnie nam za oknem centrum handlowe zamiast lasu Czytaj dalej

Luksusowy apartamentowiec z widokiem na trasę szybkiego ruchu albo rodzinne mieszkanie pod trakcją energetyczną – takie perełki inwestycyjne nie trudno znaleźć w ofertach.  Decydując się na mieszkanie, kupujący  jednak coraz częściej zwracają uwagę na takie wpadki, szukając mieszkania lub domu z ciekawym widokiem z okna.

Na przedmieściach zielono jak w reklamie
Za dobry widok z naszego M skłonni jesteśmy często zapłacić więcej.  Według analityków, nawet o 10%. Dziś w cenie są mieszkania i domy z widokiem na park, las, jezioro, ale także na urokliwy rynek. Panoramę miast z kolei chętnie podziwiamy z dużej wysokości domów wielorodzinnych lub apartamentowców.
Takich inwestycji, oferujących w pakiecie atrakcje widokowe w Katowicach jest jednak garstka. Powód - większość deweloperów przez lata stawiała na budowę w centrum miasta, fundując przyszłym mieszkańcom widoki na galerie handlowe, trasę szybkiego ruchu czy parkingi. O wiele lepiej jest jednak na przedmieściach Katowic. Tam wciąż można liczyć na park, las czy pole za oknem.


– Niewiele jest dziś w Katowicach inwestycji mających naprawdę dobry widok z okna. Większość budynków mieszkalnych jest, lub będzie realizowana w centrum Katowic w sąsiedztwie istniejących zabudowań lub ruchliwych ulic. I choć ich zaletą na pewno jest bogata infrastruktura i komunikacja, to ze spokojem i widokiem z okna jest już gorzej – mówi Monika Śleziońska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży MK Inwestycje.

Nic więc dziwnego, że przyszli mieszkańcy Katowic coraz częściej szukając mieszkania rozważają emigrację na przedmieścia i to nie tylko ze względów estetycznych, ale także ze względu na sprzyjające udogodnienia prawne. – Wybierając dom lub mieszkanie na przedmieściach, mamy większą pewność, ze za rok czy dwa nie wyrośnie nam przed oknem biurowiec, parking, lub ktoś nie wykosi urokliwego parku, którym kusił deweloper – mówi Monika Śleziońska. – W większości przypadków, dobrym widokom z okien w takich dzielnicach jak Zarzecze sprzyja prawo oraz plany zagospodarowania dla tej części miasta – mówi Śleziońska

Nic nie wstrzeli spod ziemi
Tak też jest na Osiedlu Zagajnik w Katowicach Zarzeczu, które powstało w sąsiedztwie pól, lasu oraz urokliwego osiedla domów jednorodzinnych. Tam przyszli mieszkańcy mają pewność, że w ich sąsiedztwie nigdy nie wyrośnie żaden wysoki budynek. Powód? Nowy Miejski plan zagospodarowania przestrzennego dla tej części Katowic, który od 2005 roku dopuszcza w Katowicach - Zarzeczu tylko zabudowę rezydencjalną, czyli taką, która nie przekracza 2 kondygnacji.

–Apartamentowiec na Zagajniku jest jedynym czterokondygnacyjnym budynkiem w tej okolic, który kiedykolwiek tu powstał, gdyż jego projekt był gotowy przed wejściem w życie miejskiego planu zagospodarowania 2005 roku . Jego mieszkańcy będą mieli, zatem pewność, że nic im nie zasłoni ciekawego widoku z okien i balkonów. Dodatkowo budynek został tak zlokalizowany, że nie zasłania widoku, ani mieszkańcom domów na Osiedlu Zagajnik, ani mieszkańcom sąsiedniego osiedla – mówi Śleziońska.

Ten sam plan gwarantuje także w okolicy ochronę istniejących lasów, chociaż nie tylko. Plan ten zapewnia, że w sąsiedztwie, dziś urokliwego osiedla nie powstanie centrum handlowe czy wielkogabarytowa reklama. Plan ten reguluje nawet kwestię procentowego udziału zieleni na działce. Dla przykładu udział terenów zieleni w granicach działki budowlanej - indywidualnych i bliźniaczych domów jednorodzinnych nie może wynosić mniej niż 45% powierzchni, a pozostałych - nie mniej niż 20% Przyszli mieszkańcy Zarzecza mogą zatem spać spokojnie, bo oprócz zapewnień dewelopera, po stronie ciekawego widoku z okna stoi także prawo.

Klienci pytają o widok
Zdaniem Śleziońskiej, mimo że z pozoru czynnik taki jak widok z okna dla wielu nie jest elementem decydującym o zakupie mieszkania czy domu, to w początkowej fazie rozmów sprzedażowych odgrywa on istotną rolę. – Kiedy pokazujemy klientom mieszkania lub  domy pierwsze, na co zwracają oni uwagę to otoczenie. Wiadomo, że sąsiedztwo lasu to nie tylko ładny widok, to także spokojne i ciche sąsiedztwo, doskonałe miejsce do rekreacji, czy zwykłych spacerów z całą rodziną. Dobry widok może być niezłą zachętą dla kupujących, tym większą, jeśli deweloper nie dolicza za nią ekstra do ceny domu lub mieszkania – mówi Śleziońska. Tak też jest na Osiedlu Zagajnik, gdzie za lokalizację się nie dopłaca, zdają się to potwierdzać ceny nieruchomości na Zagajniku. Za dom dziś zapłacimy od 550 tysięcy złotych, za mieszkanie od 210 tysięcy złotych.  Osiedle Zagajnik to inwestycja gotowa, oddana do użytku w październiku 2008 przez katowickiego dewelopera MK Inwestycje

Źródło: Guarana Communications / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19219 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 233

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >