Jak bezpiecznie korzystać z bankomatu?

Jak bezpiecznie korzystać z bankomatu?

Zdarza się, że po włożeniu karty do bankomatu i wprowadzeniu PINu nie otrzymujemy pieniędzy. Czasami w maszynie po prostu nie ma już pieniędzy lub wystąpiła usterka techniczna. Expander ostrzega jednak, że może to być sygnał, że ktoś próbuje nas okraść.

 

Z powodu problemów technicznych karty płatnicze czasami odmawiają posłuszeństwa. Jednak to co bierzemy za usterkę może być próbą kradzieży. Korzystając z bankomatu może nam się przydarzyć, że mimo wprowadzenia poprawnego PINu i posiadania pieniędzy na koncie nie otrzymamy gotówki. Jednak kwota zostanie pobrana z naszego rachunku. W tej sytuacji zwykle możliwe są dwa scenariusze.

 

Czytaj również: Jaki kredyt na remont mieszkania?

 

Jeśli w trakcie wykonywania wypłaty bankomat wyświetlił informację o wystąpieniu błędu, to zwykle wystarczy zgłosić w banku reklamację. W ciągu kilku dni powinniśmy odzyskać swoje pieniądze. Jeśli jednak operacja wypłaty przebiegła standardowo, czyli bankomat nie wyświetlił żadnego nietypowego komunikatu, a pieniędzy nie wypłacił to istnieje ryzyko, że ktoś próbuje nas okraść.

 

Przestępcy potrafią instalować specjalne urządzenia w otworze, z którego bankomat wydaje pieniądze. Takie urządzenie jest rodzajem ukrytej torebki, która wyłapuje wszystkie banknoty wydawane przez bankomat. Jeśli więc otrzymaliśmy potwierdzenie wypłaty, a pieniędzy nie to warto to zgłosić nie tylko do banku, ale także do firmy serwisującej bankomat i na Policję. Po kilku godzinach przestępcy zwykle wracają po łup. Wtedy można ich złapać.

 

Czytaj również: By wziąć kredyt hipoteczny trzeba więcej zarabiać

 

Nigdy nie należy też korzystać z bankomatu w pośpiech, a zwłaszcza w nocy. Wtedy bowiem najczęściej przestępcy instalują na nich urządzenia skanujące karty i kamerki podglądające wprowadzane PINy. Jeśli więc jest to możliwe, to warto odłożyć wypłatę do rana. Podobnie jak w poprzednim przypadku, jeśli zauważymy coś podejrzanego na bankomacie, należy zawiadomić odpowiednie służby.

 

Źródło: Expander / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 142

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >