Jak bezpiecznie kupić mieszkanie?

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie?

Zakup własnego mieszkania to decyzja, której konsekwencje, jeśli są nieprzemyślane lub podjęte pochopnie pod wpływem zbyt dużych emocji, mogą ciągnąć się za nami jak zły omen przez wiele lat, a niekiedy przez resztę naszego życia. Wiele osób „chciałoby i jednocześnie boi się”. Czytaj dalej

 

Takie osoby boją się, że mogą trafić na jakiegoś oszusta, który na przykład tę samą nieruchomość sprzeda kilku osobom, przez co, nie dość że stracą cały dorobek swojego życia, to jeszcze pozostaną z kredytem na trzydzieści lat. Boją się, co się stanie, jeśli stracą pracę lub ciężko zachorują - Czy podołają ze spłatami rata kredytu? Dodatkowo, ich obawy budzą tak zwane ekipy fachowców, które będą wykańczać bądź remontować im mieszkanie – Czy ułożą sobie z nimi tak relacje, że będą w stanie wyegzekwować jakość wykończenia i terminowość, na którą się umawiają.

 

Czytaj również: Kłopoty z MdM

 

Owego lęku nie zmniejszają doniesienia z prasy codziennej i Internetu  o prezesach Spółdzielni, którzy w cudowny sposób zniknęli z walizkami pieniędzy swoich przyszłych Klientów; o deweloperach, którzy plajtowali (nieraz w sposób perfidnie zamierzony) zostawiając wszystko i wszystkich na lodzie; o źle zrobionych blokach, bądź całych osiedlach, gdzie pękają ściany, odpadają tynki, urywają się balkony, a coś takiego jak gwarancja i rękojmia jest papierową fikcją.


Ja przed zakupem swojego pierwszego mieszkania też się bałem. Ty czytelniku, jeśli decydujesz się na zakup nieruchomości, zapewne też doświadczasz podobnych odczuć. Dlatego zapraszam cię do regularnego odwiedzania tej strony, abyś korzystając z mojego kilkunastoletniego doświadczenia i wiedzy, potrafił w skuteczny sposób zminimalizować ryzyko (tak ryzyko zawsze będzie istniało) do absolutnego minimum.


Jeśli zdecydowałeś się na zakup domu lub mieszkania, to nie odkładaj swojej decyzji na później. Najlepszy czas nie nadejdzie. Najlepszy czas już nadszedł, właśnie TERAZ. No to dzieła.

 

Czytaj również: Przetestuj mieszkanie zanim je kupisz!

 


 

Jeśli już zdecydowałeś się, to może warto byłoby się zastanowić - Czy warto inwestować w nieruchomości? A jeśli warto, to dlaczego?

Ceny nieruchomości w długim okresie czasu prawie zawsze idą do góry. W latach między 1980 a 2000 rokiem ceny nieruchomości w rozwiniętych gospodarkach świata wzrosły w przedziale od 60% do ponad 200%, co średnio daje o około 130% wzrostu. Negatywną stroną tego niepohamowanego wzrostu była tak zwana bańka kredytowa, która spowodowała zadyszkę powyższego trendu. Wszystko wskazuje na to, że najgorsze już minęło. Dane makroekonomiczne wskazują, że po pęknięciu bańki, rynki nieruchomościowe ponownie odbudowują swoją kondycję, ale w sposób bardziej kontrolowany i przewidywalny.


Ceny mieszkań, domów, działek mają wielki wpływ na ekonomię. Dla znakomitej większości ludzi własne mieszkanie czy dom jest najcenniejszą rzeczą (może oprócz zdrowia i życia) jaką posiadają, bo jest najwartościowszą częścią składową ich majątku. Ekonomiści zaobserwowali pewną prawidłowość, otóż: - im nieruchomości są więcej warte, tym chętniej przyszli właściciele wydają na nie swoje pieniądze. Według mnie warto zapamiętać tę zależność.

 

Czytaj również: Uważaj na sąsiadów!


Kosztowne nieruchomości (mieszkania, domy) to także (a może przede wszystkim) świetne zabezpieczenie dla banków, które dość chętnie udzielają pożyczek pod ich hipotekę, tak zwanych pożyczek hipotecznych. Pieniądze z tych pożyczek można wykorzystać na dowolny cel na przykład: na zakup samochodu, na sprzęt AGD, na wycieczki zagraniczne, itp. – napędzając przy tym wewnętrzny popyt i koniunkturę.


Chciałem zaznaczyć, ze pożyczka hipoteczna jest najtańszą formą pożyczania pieniędzy z banku (poza oczywiście kredytem hipoteczny na budowę/zakup domu lub mieszkania). Taką pożyczkę można zazwyczaj spłacać przez okres 15 lat, czasami nawet dłużej (to zależy od konkretnego banku).


Reasumując, inwestowanie w nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych form zabezpieczania i pomnażanie swojego kapitału w długim okresie czasu.


W związku z powyższym rodzi się pytanie: – Czy warto inwestować w nieruchomości w Polsce? 

Źródło: Emmerson Realty S.A. / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19078 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 139

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >