Jak niedrogo wykończyć mieszkanie

Jak niedrogo wykończyć mieszkanie

Wydatki związane z zakupem nowego mieszkania nie kończą się na nabyciu samego lokum. Sporą część kosztów stanowi bowiem jego wykończenie i urządzenie, na które najczęściej trzeba przeznaczyć od 1500 zł/m2 do 2000 zł/m2 w wyższym standardzie. Czytaj dalej

 

Planując zakup lokalu mieszkalnego na rynku pierwotnym, warto zwrócić uwagę na zniżki oferowane przez deweloperów. Często bowiem zdarza się, że swoim klientom proponują oni możliwość skorzystania z rabatów, a dzięki współpracy z producentami materiałów wykończeniowych czy sklepami, umożliwiają zakup produktów po niższych cenach. 

 

Potrzebna karta… ale nie tylko kredytowa

Warto zwrócić uwagę na to, czy deweloper jest członkiem programu oszczędnościowego. Dzięki niemu może on udostępnić swoim klientom karty, które upoważniają do zniżek w sklepach z branży wykończenia i wyposażenia wnętrz oraz na usługi architektów i projektantów wnętrz. – Od stycznia 2012 roku jesteśmy uczestnikami programu HOME PROFIT, który naszym klientom umożliwia uzyskanie cen niższych o nawet 25-30%. Urządzając mieszkanie lub dom z wykorzystaniem produktów i usług partnerów programu można liczyć na wielotysięczne oszczędności – mówi Agnieszka Węgrowska, kierownik marketingu i PR w firmie Nickel Development, zrzeszonej w programie HOME PROFIT. Dla przykładu, popularne w Poznaniu centrum wyposażenia łazienek GIANT, posiadaczom karty oferuje zniżkę w wysokości 20% na całość swojego asortymentu.

 

Czytaj również: Gdzie szukać mieszkaniowych okazji na rynku pierwotnym?

 

Wybór produktów jest szeroki, ponieważ partnerami programu jest ponad 500 sklepów m.in. Praktiker, Indeco, Kler, ale także Komputronik, telewizja N czy Internet w Play. – W wyniku wytężonych starań udało nam się pozyskać do programu partnerów oferujących zniżki na produkty z właściwie każdej dziedziny związanej z wykończeniem i wyposażeniem nieruchomości. Istotne dla nas jest, by dzięki karcie HOME PROFIT, klient dewelopera mógł czynić istotne oszczędności w całym procesie adaptacji swojego nowo nabytego mieszkania – mówi Piotr Paterowicz, Partner Zarządzający HOME PROFIT Polska. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby ze zniżek – oprócz klientów indywidualnych – skorzystały także osoby chcące wyposażyć lokal użytkowy. – Kartę rabatową otrzymują zarówno klienci nabywający mieszkanie jak i lokal handlowo-usługowy – zaznacza Węgrowska z Nickel Development.

 

Czytaj również: Jak dobrze wybrać nieruchomość w miejscowości wypoczynkowej?


Z polecenia    

Warto rozważyć także skorzystanie z usług projektanta czy architekta wnętrz. Mimo opłat, jakie trzeba ponieść za jego pracę, można sporo zyskać. Dzięki doświadczeniu oraz wiedzy, designer jest w stanie pomóc znaleźć zamienniki materiałów czy innych produktów, które będą równie trwałe oraz dobrze się prezentować, ale będą tańsze. – "Wybierając materiał wykończeniowy zawsze staramy się zaproponować klientowi kilka produktów odpowiadających określonym wymogom, ale mieszczących się w różnych przedziałach cenowych. Na przykład hiszpański gres z powodzeniem można zastąpić polskim, który jest równie dobry jakościowo, ale prawie czterokrotnie tańszy" – mówi architekt Agnieszka Wojciechowska z Pracowni Projektowania Wnętrz ABRYS. Oprócz tego, dzięki współpracy z projektantem wnętrz zyskuje się także możliwość nabycia materiałów mniejszym kosztem. Ponieważ pracownie projektowe współpracują ze sprzedawcami, często mogą uzyskać rabaty dla swoich klientów, którzy z polecenia skorzystają z usług konkretnego sklepu czy firmy. Dla osoby wykańczającej mieszkanie jest to dodatkowo gwarancją jakości produktów oraz prawidłowego wykonania usług.

 

Źródło: Prestige PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18816 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 73

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >