Jakie inwestycje szykuje Poznań?

Jakie inwestycje szykuje Poznań?

Ostatnie miesiące były trudne na rynku mieszkaniowym. Zwiększyła się podaż, zmieniły się warunki w programie „Rodzina na Swoim”. Czytaj dalej

 

Jednak po okresie przestoju, kiedy deweloperzy skupili się na sprzedaży wybudowanych już nieruchomości, widać ożywienie. W Poznaniu pojawiły się nowe inwestycje i nowi gracze na rynku. Aktualnie na rynku deweloperskim dostępnych jest sporo gotowych mieszkań. Wznowiono również inwestycje, wstrzymane wskutek kryzysu finansowego. Jednak na mapie Poznania już niedługo pojawią się nowe kompleksy mieszkaniowe, których budowa właśnie ruszyła.

 

Czytaj również: Przebudowa ulicy Generała Stanisława Maczka w Białymstoku zakończona

 

W dzielnicy Winogrady, przy ul. Hawelańskiej, powstanie nowoczesny, wielorodzinny kompleks mieszkaniowy.  Cała inwestycja o nazwie Nowe Winogrady docelowo będzie się składać z 4 budynków o wysokości od 3 do 8 pięter. W I etapie, który zostanie zakończony pod koniec 2012 roku, oddanych do użytku zostanie aż 240 mieszkań o powierzchni od 25 do 101 mkw. - Dla komfortu mieszkańców w projekcie przewidzieliśmy cichobieżne windy, podziemną halę garażową, a wszystkie lokale mieszkalne będą posiadały balkon bądź taras - mówi Jan Czerniawski, Manager ds. Marketingu i PR firmy Murapol S.A., inwestora osiedla Nowe Winogrady. - Zadbamy też o pełną infrastrukturę. Powstaną chodniki, plac zabaw, teren zielony oraz lokale usługowe - dodaje J. Czerniawski. Osiedle Nowe Winogrady położone będzie w bliskim sąsiedztwie doliny Warty i terenów rekreacyjnych Cytadeli. Ceny mieszkań kształtują się na poziomie od 5.400 do 6.200 zł za mkw brutto.

 

 

Wśród planowanych w tym roku inwestycji jest również projekt mieszkaniowy o nazwie Nowa Wilda, zlokalizowany w ścisłym centrum Poznania, blisko Starego Browaru. Budynek składać się będzie z 64 lokali mieszkalnych 1-, 2- i 3-pokojowych, w tym 4 apartamentów z przestronnymi tarasami i widokiem na panoramę centrum miasta. Dodatkowo na dwóch kondygnacjach znajdzie się 7 lokali użytkowych. Inwestor zapewni windy oraz dwupoziomową halę garażową, a całość budynku uzupełni reprezentacyjne zielone patio. - "Wspólnie z klientem staramy się wypracować taki model transakcji, który jest jak najbardziej dopasowany do jego potrzeb" – przekonuje Adam Kultys z firmy Terra Promessa Perfecta, inwestora Nowej Wildy. - "Główne parametry oferty takie jak cena, harmonogram płatności, standard wyposażenia, stanowią u nas element wyjściowy do rozmów z Klientem" – dodaje A. Kulty. Ceny mieszkań wyniosą od 5.900 do 6.900 zł brutto za mkw, natomiast za apartamenty będzie trzeba zapłacić 8.900 zł brutto za mkw. Termin zakończenia budowy to październik 2012 roku.

 

Czytaj również: Jakie mieszkania najchętniej kupujemy?

 

We wrześniu ruszyła budowa małego, kameralnego Osiedla Wiśniowego II w Plewiskach. Firma Twoje M wybuduje tam cztery dwukondygnacyjne budynki w zabudowie bliźniaczej o lekkiej i nowoczesnej architekturze. Każdy budynek to dwa niezależne piętra domu z osobnymi wejściami. Parter posiadać będzie ogród i przestronny taras, natomiast piętro – ogród i duży balkon. Zabudowa kaskadowa zapewni światło słoneczne przez wiele godzin w ciągu dnia. - Duża powierzchnia wnętrza do 100 mkw, rozkład pomieszczeń z podziałem na „strefę życia” i „strefę snu” oraz najwyższej jakości materiały budowlane zapewniają wygodę wszystkim mieszkańcom – przekonuje Dorota Pallach z firmy Twoje M. - A duże ogrody, od 75 do 300 mkw, umożliwią wypoczynek i zabawę dla całej rodziny – dodaje D. Pallach. Osiedle Wiśniowe, usytuowane tuż przy granicy Poznania, będzie osiedlem zamkniętym z drogą wewnętrzną. Do każdego budynku przynależeć będą dwa miejsca parkingowe. Ceny wyniosą od 4.500 zł brutto za mk.

 

 

Przy ul. Jasna Rola w Poznaniu, blisko Rezerwatu Żurawinie, firma Konimpex Invest wybuduje Ogrody Naramowickie II z 355 mieszkaniami w kilku budynkach. Natomiast Spółka Mak Dom, na poznańskim Raszynie, w bliskim sąsiedztwie centrum miasta, przygotowuje projekt Rembertowska Park. Będą to dwa pięciopiętrowe budynki wielorodzinne. To tylko kilka przykładów nowych inwestycji w Wielkopolsce. Zarówno starzy gracze na rynku deweloperskim, jak i ci zupełnie nowi, wierzą w ożywienie i z zapałem stawiają nowe kompleksy mieszkaniowe. To dobry znak dla rozwoju rynku.

 

Źródło: Passion PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18816 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 245

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >