Kredyty i pożyczki – lista artykułów

Jakie znaczenie dla rynku nieruchomości ma rządowy projekt gwarancji zastępczej?

Czy rządowy projekt gwarancji zastępczej wkładu do kredytu może podbić popyt na mieszkania? Czy przygotowywany program „Mieszkanie bez wkładu własnego” ma szansę wpłynąć na zwiększenie sprzedaży? Jak dużo jest potencjalnych nabywców, którzy nie dysponują oszczędnościami na udział własny do kredytu i będą mogli skorzystać ze wsparcia państwa?

Czy młode osoby bez historii kredytowej mają szansę na kredyt hipoteczny w banku?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to jedna z najważniejszych, o ile nie najważniejsza decyzja finansowa, jaką podejmujemy w życiu. Zobowiązanie najczęściej spłacamy przez dwie, trzy dekady. Nic dziwnego więc, że o środki na zakup mieszkania czy budowę domu starają się przeważnie młodsi kredytobiorcy, którzy pragną zamieszkać na swoim. Niestety, część z nich boi się zrealizować swoje marzenie o posiadaniu „czterech kątów” na własność, a to m.in. przez porady, jakie można znaleźć w sieci. „Dwudziestolatek bez historii kredytowej nie ma szans na kredyt hipoteczny”… „Banki nie przyznają środków bez wkładu własnego niższego niż 20 proc.”… – takie i wiele innych mitów oraz niedomówień mogą spotkać osoby szukające w Internecie informacji na temat tego, jakie warunki muszą spełnić, by otrzymać pieniądze. Jak zatem czytać internetowe źródła, by pomóc sobie w procesie starania się o kredyt, co należy wiedzieć, by zakończył się on sukcesem? O tym eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

Co robić w sytuacji, kiedy zaciągnięty kredyt nie wystarcza na skończenie budowy domu?

W związku z dużym wzrostem cen materiałów budowlanych coraz powszechniejsza staje się kwestia niedoszacowania kosztów prac przewidzianych w kosztorysie budowy czy też remontu. W sytuacji kredytowania takiego przedsięwzięcia może to być duży problem. Jakie rozwiązania ma do dyspozycji kredytobiorca?

Jak odmienić swoje mieszkanie przez weekend?

Samo słowo „remont” każdego z nas przyprawia o zawrót głowy. Mamy przed oczami tumany kurzu, hałas, niekończące się problemy techniczne, czy wreszcie pieniądze uciekające z naszego portfela w zawrotnym tempie. Nie zawsze jednak lifting mieszkania wymaga prowadzenia gruntowych prac budowlanych. Często wystarczy odrobina fantazji, zakup kilku dekoracji, przeniesienie mebli, czy też wymiana dywanu, by pomieszczenia zyskały zupełnie nowy wygląd. Zapewniamy, że w weekend zdążycie przeprowadzić tego rodzaju metamorfozę.

Deweloper wspiera swoich klientów w uzyskiwaniu kredytów hipotecznych

Jeden z największych polskich deweloperów uruchamia program BankPartnerMurapol, którego celem jest wsparcie klientów w procesie uzyskiwania kredytów bankowych na nabywane z jego oferty mieszkania. Zainteresowane udziałem w programie osoby będą mogły skorzystać m.in. z udogodnień związanych z procedowaniem formalności poprzedzających uzyskanie decyzji kredytowej. Jako pierwszy do współpracy przystąpił mBank. Ideą programu BankPartnerMurapol jest wypracowanie dla klientów GK Murapol atrakcyjnych warunków współpracy z jak największą liczbą banków kredytujących ich zakup mieszkania.

Wykończenie lub remont mieszkania - skąd wziąć pieniądze?

Posiadanie własnego mieszkania to cel, do którego dąży wielu z nas. Mieszkanie kupione w stanie deweloperskim wymaga jednak wykończenia, a mieszkanie, które ma już swoje lata - może potrzebować remontu. Skąd wziąć środki finansowe na realizację takiego przedsięwzięcia? Czy pożyczki, chwilówki lub kredyt to dobre rozwiązanie?

Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w obecnej pandemicznej sytuacji?

Zastanawiasz się, czy kupno mieszkania na kredyt w obecnej sytuacji to dobry pomysł? Czy zainwestowanie w lokum na wynajem nadal jest opłacalną inwestycją, jak przekonują media? Co przyszły kredytobiorca powinien wiedzieć o nowelizacji Rekomendacji S? Czy program „Polski Ład” wprowadzi istotne zmiany na rynku nieruchomości? Te pytania powinny zadać sobie osoby, które szykują się do zrealizowania swojego marzenia o posiadaniu własnych „czterech kątów”, w czym ma im pomóc kredyt, jak i wszyscy zainteresowani rynkiem najmu. Eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF) udzielą na nie odpowiedzi.

Czy warto skorzystać z EKO kredytów i pożyczek na inwestycje ekologiczne, które oferują banki?

EKO Pożyczka Ekspresowa oraz EKO Kredyt Mieszkaniowy - to skierowane do klientów indywidualnych dwa nowe produkty Banku Pekao S.A., przeznaczone na finansowanie proekologicznych inwestycji. Obowiązująca do końca 2021 r. oferta może szczególnie zainteresować planujących instalację paneli i ogniw fotowoltaicznych.

Branża pośrednictwa finansowego w I kwartale 2021 r zwiększyła wartość kredytów hipotecznych

Pierwsze miesiące 2021 roku to okres bardziej optymistyczny dla branży pośrednictwa finansowego niż poprzednie kwartały. Wraz z ustabilizowaniem się sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju przyszło ożywienie gospodarcze, które możemy również obserwować na rynku kredytowym. Przedsiębiorcy wrócili do przerwanych inwestycji i realizowania swoich planów, które chcą sfinansować na kredyt. Tak samo konsumenci, dzięki złagodzeniu polityki kredytowej przez banki, chętniej sięgają po dodatkowe środki.

Czy obecnie kupujący mieszkania mają trudności z uzyskaniem kredytu?

Jak wiele osób chcących kupić mieszkania dostaje odmowne decyzje kredytowe? Jak często klienci deweloperów zmuszeni są zrezygnować z zakupu lokalu? Czy wydłużył się czas konwersji umowy rezerwacyjnej w umowę przedwstępną?


Stron: 59 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5 6 7  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19168 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >