Krótka historia malowania na kolorowo, czyli 10 lat marki Dulux® w Polsce

Krótka historia malowania na kolorowo, czyli 10 lat marki Dulux® w Polsce

Koncern ICI wprowadził markę Dulux® do naszego kraju w 1997 roku. Od tego czasu Polacy przeszli „rewolucję w malowaniu”.


Marka Dulux®, której ikoną jest sympatyczny owczarek staroangielski powstała w 1932 r. w Wielkiej Brytanii. W 1997 r. koncern Imperial Chemical Industries wprowadził ją na polski rynek. Był to początek nowej ery w doborze kolorów do polskich mieszkań i domów: Polacy zaczęli zmieniać tradycyjne, białe ściany na kolorowe. Zaczęli też odkrywać możliwości mieszalnika Dulux®, oferującego niespotykaną wcześniej ilość 4 500 kolorów. Malowanie stało się łatwym i przyjemnym sposobem na atrakcyjną zmianę charakteru domowego wnętrza. Wpłynęło na to również pojawienie się na polskim rynku w 2000 roku pierwszych gotowych emulsji kolorowych do ścian i sufitów. Były to właśnie farby Dulux®, wśród nich m.in. linia jednowarstwowych emulsji gotowych Dulux® Once. 

Przez cały okres 1997 – 2007 producent farb Dulux® aktywnie kształtował podejście Polaków do stosowania kolorów we wnętrzach. Począwszy od pierwszej z 2002 roku, wszystkie kampanie reklamowe farb Dulux® odwołują się do emocji związanych z wyborem kolorów. Firma ICI jest także inicjatorem projektu Colour Futures, w ramach którego co roku prezentuje najnowsze trendy w kolorystyce wnętrz. Dzięki wymianie doświadczeń i obserwacji ekspertów z całego świata powstają zestawienia kolorów, które odpowiadają aktualnym potrzebom konsumentów. W kolejnych latach obecności marki Dulux® na polskim rynku tego typu innowacyjne działania będą kontynuowane. Do najważniejszych planów firmy ICI na przyszłość należy bowiem dalsze inspirowanie konsumentów do kreatywnych i satysfakcjonujących zmian w ich otoczeniu.

Ciekawostki dotyczące marki Dulux®:

1. Ikona marki Dulux® to owczarek staroangielski (ang. Bobtail). Pies po raz pierwszy pojawił się w reklamach farb Dulux® w Wielkiej Brytanii w 1963 roku.
2. Producent farb Dulux® jako pierwszy producent farb wprowadził na rynek w 1986 roku emulsję przystosowaną do nakładania jej za pomocą wałka (dotychczas malowano wyłącznie pędzlem).
3. W mieszalniku Dulux® dostępnych jest ponad 4500 kolorów. To niemal nieograniczone źródło inspiracji i pomysłów na kolor we wnętrzu!
4. Firma ICI, producent farb Dulux®, była pierwszą firmą na terenie Wielkiej Brytanii, która osiągnęła roczny przychód w wysokości 1 miliarda funtów.
5. Producent farb Dulux® corocznie ogłasza Kolor Roku. W 2008 roku jest nim Złoto Orientu – cesarski odcień żółtego, inspirowany złotem igrzysk olimpijskich Pekin 2008.
6. Pod marką Dulux® sprzedawane są także produkty do drewna: lakierobejce, lakiery i impregnaty.

Źródło: Effective Public Relations / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak zaoszczędzić na transporcie Liczba postów: 392 Grupa: Opinie Zależy, o jakim transporcie mówimy. Jeśli o międzykrajowym, to mam szczęście, że płyną od nas często promy https://promy24.com/pl/kierunki/prom-gdy nia-karlskron...
  • Informatyk do firmy Liczba postów: 21 Grupa: Trudne tema... HRK https://hrk.pl/pl/it-contracting - lider w dziedzinie IT Contractingu. Ich firma specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań IT dla przedsiębior...
  • Jaki podział domu po rozwodzie? Liczba postów: 786 Grupa: Trudne tema... A może uda Wam się jakoś porozumieć? Może nie wszystko jeszcze stracone? Nie podejmujcie zbyt pochopnie decyzji o rozstaniu, bo może jeśli się postaracie to uda...
  • sprawdzone środki na potencję Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jednym z rozwiązań na problem z erekcją są środki na potencję które można kupić w sklepie internetowym https://potencja.net.pl/ Zaglądając na ich stronę znajdzi...
  • Czy ufasz kasynie online? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Nic dziwnego, że mówią, że zanim zaufasz komuś lub czemuś, musisz to sprawdzić. Tak samo jest z kasynem – ważne jest, aby sprawdzić witrynę pod kątem licencji h...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 85

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >