Leśna Oaza w Gnieźnie - wsparcie Fundacji Pracowniczej grupy VKR i pracowników fabryki VELUX

Leśna Oaza w Gnieźnie - wsparcie Fundacji Pracowniczej grupy VKR i pracowników fabryki VELUX

Leśna Oaza to projekt, który powstał przy współpracy Nadleśnictwa Gniezno, Fundacji Pracowniczej grupy VKR oraz pracowników gnieźnieńskiej fabryki VELUX. Inwestycja powstała dzięki grantowi Fundacji Pracowniczej grupy VKR działającej w firmie VELUX w Gnieźnie. Wysokość grantu wyniosła 230 000 euro (ponad 1 mln zł). Czytaj dalej

 

 

Powstałe miejsce rekreacji tworzy kompleks trzech stref:  kreatywnego placu zabaw dla dzieci, miejsca relaksu z hamakami oraz zewnętrznej siłowni. Leśna Oaza jest oddalona zaledwie o 5 km od centrum Gniezna,  wykonana z drewnianych elementów, wtopiona w otaczający las, zachęca każdą grupę wiekową do odpoczynku i aktywności na świeżym powietrzu.

 

Leśna Oaza w Gnieźnie - wsparcie Fundacji Pracowniczej grupy VKR i pracowników fabryki VELUX

 

Aby tu dotrzeć wystarczy wybrać się na spacer, skorzystać ze ścieżki rowerowej lub komunikacji miejskiej. Gnieźnieńskie lasy są idealne do relaksu, odpoczynku, uprawniana sportu, dlatego z założenia Leśna Oaza ma łączyć pokolenia i być atrakcyjna również dla dorosłych, seniorów, a także sportowców, to wręcz idealne miejsce na wypoczynek w otoczeniu przyrody. Leśna Oaza znajduje się bezpośrednim sąsiedztwie obiektu edukacyjnego „Gajówka", należącego do Nadleśnictwa Gniezna oddanego do użytku w 2016 r. przy ul. Wrzesińskiej 83. Miejsce to uzupełnia ofertę edukacyjną przygotowaną dla szkół i przedszkoli będąc jednocześnie kompleksem rekreacyjnym stworzonym z myślą o potrzebach mieszkańców Gniezna i okolic. Z obiektu można korzystać całkowicie samodzielnie i bezpłatnie. 

 

Tereny leśne Nadleśnictwa Gniezno sąsiadują bezpośrednia z granicami Miasta Gniezna. Od zawsze były chętnie odwiedzane przez mieszkańców miasta, będąc naturalnym i najbliższym miejscem odpoczynku i uprawiania sportu. Tworząc ten piękny obiekt chcieliśmy wykorzystać możliwie najlepiej atuty tego miejsca. Zarządzanie powierzonymi lasom państwowym terenami leśnymi, to również umożliwienie wszystkim korzystania z lasu, jako dobrodziejstwa przyrodniczego i rekreacyjnego.

 

Leśna Oaza w Gnieźnie - wsparcie Fundacji Pracowniczej grupy VKR i pracowników fabryki VELUX

 

Czytaj również: Trwają zapisy do niezwykłego wydarzenia dla kobiet - III edycji Forum i Gali WOMAN POWER 2024

 

Projekt sfinansowany został przez Fundację Pracowniczą grupy VKR działającej lokalnie przy fabrykach VELUX, która przeznaczyła na ten cel 230 000 euro (w przeliczeniu ponad 1 mln zł) w ramach programu grantowego „Tereny zielone i aktywności na świeżym powietrzu", ogłoszonego z okazji 30. rocznicy jej działalności w 2021 roku.


Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1.382.292 zł. Nadleśnictwo na utworzenie Leśnej Oazy przeznaczyło teren w pobliżu Wiaty Edukacyjnej” Gajówka”.
W realizację projektu, w ramach wolontariatu, aktywnie zaangażowali się pracownicy firmy VELUX, wykonując wszystkie ławki i kosze na śmieci oraz zadbali o porządkowanie terenu, zasadzenie drzew i krzewów, a także wysianie trawy. Wspólnie pracownicy nadleśnictwa wraz z pracownikami firmy VELUX dołożyli wszelkich starań, by Leśna Oaza przywitała użytkowników uporządkowana i zazieleniona. Cały proces stworzenia tego wyjątkowego miejsca na mapie Gniezna odbywał się na zasadzie ścisłej współpracy i otwartej  komunikacji z zespołami nadleśnictwa i przedstawicieli firmy VELUX działającymi w Fundacji Pracowniczej.


Leśna Oaza w Gnieźnie - wsparcie Fundacji Pracowniczej grupy VKR i pracowników fabryki VELUX

Czytaj również: Akademia CREATON ma nowe kierownictwo – pytamy o plany na 2024 rok


Fundacja pracownicza działająca w naszej firmie i w całej grupie VKR, do której należą spółki VELUX,  od lat wspiera pracowników i lokalne instytucje. W ciągu ostatnich dwóch lat wsparła w Gnieźnie 42 placówki i instytucje. Jednak ten projekt jest wyjątkowy, ze względu na swoją skalę i ogromne oddziaływanie społeczne. Jestem przekonany, że powstanie miejsce unikatowe, jedyne w swoim rodzaju, którego w gnieźnieńskich lasach jeszcze nie ma. Produkując okna dachowe staramy się robić to w sposób, jak najmniej oddziałujący na środowisko, a ekologia jest dla nas bardzo ważna. Dlatego też uważam, że połączenie aktywnej rekreacji z edukacją ekologiczną to doskonały pomysł i bardzo na czasie - powiedział Robert Purol, dyr. generalny fabryk VELUX w Gnieźnie.

Projekt idealnie wpisuje się w rosnące potrzeby placówek oświatowych, ponieważ podkreślając rangę tematu, jakim jest edukacja ekologiczna, Ministerstwo Edukacji wprowadziło przepis, który zobowiązuje nauczycieli, aby na zajęciach z wychowawcą omawiali z uczniami najistotniejsze problemy klimatyczne i ochrony środowiska.

Jako Fundację, cieszy nas fakt, iż w najbliższych latach, dzięki udzielonym grantom powstaną w Polsce łącznie cztery unikalne miejsca rekreacji, edukacji i wypoczynku na łonie natury w ramach programu „Tereny zielone i aktywności na świeżym powietrzu”. Propagowanie aktywności na świeżym powietrzu jest ważnym elementem misji naszych działań w Fundacji - powiedziała Lotte Kragelund Dyrektor Sekretariatu Fundacji Pracowniczej w Danii.


Finalnie, ze stworzonych atrakcji skorzystają pracownicy VELUX i DOVISTA, należących do grupy VKR, ale także mieszkańcy lokalnych społeczności. Łączna wartość przyznanych na ten cel środków w Polsce to ponad 5,4 mln zł. Projekty będą realizowane w Gnieźnie, Namysłowie, Raszynie i Tczewie.

 


 

1 Badanie „VELUX Head Downers 2021" przeprowadzone na zlecenie VELUX przez Kantar metodą CAWI, zrealizowano w dniach 3-6 września 2021 r. w Polsce, Chorwacji, Czechach, na Węgrzech, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji i Słowenii na próbie n: 2408.

 

Leśna Oaza w Gnieźnie - wsparcie Fundacji Pracowniczej grupy VKR i pracowników fabryki VELUX

 2024-04-15
Źródło: VELUX / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1769 Grupa: Trudne tema... Zastanawiam się nad ujędrnieniem swojej skóry.
  • Biurka Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jakie biurka polecacie wybrać? Z jakiej firmy?
  • Nowy samochód - zagraniczny Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Zasadnicze pytanie brzmi ile tak naprawdę kosztuje sprowadzenie pojazdu zza oceanu. Pierwszym i podstawowym kosztem jest podatek stanowy. W zależności od kilku....
  • Porady biznesowe Liczba postów: 307 Grupa: Trudne tema... Teraz trzeba sobie bardzo ułatwiać pracę np korzystać z gotowych rozwiązań https://conperio.pl/ Jest to firma zajmująca się kadrami oraz pracownikami. Dzięki ni...
  • Bezpieczeństwo w magazynie Liczba postów: 198 Grupa: Aktualności Firma Gutlift https://gutlift.pl/o-firmie specjalizuje się w dostarczaniu i wynajmowaniu sprzętu budowlanego, w tym podnośników roboczych i podestów ruchomych.....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19189 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 477

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >