Malownicze tereny otaczające wieś i jezioro Blanki na Warmii - świetne miejsce na inwestycję

Malownicze tereny otaczające wieś i jezioro Blanki na Warmii - świetne miejsce na inwestycję

Kraina Tysiąca Jezior skrywa niejeden sekret. Może właśnie dlatego jest tak chętnie odwiedzana, a jej tajemnice zgłębiane przez turystów, nie tylko z Polski, ale też z zagranicy. Jedną z takich zagadek jest wieś Blanki, której mieszkańcy, dzięki symbiozie z naturą, tworzą niesamowite preparaty z okolicznych ziół. Czytaj dalej

 

Niespełna 18 kilometrów od Lidzbarka Warmińskiego, pośród lasów, niedaleko pięknego jeziora o tej samej nazwie leżą Blanki, której mieszkańcy postanowili w niezwykły sposób rozsławić swoją wieś w całym regionie, a może nawet dalej. Z inicjatywą wyszły ,,Baby Zielarki”, w których rękach nic się nie zmarnuje. Tylko za pomocą okolicznych ziół, a w szczególności pokrzyw, przygotowują nalewki, kompoty konfitury, a nawet zupy. Do stowarzyszenia ,,Bab Zielarek” przyłączyła się reszta mieszkańców Blanek, tworząc zwarty kolektyw, którego efektem było zaszczytne, 4 miejsce wojewódzkiego konkursu ,,Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś 2015”.

 

Tereny otaczające wieś Blanki mogą śmiało występować w folderach turystycznych biur podróży


Tereny otaczające wieś Blanki mogą śmiało występować w folderach turystycznych biur podróży. Niesamowite połacie lasów i piękne pejzaże pól uprawnych, które rozciągają się aż po horyzont, stanowią esencję Warmii. Na uwagę zasługuje także okoliczne jezioro sandaczowe Blanki, które jest prawdziwą gratką dla zapalonych wędkarzy, obfitujące m.in. w takie gatunki ryb jak: okoń, lin, karaś, szczupak, sandacz, węgorz. Również amatorzy rowerowych wycieczek znajdą tu coś dla siebie. 32 kilometrowy szlak rowerowy, który jest okazją do zwiedzenia dużej części regionu, ciągnie się przez miejscowości: Lidzbark Warmiński, Łabno, Jarandowo, Kochanówka, Suryty, Blanki, Ośrodek „Świteź”, Medyny, Lidzbark Warmiński.

 

C:\Users\emil.chrzanowski\Desktop\Blanki\blanki_5.jpg

 

Czytaj również: Rynek działek letniskowych - ile kosztuje działka rekreacyjna?

 

Nie tylko turyści zwracają uwagę na malownicze tereny otaczające wieś i jezioro Blanki. - Ten obszar Warmii upodobali sobie również inwestorzy oraz osoby, które zapragnęły kupić mały zakątek ziemi, tylko dla siebie. - Tłumaczy Marek Klamut z firmy Treeneo, zajmującej się inwestowaniem w nieruchomości gruntowe na Warmii i Mazurach. W ofercie Treeneo znajduje się m.in. kompleks działek na północnej części jeziora Blanki, położony w sercu warmińskiej przyrody. W kompleksie występują działki z widokiem na jezioro, jak i z bezpośrednią linią brzegową jeziora, z udziałem w plaży. Zdaniem Marka Klamuta właśnie te tereny stanowią ogromny potencjał inwestycyjny. - Biorąc pod uwagę fakt, iż ceny działek z linią brzegową jezior w naszym kraju są aż dziesięciokrotnie niższe od podobnych działek w Europie Zachodniej, stanowi to ogromny czynnik wzrostu dla wartości oferowanych działek z linią brzegową – podsumowuje ekspert.


Czytaj również: Nowelizacja Ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego - ostatni dzwonek na kupno ziemi rolnej

 

Źródło: emmerson / budnet.pl
Autor: Aleksandra Lach
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18063 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 944

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >