Można składać wnioski o dofinasowanie obozów sportowych dla dzieci i młodzieży

Można składać wnioski o dofinasowanie obozów sportowych dla dzieci i młodzieży

15 milionów złotych dofinansowania na udział dzieci i młodzieży z całej Polski w obozach sportowych przeznaczą wspólnie w 2022 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy. Akcja realizowana jest już po raz trzeci, a organizatorzy chcą objąć działaniami – podobnie jak w ubiegłym roku – co najmniej 20 tys. dzieci. Czytaj dalej


Minister Kamil Bortniczuk powiedział, że celem programu jest zapewnienie dzieciom w każdym zakątku Polski możliwości aktywnego spędzania czasu w wakacje. „Wyciągnięcie polskich dzieci sprzed komputerów i telewizorów na coraz lepsze jakościowo obiekty sportowe – to jest wyzwanie cywilizacyjne” – powiedział Kamil Bortniczuk. 

 

Można składać wnioski o dofinasowanie obozów sportowych dla dzieci i młodzieży


Dodał, że Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowe Wakacje+” przeznaczył łącznie – na różne formy wspierania sportowych pasji dzieci i młodzieży podczas tegorocznych wakacji – rekordowy budżet w wysokości 50 mln zł.


Realizowany wspólnie z Fundacją LOTTO program dofinansowania uczestnictwa dzieci w obozach sportowych przewiduje wsparcie w wysokości do 1000 zł na jedną osobę na dzień (czyli po 100 zł dziennie na 10-dniowy obóz). Budżet tego programu to 15 mln zł, z czego 5 mln pochodzi ze środków Fundacji LOTTO, a 10 mln – ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


„Każda aktywność, która będzie realizowana w ramach tych obozów i która spowoduje że dzieci poczują radość sportu, to będzie ogromny sukces. I na to właśnie liczymy, niezależnie od tego czy będą to sporty indywidualne czy drużynowe” – powiedział prezes zarządu Totalizatora Sportowego i przewodniczący Rady Fundacji LOTTO Olgierd Cieślik.

 

Można składać wnioski o dofinasowanie obozów sportowych dla dzieci i młodzieży

 

Czytaj również: Kto wspiera naszych sportowców? Zakończyło się Forum Sponsoringu Sportu


Według niego, program Sportowe Wakacje z Fundacja LOTTO, inicjujący pasje dzieci i młodzieży do sportu, to ważny element działań Totalizatora Sportowego na rzecz upowszechnienia aktywności fizycznej w całym polskim społeczeństwie. 


„To jeden z trzech filarów wsparcia udzielanego przez spółkę” – podkreślił Olgierd Cieślik. 


Przypomniał, że Totalizator Sportowy przeznaczył w ub.r. 1 mld 155 mln zł na fundusz rozwoju kultury fizycznej i fundusz promocji kultury. Ponadto spółka w ramach cyklu partnerstw wspiera bezpośrednio związki i kluby sportowe oraz samych sportowców. 


W ubiegłym roku w ramach programu Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO w 500 obozach sportowych wzięło udział 20 tys. dzieci. 


„Aż 20 proc. uczestników obozów stanowiły dzieci, które wcześniej były nieaktywne sportowo, które dopiero dzięki udziałowi w programie zaraziły się sportową pasją” – podkreślił Kamil Bortniczuk.

 

Można już składać wnioski o dofinasowanie w w 4. edycji programu Mój Prąd

 

Czytaj również: We wrześniu odbędzie się kolejna edycja Poland Business Run 2022


O dofinansowanie mogą ubiegać się nie tylko kluby sportowe, ale też fundacje i stowarzyszenia zajmujące się krzewieniem kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. 


W ramach konkursu organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów obozów sportowych wyjazdowych odbywających się w terminie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2022 roku.


Wnioski o dofinansowanie obozów sportowych można składać do 31.07.2022 r. lub do wyczerpania środków przeznaczonych na dofinansowanie.


Wnioski o refundację kosztów obozu, którego realizacja rozpoczęła się przed dniem złożenia wniosku, można składać do 30.06.2022 r.

 

Więcej informacji: https://www.fundacjalotto.pl/sportowe-wakacje

 

2022-06-14
Źródło: PAP MediaRoom / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Dobry warsztat samochodowy Liczba postów: 796 Grupa: Trudne tema... W pewnym momencie byłem zmęczony ciągłym szukaniem normalnego serwisu samochodowego i postanowiłem sam nauczyć się naprawiać samochód. Teraz takie Szkolenie w z...
  • budowa domu - porady Liczba postów: 388 Grupa: Trudne tema... Szanowni Państwo, przy budowie lub remoncie domu warto zwrócić uwagę na wykończenie fasady budynku, tak żeby była ona trwała, odporna na działanie warunków atmo...
  • Jak zabezpieczyć telefon komórkowy - iPhone 12 Liczba postów: 5 Grupa: Trudne tema... Jeżeli nie uda ci się zabezpieczyć odpowiednio iphona i będziesz musieć skorzystać z usług serwisu, to polecam ten https://idream.pl/serwis/. Każda naprawa urzą...
  • Skuteczne dbanie o cerę Liczba postów: 89 Grupa: Trudne tema... Jeżeli ktoś hce zadbac o włosy po prostowaniu to tutaj macie namiar https://beautyfair.pl bardzo fajne kosmetyki do pielęgnacji włosów naprawdę polecam
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 291 Grupa: Trudne tema... Woda to zdrowie. Ale woda musi być dobrej jakości, dlatego też jonizator wody kuvings evo to dobry pomysł. Nie jest to duży wydatek

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17898 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >