Najlepsze firmy i jednostki naukowe walczą… Kto tym razem zdobędzie Kryształową Brukselkę?

Najlepsze firmy i jednostki naukowe walczą… Kto tym razem zdobędzie Kryształową Brukselkę?

Firma ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. została ponownie nominowana do prestiżowej Nagrody Kryształowej Brukselki w kategorii: PRZEDSIĘBIORSTWO. Czytaj dalej

Programy Ramowe w zakresie badań i rozwoju są największym mechanizmem finansowania i kształtowania badań naukowych na poziomie europejskim. Jednostki naukowe oraz szczególnie aktywne na rynku firmy nie tylko ubiegają się o dotacje z programu ale również mogą liczyć na prestiż płynący z uczestnictwa.

Firma ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. została ponownie nominowana do prestiżowej Nagrody Kryształowej Brukselki w kategorii: PRZEDSIĘBIORSTWO.

Nagroda "Kryształowej Brukselki" powstała z inicjatywy Dyrektora Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, dra Andrzeja Siemaszko, który zaproponował utworzenie nagrody dla najlepszych i najbardziej aktywnych polskich jednostek naukowych, przedsiębiorstw i uczestników Programów Ramowych Badań i Rozwoju Technicznego Unii Europejskiej. Pomysł narodził się w ostatnim roku realizacji 5. Programu Ramowego (1998 - 2001).

Idea "Kryształowej Brukselki" szybko znalazła uznanie polskiego środowiska naukowego i swoją oryginalnością zwróciła uwagę Komisji Europejskiej, ponieważ wcześniej żaden inny kraj uczestniczący w programach ramowych nie wyszedł z taką inicjatywą.

"Kryształowa Brukselka" jest w tej edycji przyznawana w dwóch kategoriach: INSTYTUCJA BADAWCZA i PRZEDSIĘBIORSTWO. W tej ostatniej wśród nominowanych oprócz ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.  znalazły się następujące firmy: CASE - Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych; Centrum Techniki Okrętowej S.A.; Comarch S.A.; EC BREC Instytut Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o.; ITTI Sp. z o.o.;  Mostostal Warszawa S.A.; Stowarzyszenie Miasta w Internecie; Telekomunikacja Polska S.A.; Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik S.A.. Kutnowska firma znalazła się więc w doborowym towarzystwie.
Lista nominowanych instytucji i osób jest przygotowywana przez KPK zgodnie z przyjętym regulaminem. Laureaci wyłaniani są przez Kapitułę Kryształowej Brukselki, powoływanej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - przewodniczącego Kapituły. O nominacji decydowały statystyki udziałów w Programach Ramowych, bardzo interesujący więc jest fakt, że małe przedsiębiorstwo, jakim jest ASM zdystansowało wiele dużych firm co do liczby i wartości realizowanych/koordynowanych projektów czy funkcji podejmowanych w konsorcjach projektowych.
Ogłoszenie laureatów nastąpi 14 kwietnia 2010 roku w Katowicach w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Tegoroczna nominacja jest kolejną odsłoną zaistnienia ASM-u w tym prestiżowym przedsięwzięciu. W 2005 roku ASM zdobyło I nagrodę w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw biorących udział w 6. Programie Ramowym Badań, Rozwoju Techniki i Prezentacji Unii Europejskiej, a w 2006 roku uzyskało nominację do tej nagrody. Obecna, jubileuszowa edycja Nagrody Kryształowej Brukselki jest wyjątkowa, ponieważ podsumowuje 10 lat uczestnictwa i nagradza najlepsze zespoły uczestniczące w 5., 6. i 7. Programie Ramowym Unii Europejskiej, tym bardziej cieszy nominacja kutnowskiej firmy.
ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to założony przed 13 laty polski instytut badawczy, posiadający status jednostki naukowo – badawczej. Firma świadczy usługi w zakresie przygotowania i realizacji badań marketingowych oraz analiz rynkowych i gospodarczych, pracując na zlecenie zarówno  podmiotów o charakterze typowo komercyjnym, jak również dla instytucji niekomercyjnych: uczelni wyższych, jednostek samorządowych czy organów administracji państwowej. ASM jako dynamiczna firma posiadająca status instytutu badawczego odnajduje się w pełni w optyce działań prowadzonych w ramach programów unijnych, znaczący jest więc fakt, że została po raz kolejny doceniona. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością firmy na stronie: www.asm-poland.com.pl.


ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno
Tel.: +48 (0 24) 355 77 00; Faks +48 (0 24) 355 77 01
www.asm-poland.com.pl

 

 

 

Źródło: ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Osrodek Terapii Uzależnień Liczba postów: 73 Grupa: Trudne tema... Dobrze skorzystać z wszywki Esperal https://esperal-poznan.com.pl/, która pomoże zwalczyć alkoholizm.
  • Sklep internetowy Liczba postów: 54 Grupa: Trudne tema... Internetowy sklep rowerowy to wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą kupić rower lub akcesoria rowerowe bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, internetowy sklep r...
  • Jaki podział domu po rozwodzie? Liczba postów: 647 Grupa: Trudne tema... A może uda Wam się jakoś porozumieć? Może nie wszystko jeszcze stracone? Nie podejmujcie zbyt pochopnie decyzji o rozstaniu, bo może jeśli się postaracie to uda...
  • Prezent dla taty Liczba postów: 75 Grupa: Trudne tema... Ja dla mojego taty zawsze kupuję kawę ze strony https://winotoskanii.pl jest ona już sprawdzona przez nas i jest wyśmienita. Całkiem inaczej smakuje niż te z su...
  • problemy z cerą Liczba postów: 52 Grupa: Trudne tema... Na wszelkie problemy z cerą idealny będzie produkt z oferty Tymofarm a dokładniej Neoglandyna i Padma. Jeden pomaga w problemach z skórą a drugi wzmacnia organi...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18322 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 79

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >