Nowy stadion w Lubinie

Nowy stadion w Lubinie

Konsorcjum budowlane firm Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa SA, HOCHTIEF Polska Sp. z o.o. oraz HOCHTIEF Construction AG Sport Facilities podpisało z Zagłębiem Lubin SSA z Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź SA kontrakt na generalne wykonawstwo w systemie „zaprojektuj i zbuduj” nowego stadionu piłkarskiego na potrzeby Klubu i społeczności lokalnej. Realizacja obiektu sportowego, spełniającego najwyższe wymagania UEFA, zostanie ukończona w grudniu 2009 roku.


Prace projektowe stadionu dla ponad 16 000 widzów rozpoczną się we wrześniu 2007 roku. Wszystkie trybuny stadionu będą zadaszone.
W ramach realizacji kontraktu powstanie również nowe zaplecze techniczne, sanitarne, szatnie oraz strefa VIP.

Dla zachowania ciągłości gry w czasie większości sezonów rozgrywek piłkarskich budowa stadionu będzie realizowana etapami. Wraz z postępem prac bryła nowego stadionu zostanie wkomponowana w zachowane częściowo wały starych trybun. Po zrealizowaniu ostatniego etapu budowy w grudniu 2009 roku poszczególne elementy stadionu utworzą spójny, funkcjonalny zespół urbanistyczny.

- Budowa stadionu lubińskiego jest dla naszej firmy kolejnym etapem rozwoju w kierunku przedsiębiorstwa o profilu górniczo-budowlanym. Pragniemy wykorzystać w tym celu szanse, jakie niesie branża obiektów sportowych. Cieszy nas również fakt nawiązania współpracy z tak renomowanym Partnerem, jakim jest firma HOCHTIEF. Połączenie w ramach konsorcjum potencjału obu firm, roli i pozycji PeBeKa na tutejszym rynku z doświadczeniem firmy HOCHTIEF w realizacji obiektów sportowych zdecydowało o walorach naszej oferty, Jesteśmy przekonani, że projekt ten stanowił będzie, oprócz realizacji warszawskiego metra, doskonałe uzupełnienie wizerunku PeBeKa, tym razem w oczach tak bliskiej nam społeczności lokalnej.– podsumował dzisiejsze podpisanie umowy Prezes PeBeKa Bolesław Gerber.

- Budowa stadionu Zagłębia Lubin jest pierwszym projektem tego typu w Polsce, w którego realizację angażują się firmy z grupy HOCHTIEF. Cieszymy się, że możemy wykorzystać na polskim rynku know-how koncernu HOCHTIEF. Doświadczenia zebrane przez koncern podczas ostatnich 40 lat przy realizacji ponad 500 obiektów sportowych na całym świecie mogą wnieść duży wkład w przygotowania Polski do organizacji Euro 2012. – powiedział Leszek Ceran, Dyrektor HOCHTIEF Polska Oddział Infrastruktura.

Projekt stadionu w Lubinie opracowało biuro projektów Mierzwa-Architekten z Lipska przy współpracy z HOCHTIEF Sport Facilities, wyspecjalizowanej i doświadczonej jednostce w planowaniu i realizacji obiektów sportowych. Nowoczesne trybuny stadionu zostaną wykonane w konstrukcji żelbetowej prefabrykowanej i przykryte stalowym dachem. Funkcjonalny obiekt będzie spełniał najwyższe standardy bezpieczeństwa i wymagania UEFA Klasy 3.

Informacja o HOCHTIEF Polska
HOCHTIEF Polska rozpoczął działalność w 1996 roku, natomiast koncern HOCHTIEF na polskim rynku był już obecny od 1990 roku.
Firma specjalizuje się w budownictwie obiektów biurowych, użyteczności publicznej, handlowo-rozrywkowych, przemysłowych, mieszkaniowych oraz w realizacji obiektów z zakresu infrastruktury drogowo-mostowej, kolejowej, portowej i ochrony środowiska. HOCHTIEF Polska wykracza poza klasyczny pakiet usług świadczonych przez generalnego wykonawcę i oferuje organizację procesu inwestycyjnego w zakresie realizacji obiektów komercyjnych średniej i małej wielkości. Usługi oferowane jako wartość dodana obejmują analizę rynku, wybór lokalizacji danej inwestycji, obliczenie jej opłacalności, opracowanie koncepcji zagospodarowania, realizację prac budowlanych oraz sprzedaż inwestycji klientowi.
HOCHTIEF Polska zatrudniając dziś ok. 750 osób działa poprzez swoje oddziały i przedstawicielstwa na terenie całego kraju: w Warszawie (Oddział Budokor, Oddział
Infrastruktura), w Poznaniu (Oddział Poz-Building), w Krakowie (Oddział Kpis-Cracovia), w Katowicach (Przedstawicielstwo Oddziału Kpis-Cracovia na teren Śląska) i w Gdańsku (Przedstawicielstwo HOCHTIEF Polska).

Informacja o PeBeKa S.A.
Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa Spółka Akcyjna to jedna z czołowych firm budowlanych w Polsce. Świadczy usługi w zakresie budownictwa specjalistycznego ogólnego i inżynieryjnego. Dysponuje własnym, nowoczesnym parkiem maszynowym, możliwościami produkcyjnymi na poziomie pozwalającym na kompleksową realizację kontraktów - od prac projektowych po pełne zakończenie inwestycji. W sposób kompleksowy, zapewniając pełną infrastrukturę i obsługę, buduje obiekty użyteczności publicznej, przemysłu, transportu i komunikacji.
Kompetencje PeBeKa znalazły potwierdzenie podczas budowy tuneli i stacji warszawskiego metra, tunelu węzła drogowego Hulanka, obiektów komunikacyjnych dla szybkiego tramwaju w Krakowie, parkingów i przejść podziemnych wykonanych na potrzeby stołecznej komunikacji, modernizacji budynków i obiektów powierzchniowych KGHM Polska Miedź S.A.
PeBeKa utrzymuje szczególną dbałość o potwierdzenie swej marki, a przede wszystkim zaufania, jakim Klienci obdarzyli Przedsiębiorstwo. Podejmuje się realizacji złożonych kontraktów, gdzie zakres prac wymaga dużej siły ekonomicznej, a warunki techniczne dyktują wysoką sprawność produkcyjną i organizacyjną.
PeBeKa działa w ramach Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A., który jest właścicielem 100% akcji Przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwo łączą z KGHM nie tylko zależności własnościowe, ale rozwijana od lat współpraca gospodarcza - ścisły związek ciągiem technologicznym eksploatacji złóż i produkcji miedzi.

 

Źródło: budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18069 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 698

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >