Ostatni etap prac budowlanych na osiedlu Kalinowym w Rokietnicy

Ostatni etap prac budowlanych na osiedlu Kalinowym w Rokietnicy

Już 14 zrealizowanych budynków wielorodzinnych z 308 mieszkaniami. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych inwestycji w Wielkopolsce – osiedle Kalinowe jest już na ukończeniu. Czytaj dalej

Właśnie rozpoczął się ostatni, szósty etap prac w ramach którego powstaną dwa kolejne bloki. Po całkowitym ukończeniu projektu, na osiedlu Kalinowym zamieszka ponad 400 rodzin.

Poznański deweloper, firma Kalbud właśnie rozpoczęła ostatni, szósty etap prac w Rokietnicy.  W jego ramach powstaną dwa ostatnie budynki wielorodzinne. Elewacje nowych budynków, tak jak dotychczas, wykończone zostaną modrzewiem syberyjskim, co w połączeniu z terenami zielonymi i zasadzoną już roślinnością zapewnia osiedlu ekologiczny charakter. Na przyszłych mieszkańców czekają dwu- i trzypokojowe lokale o powierzchni od 52 do 64 m kw. Klucze odbiorą we wrześniu przyszłego roku. – To już ostatni etap budowy związany z realizacją osiedla Kalinowego. Po czterech latach prac inwestycja zostanie zakończona. 14 budynków jest już zamieszkałych, 3 kolejne są na finiszu prac, a teraz rusza budowa 2 ostatnich – mówi Tomasz Wnuk z firmy Kalbud Deweloper.

 

Osiedle Kalinowe zyskało sobie już opinię małego miasteczka. Inwestycja realizowana w gminie Rokietnica będzie miejscem zamieszkania dla ponad 400 rodzin. - Klienci decydując się na zakup mieszkania pod miastem biorą pod uwagę całą infrastrukturę osiedla. Dlatego też na osiedlu Kalinowym nie brakuje punktów handlowo-usługowych. Już niedługo zostaną otwarte – sklep spożywczy, piekarnia, przychodnia medyczna a nawet przedszkole – podkreśla T. Wnuk. Mieszkańcy inwestycji korzystają także z terenów zielonych oraz dobrej komunikacji z Poznaniem. Miejsc do aktywnego spędzania czasu jest mnóstwo, a dojazd do stolicy Wielkopolski zajmuje jedynie 20 minut.

 

Firma Kalbud Deweloper rozpoczęła realizacje osiedla Kalinowego w 2007 roku. Rozmach inwestycji, solidny wykonawca w postaci firmy Hochtief Polska S.A. oraz  charakter osiedla przyczyniły się do jego popularności - Przy projektowaniu osiedla naszym priorytetem była nie tylko funkcjonalność, ale także zastosowanie innowacyjnych i przyjaznych środowisku technologii. Dlatego, jako nieliczni w Wielkopolsce, działając pro-ekologicznie, zastosowaliśmy podziemne zbiorniki na odpady – mówi T. Wnuk. Ponadto na osiedlu nie brakuje terenów zielonych i alejek spacerowych. Deweloper zadbał o najdrobniejsze szczegóły jak na przykład automatyczne nawadnianie trawników czy plac zabaw dla dzieci.  

Źródło: Passion PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18815 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 99

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >