Panattoni oddaje węzeł drogowy w Mysłowicach

Panattoni oddaje węzeł drogowy w Mysłowicach

Panattoni Europe jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie poinformował o oddaniu węzła drogowego na trasie S1 w Mysłowicach-Kosztowy.

Nowo oddany węzeł powstał w rekordowo krótkim czasie. Budowa ruszyła z początkiem lipca 2008 r, a zakończenie prac nastąpiło w styczniu 2009 r. Tempo realizacji prac wywołało spory entuzjazm okolicznych mieszkańców, którzy nie spodziewali się sfinalizowania projektu w pół roku! Terminowość i  skuteczność jest znakiem firmowym Panattoni, który wszystkie swoje inwestycje realizuje na czas. W ramach inwestycji drogowej deweloper wykonał przebudowę układu komunikacyjnego w rejonie inwestycji, w tym realizację węzła drogowego na drodze ekspresowej S1, który łączy ją z drogą wojewódzką nr 934. Węzeł usprawni ruch u zbiegu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Wartość inwestycji drogowej wyniosła ok. 30 mln złotych.

Węzeł dla miasta
Nowy węzeł drogowy jest dużym usprawnieniem dla mieszańców okolicznych dzielnic i całego miasta. Dzięki inwestycji Panattoni mieszkańcy dzielnic Brzezinka oraz Kosztowy będą korzystać z bezkolizyjnego i szybkiego połączenia z drogą S1. Do tej pory do najbliższego zjazdu było około 5 km. Węzeł rozładuje również ruch ciężki, który odbywał się ulicami Kosztowską oraz Brzezińską i był uciążliwy dla mieszkańców. Dzięki nowej inwestycji ruch tirów do okolicznych przedsiębiorstw skierowany zostanie przez węzeł, a nie przez osiedlowe ulice. Mieszkańcy okolicznych dzielnic chwalą również inwestora za zbudowanie ekranów akustycznych wzdłuż ulicy Kosztowskiej. Również władze Miasta Mysłowice doceniają to, co zrobił Panattoni. Tadeusz Chowaniak, I Zastępca Prezydenta Mysłowic komentuje: – Jest to bardzo istotna inwestycja. Umożliwi przekierowanie drogi wojewódzkiej 934 z ulicy Kosztowskiej, która była bardzo obciążona ruchem ciężkim. Dzięki nowemu węzłowi ruch tranzytowy będzie się teraz odbywał płynnie we wszystkich kierunkach. Inwestycja Panattoni poprawi warunki komunikacyjne i bezpieczeństwo ruchu drogowego w Mysłowicach, a także sprawi, że wzrośnie atrakcyjność inwestycyjna sąsiednich działek.

Panattoni oferuje mieszkańcom usprawnienia komunikacyjne, ale i nowe miejsca pracy. W przyszłości do obsługi centrum logistycznego zatrudnionych zostanie ok. 1500 osób.
Powierzchnia dla Klientów
Panattoni Park Mysłowice będzie jednym z największych centrum dystrybucyjnych w Polsce. Ogromne centrum, które będzie się składać z 7 budynków, zlokalizowane jest w pobliżu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Po zakończeniu ostatniej fazy budowy park będzie liczył 190 500 m2. Od lotniska w Pyrzowicach dzieli je zaledwie 30 kilometrów. Położenie parku zapewnia idealne warunki dla krajowego i międzynarodowego transportu oraz łatwy dostęp do wysoko kwalifikowanej siły roboczej.

Pierwsza faza inwestycji, oddana do użytku w listopadzie 2007 r., składała się z 1 hali o powierzchni 20 tys. m2, którą w całości wynajęła firma ND Logistics. W drugiej fazie budowy, w której park powiększy się o 45 374 m2, finalizowane są kolejne 2 budynki: hala D o powierzchni 23 117 m2 oraz hala C o powierzchni 22 256 m2. Obie hale będą dostępne w 1 kw. 2009 r. W dalszej kolejności zbudowana zostanie hala G (33 415 m2), zaplanowana na II kw. 2009 roku. Oprócz ND Logistics mysłowickie centrum zostało wybrane przez takich dużych klientów jak DPD czy Coca Cola. – Śląsk ma najlepszą infrastrukturę i centralne położenie w naszej części Europy. Dlatego traktujemy go jako jedną z priorytetowych lokalizacji, którą rekomendujemy naszym najemcom – podkreśla Anna Kordos, Dyrektor Zarządzający śląskiego oddziału Panattoni. Górny Śląsk to najważniejszy region przemysłowy w południowej części Polski, ogromny rynek konsumencki oraz zaplecze wykwalifikowanej siły roboczej. Panattoni stawia na Śląsk: oprócz rozbudowy parku w Mysłowicach deweloper buduje nowe centra logistyczne w Gliwicach i Czeladzi. Po zakończeniu inwestycji deweloper będzie dysponował w tym regionie prawie 300 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej.
Źródło: TBWAPR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19195 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 602

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >