Rusza budowa Domu Modelowego

Rusza budowa Domu Modelowego

W podwarszawskich Jankach, na terenie Parku Handlowego Janki rozpoczęła się budowa domu według projektu GL 555 pracowni architektonicznej Studio Atrium. Czytaj dalej

 

Organizatorem przedsięwzięcia jest Grupa 7point, która pragnie przybliżyć przyszłym inwestorom problematykę budowy własnych czterech ścian. Dom Modelowy powstanie z materiałów znanych i popularnych firm budowlanych, a odwiedzający tę oryginalną wystawę będą mogli zapoznać się z technologiami wykorzystanymi w trakcie procesu budowlanego. Za realizację budowy odpowiedzialni są specjaliści z firmy Arkada Budownictwo.

 

 

 

Budowę domu rozpoczęto od wykonania szalunku z zastosowaniem systemu Izodom 2000.  Takie rozwiązanie jest w pełni nowoczesne i wskazane w domach energooszczędnych. Zastosowanie płyty fundamentowej zamiast tradycyjnych ław i ścian fundamentowych ma kilka ważnych zalet: przyspiesza i upraszcza ten etap budowy, dodatkowo minimalizując zakres prac ziemnych, które w tej technologii, ograniczono do niezbędnego minimum.

 

 

 

Płyta zapewnia łatwiejszą ochronę termiczną i przeciwwilgociową. Z uwagi na jej formę prostsza jest jej izolacja w stosunku do fundamentów tradycyjnych, w których należy zadbać o izolację zarówno elementów pionowych jak i poziomych ścian fundamentowych, a także izolację pod ławą i na ławie. Do bardzo ważnych zalet płyty fundamentowej należy zaliczyć jej stabilność. Jest ona bowiem elementem monolitycznym gdzie obciążenie budynku rozkłada się na o wiele większą powierzchnię, a utrata podparcia w jednym miejscu nie powoduje zniszczenia konstrukcji, co ma miejsce w przypadku osuwisk, czy tąpnięć.

 

 

 

 

W dalszej kolejności szalunek został zalany betonem, z wykorzystaniem zbrojenia rozproszonego firmy Beakert. Zbrojenie Dramix produkowane jest od 40 lat i wykorzystuje ono stalowe włókna wytworzone metodą ciągnienia na zimno, które w połączeniu z betonem stanowią optymalne rozwiązanie w zakresie wytrzymałości i techniki wykonania. Inspektor nadzoru z ramienia firmy Studio Atrium pan Krzysztof Kruszewski zapewnia, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i już wkrótce pierwsi zainteresowani będą mogli odwiedzić Dom Modelowy.

 

 

Źródło: 7point / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18199 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 298

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >