Solidne namioty imprezowe na dekady

Solidne namioty imprezowe na dekady

Branża hotelarsko-restauracyjna doświadczyła trudnych czasów związanych nie tylko z pandemią ale także de facto z kryzysem gospodarczym związanym wojną na Ukrainie, rosnącą inflacją, która wpływa na koszty prowadzenia działalności. Czytaj dalej

 

W trakcie pandemii okresy rozluźnienia obostrzeń dawały oddech branży jednak wymogi zachowania bezpiecznej przestrzeni ograniczały możliwość obsługi klientów, a wymagania dotyczące dezynfekcji stolików restauracyjnych, sal, dodatkowo zwiększały koszty.

 

Stęszewska firma Pol-Plan, która należy do grona największych, europejskich producentów wieloletnich hal namiotowych od lat oferuje solidne namioty imprezowe, hale eventowe, które mogą spełniać funkcję nie tylko sezonowych namiotów, ale także funkcjonować jako hale restauracyjno-imprezowe, zaprojektowane na dekady użytkowania.

 

Solidne namioty imprezowe na dekady

 

Czytaj również: Nowe wymogi dyrektywy CSRD dla największych przedsiębiorstw

 

Solidna konstrukcja hal z lekkich i wytrzymałych profili aluminiowych pozwala stawiać w kilka dni hale, w tym namioty imprezowe o maksymalnej rozpiętości do 60 metrów i powierzchni nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych. Namiot imprezowy o tej samej konstrukcji może być zarówno rozwiązaniem tymczasowym, stawianym na 180 dni, jak i obiektem, który może być użytkowany przez dziesięciolecia. Co więcej konstrukcja namiotu imprezowego Pol-Planu może być dostosowana do lokalnych obciążeń wiatrowych i śnieżnych (nawet do 300kg/m2) tak jak tradycyjne budynki.

 

Poszycie ścian i dachu namiotu imprezowego wykonane jest zazwyczaj, z trwałej, trudnozapalnej tkaniny PCV, także w wersji transparentnej. Dotyczy to także namiotu imprezowego, całorocznego, w którym w trakcie użytkowania nawet zimą można stosować nagrzewnice i promienniki ciepła w podczerwieni. Taki, solidny namiot imprezowy pozwala na efektywne kosztowo zwiększenie powierzchni restauracyjnej, nie tylko w sezonie letnim i jest bardzo atrakcyjną propozycją dla hoteli, zajazdów, restauracji.

 

Jedną z efektownych realizacji Pol-Planu jest namiot imprezowo-restauracyjny z wydzieloną kuchnią, parkietem, i przestrzenią wypoczynkową, który powstał dla Hotel & Resort Bajka.

 

Namiot o wymiarach 15x35x3,5m ma przeszklony przedsionek, segmenty z transparentnego PCV i znacząco zwiększa możliwości obsługi imprez okolicznościowych, wesel, komunii.

 

Solidne namioty imprezowe na dekady

 

Czytaj również: Tysiące spółek przechodzą na estoński CIT. Potwierdzają to najnowsze dane

 

Koszt budowy tradycyjnej sali z zapleczem kuchennym o podobnej powierzchni byłby znacząco większy. Poszycie z PCV wymaga okresowych przeglądów i ewentualnych napraw jest jednak realnie bardzo trwale o czym świadczą doświadczenia klientów użytkujących namioty z poszyciem z plandeki od ponad 30 lat.

 

W ofercie namiotów imprezowych Pol-Planu na popularności zyskują oranżerie z poszyciem ścian ze szkła bezpiecznego VSG 4.2 (dwie tafle szkła 4 mm i dwie warstwy folii), odpornego na rozbicie. Namiot imprezowy - oranżeria w stylu orientalno-kolonialnym z podwyższonym dachem, stanowi doskonałe uzupełnienie oferty restauracyjnej nawet najbardziej ekskluzywnych hoteli, zamków, pałaców.

 

Tańszym sposobem na zwiększenie powierzchni restauracyjnej są trwałe pawilony imprezowe p o podstawie prostokąta, sześcioboku i ośmioboku, także zbudowane z profili aluminiowych, które można zestawiać bokami w różne konfiguracje, dostosowane do ograniczonej powierzchni.

 

Czas montażu i demontażu nawet dużego namiotu imprezowego to kilka dni. Większe hale, które mają być obiektami stałymi można montować przytwierdzając główne filary do betonowych stóp fundamentowych na podłożu z kostki brukowej.

2023-03-26
Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18527 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 45

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >