Systemy CRM – prognozujemy trendy

Systemy CRM – prognozujemy trendy

Wśród narzędzi usprawniających pracę wielu firm można wskazać systemy CRM. Od pewnego czasu są one obecne również w biurach nieruchomości. W jakie funkcje takie oprogramowanie zostanie wyposażone w przyszłości, aby jeszcze skuteczniej wspierać agentów w ich codziennych zadaniach?

 

Możliwość szybkiego stworzenia strony internetowej

Biura nieruchomości wystawiają oferty sprzedaży nieruchomości na różnych portalach, w tym często również na swojej stronie internetowej. Dziś posiadanie firmowej strony internetowej to konieczność – to właśnie tam można zaprezentować zespół czy przedstawić warunki współpracy. Firmowa strona, zwłaszcza z często aktualizowanym blogiem, to także potężne narzędzie marketingowe.

 

Systemy CRM – prognozujemy trendy

 

Czytaj również: Pierwsza polska chmurowa kontrola dostępu impero 360 – nowość w ofercie UNICARD

 

Jednym z trendów w systemach CRM jest możliwość szybkiego stworzenia przejrzystej, estetycznej strony internetowej. Właściciele biur, którzy zdecydowali się na Esti CRM, mogą też skorzystać z pomocy specjalisty podczas jej konfiguracji.

 

Aktualizacja ofert prezentowanych na firmowej stronie

Zdarza się, że klient nie zawsze przekazuje agentowi wszystkie informacje o nieruchomości wystawionej na sprzedaż. Aktualizowanie ofert w obrębie firmowej strony internetowej można jednak zautomatyzować. To właśnie zadanie nowoczesnych systemów CRM i jednocześnie trend, który będzie dalej rozwijany. Powody są proste – dzięki takiemu rozwiązaniu:

 

●       agent zyskuje czas na obsługę klienta,

●       praca związana z aktualizacją ofert nie angażuje agenta,

●       możliwe jest uniknięcie pomyłek.

 

Korespondencja z klientami w jednym miejscu

Systemy CRM mają pomóc agentom nieruchomości w wykonywaniu obowiązków. Jednym z podstawowych zadań agenta jest przedstawianie ofert klientom zainteresowanym zakupem nieruchomości. Jak jednak zapamiętać wszystkie wytyczne otrzymane od klienta? Trendem w rozwoju systemów CRM dedykowanych biurom nieruchomości jest ułatwianie gromadzenia istotnych informacji zgłoszonych przez osobę poszukującą nieruchomości.

 

Gromadzenie notatek w jednym miejscu ułatwia przygotowanie ofert. Jednocześnie „przekazanie” klienta innemu agentowi nie wpłynie niekorzystnie na sprawność wymiany informacji.

 

System CRM również na urządzeniach mobilnych

Agenci nieruchomości nie zawsze pracują w biurze. Szczególnie w przypadku ofert na wyłączność muszą być oni gotowi na oprowadzenie klienta po nieruchomości. W tym czasie mogą pojawiać się pytania od osób zainteresowanych zakupem lub sprzedażą nieruchomości. Właśnie dlatego kolejny trend w rozwoju profesjonalnych systemów CRM przeznaczonych dla biur nieruchomości dotyczy wersji mobilnych oprogramowania.

 

Mając dostęp do aplikacji CRM na urządzeniach mobilnych, agent może na bieżąco zapoznawać się z treścią zapytań i udzielać odpowiedzi. Szybkość reakcji to jeden z elementów mogących wpłynąć na ocenę agencji przez klienta.

 

Monitorowanie statystyk i tworzenie raportów

Współcześnie planów rozwoju firmy nie ustala się w oparciu o intuicję, ale dane. W przypadku biur nieruchomości kluczowa jest wiedza m.in. o skuteczności portali ogłoszeniowych. Dzięki niej agenci mogą lepiej wykorzystywać posiadane budżety na promocję ofert. Właśnie dlatego dostęp do statystyk to kolejny trend w rozwoju systemów CRM.

 

Dzięki możliwości monitorowania danych i tworzenia raportów kadra zarządzająca biurem nieruchomości zyskuje narzędzie pomagające w podejmowaniu decyzji. To także sposób, aby kontrolować rezultaty pracy całego biura i poszczególnych członków zespołu.

 

Czytaj również: Dowiedz się więcej o ocieplaniu domu i możliwościach dofinansowań – pobierz za darmo 3. edycję e-booka

2022-09-23
Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Zakupy przez internet Liczba postów: 732 Grupa: Trudne tema... Również bardzo często robię zakupy przez Internet. W sieci kupuję wygodniej i taniej. Moim ostatnim odkryciem jest ten sklep z produktami konopnymi https://dutc...
  • Zakup komputera Liczba postów: 38 Grupa: Trudne tema... Do komputera potrebna będzie klawiatura gamingowa , dobre mają z Genesisa mamy własnie taką z podświetleniem Thor 303
  • Treningi Fitness ? Liczba postów: 176 Grupa: Trudne tema... Dobrą opcją jest też suplementowanie kolagenu. Moim ulubionym jest collagen do picia od firmy MYREME. Inne suplementy z kolagenem są dla mnie nie do przełknięci...
  • Szkolenia BHP online Liczba postów: 9 Grupa: Trudne tema... W Warszawie znajdziesz mnóstwo świetnych kursów dla fizjoterapeutów oraz osteopatów w tym chyba jednymi z lepszych są te od https://www.fizjosystem-szkolenia.pl...
  • Jak zaoszczędzić na transporcie Liczba postów: 386 Grupa: Opinie Czy wiecie winiety obowiązują w Austrii? O czym należy pamiętać? Jeżeli macie w planach wyjazd do Austrii lub przejazd przez Austrię, to zdecydowanie polecam Wa...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18064 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 725

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >