Targi WinDoor-tech w nowej odsłonie

Targi WinDoor-tech w nowej odsłonie

Sytuacja na rynku szkła i pokrewnych sektorów z branży budownictwa a także sugestie wystawców i partnerów branżowych skłoniły Zarząd Grupy MTP do podjęcia decyzji o przeniesieniu ekspozycji targów Glass do flagowej oferty targów WinDoor-tech, które potrwają od 31 stycznia do 3 lutego 2023 r. – Połączenie tematyki targów Glass, WinDoor-tech i Budmy sprawi, że będzie to największa światowa wystawa polskiej branży stolarki otworowej oraz jej potencjału, łącząca nowoczesny rynek szklarski z technologiami przyszłości wykorzystywanymi m.in. przy produkcji okien i drzwi – deklaruje Mateusz Szymczak, dyrektor WinDoor-tech.

 

Europejski przemysł szklarski jest innowacyjną i bardzo strategiczną branżą, która zapewnia znaczące korzyści wspomagając proces „przejścia” do neutralnej dla klimatu gospodarki o obiegu zamkniętym. Niskoemisyjność to obecnie jeden z priorytetów Unii Europejskiej. Ten trend widoczny jest także w budownictwie.

 

Potencjał synergii 

Nowoczesne okna i materiały izolacyjne pozwalają na ograniczenie emisji dwutlenku węgla związanej z eksploatacją budynków m.in. ogrzewaniem czy klimatyzacją. Ponadto zastosowanie surowca recyklingowego - stłuczki szklanej w produkcji nowoczesnych szyb i wełny szklanej przynosi spektakularne efekty ekologiczne. Dlatego synergia branży szklarskiej i stolarki okiennej daje ogromny potencjał rozwoju tych sektorów.

 

Targi WinDoor-tech w nowej odsłonie

 

Czytaj również: Trwają intensywne przygotowania do Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2023

 

- To koncepcja, która już kiedyś z sukcesem była realizowana w ramach targów Budma, jednak z uwagi na coraz większą fragmentaryzację rynku budowlanego, została zaniechana. Świat się zmienia a my za tymi zmianami podążamy. Trzymamy rękę na pulsie. Wsłuchujemy się w głosy branży. Widzimy jaki wpływ na nią wywarła pandemia, wojna w Ukrainie i zawirowania na rynku surowców. Przeprowadziliśmy wiele rozmów z wystawcami oraz partnerami targów Glass i WinDoor-tech, stąd decyzja o połączeniu oferty tych projektów. W zwiększeniu zakresu branżowego w ramach jednej imprezy wystawienniczej upatrujemy szansę na nowe „rozdania” w biznesie. Równolegle uruchamiane są programy termomodernizacji, m.in. w związku z realizacją Europejskiego Zielonego Ładu, które dodatkowo będą wspierać koniunkturę na wyroby budowlane, w tym na nowoczesne dźwiękoszczelne i energooszczędne okna oraz drzwi wykorzystujące wysokiej jakości szkło. Staramy się dobrze wykorzystać ten czas proponując nową formułę wydarzenia – zapowiada Mateusz Szymczak.

 

Polska liderem w eksporcie okien

Targi WinDoor-tech staną się niepowtarzalną okazją do prezentacji szerokiej oferty nowoczesnych rozwiązań przemysłu szklarskiego, które z sukcesem mogą być wykorzystane w produkcji komponentów i narzędzi stosowanych w stolarce budowlanej. Polska od kilku lat jest światowym liderem w eksporcie okien w Europie. Początek 2022 r. przyniósł kolejne rekordowe wyniki eksportu stolarki. Według danych GUS, jego wartość w I kwartale wyniosła ok. 867 mln EUR, czyli o 34 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2021 r. 

 

To bardzo dynamicznie rozwijający się sektor, wykorzystujący nowoczesne technologie. To fabryki przyszłości stawiające na automatyzację i cyfryzację procesów produkcyjnych. Te trendy od kilku lat widoczne są na targach WinDoor-tech a oferta wystawców w dużej mierze oparta jest o robotyzację, digitalizację i sztuczną inteligencję. Potencjał tego wydarzenia wzmacniają dodatkowo odbywające się w tym samym czasie targi budowlane Budma.

 

- Szklane elewacje czy konstrukcje to niemal symbol nowoczesnego budownictwa. Przeszklone biurowce, centra handlowe czy budynki mieszkalne stają się znakiem rozpoznawczym najbardziej rozwijających się miast na świecie. Dlatego targi WinDoor-tech wzbogacone o dotychczasową ekspozycję targów Glass to wyjątkowy projekt skierowany także do architektów i projektantów. Tworzymy największe wydarzenie realizowane dla tak szerokiego sektora w Polsce – dodaje Mateusz Szymczak.

 

Targi WinDoor-tech w nowej odsłonie

 

Czytaj również: E-konferencja: Akustyka w architekturze. II edycja

 

Trwają intensywne prace nad przyszłoroczną edycją targów, kolejne hale zapełniają się wystawcami zarówno z Polski jak i z zagranicy. Zwiedzający, którzy do tej pory gościli na targach Glass będą mogli obejrzeć ekspozycję maszyn, urządzeń i akcesoriów do obróbki szkła płaskiego oraz odkryć najnowsze zastosowania szkła w budownictwie i architekturze.

 

Połączenie tej wystawy z kompleksową ofertą innowacyjnych technologii wykorzystywanych w produkcji okien drzwi, bram i fasad daje wyjątkową okazję do wypromowania polskich rozwiązań i produktów na arenie międzynarodowej, na której w związku z zerwanymi łańcuchami dostaw z Azji jest miejsce na nowe kontrakty.

 

W programie targów zaplanowano także widowiskowe pokazy i warsztaty.

Zapraszamy na targi WinDoor-tech w nowej odsłonie!

Wydarzenie potrwa od 31 stycznia do 3 lutego 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

2022-11-23
Źródło: MTP / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaki podział domu po rozwodzie? Liczba postów: 626 Grupa: Trudne tema... Czy znacie jakieś artykuły w tym temacie w sieci?
  • gdzie kupować elektronarzędzia? Liczba postów: 87 Grupa: Trudne tema... W takim razie jeżeli szukacie naprawdę dobrej jakości narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu....
  • Reklama firmy Liczba postów: 390 Grupa: Trudne tema... Czy możecie polecić profesjonalną firmę z branży agencja allegro ads? Zależy mi na poprowadzeniu kampanii Allegro Ads z maksymalną efektywnością. Ostatnio znala...
  • Tłumaczenia Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Cześć wszystkim. W sumie nie wiem czy do tej pory mieliście okazję korzystać już z usług tłumaczeń ale ja jestem zdania, że jak najbardziej takie kwestie wydają...
  • budowa domu - porady Liczba postów: 392 Grupa: Trudne tema... A co z kominkiem w salonie ? Jeżeli potrzebujesz ciekawego modelu, to wpadnij do sklepu "Kratki, maja tam naprawdę spory wybór kominków. Bez problemu dobierzesz...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18190 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 119

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >