Trwa konkurs architektoniczny Living Places - Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań dla przyszłości

Trwa konkurs architektoniczny Living Places - Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań dla przyszłości

Każdy udział w konkursie, to dla architekta kolejny krok na zawodowej ścieżce kariery. Teraz nadarza się taka okazja, by zrobić milowy skok, bowiem Simon, wiodący dostawca rozwiązań elektrycznych i systemów automatyki budynkowej, z dumą ogłasza rozpoczęcie piątej edycji prestiżowego konkursu architektonicznego Living Places – Simon Architecture Prize. Celem konkursu jest odkrycie i promocja innowacyjnych projektów architektonicznych, które kształtują przyszłość przestrzeni życiowych i użytkowych. Czytaj dalej

 

Nagroda architektoniczna Simon “Living places” powstała z inicjatywy firmy Simon, którą wspiera Fundacja im. Miesa van der Rohe. Została utworzona w 2016 roku dla uczczenia stulecia istnienia firmy Simon i przyznawana jest co dwa lata.


Konkurs Living Places ma na celu zachęcenie architektów, projektantów wnętrz oraz studentów architektury do tworzenia nowatorskich i zrównoważonych projektów, które odpowiadają na wyzwania współczesnego świata. Poszukujemy projektów, które łączą estetykę z funkcjonalnością, zrównoważony rozwój z technologiczną innowacyjnością oraz komfort z inteligentnymi rozwiązaniami. W trzeciej edycji konkursu nominowany został budynek Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego zaprojektowany przez trzy pracownie: BAAS, Grupa 5 Architekci, Małeccy Biuro Projektowe.

 

Trwa konkurs architektoniczny Living Places - Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań dla przyszłości

 

Kategorie Konkursowe

Konkurs będzie rozgrywany w dwóch głównych kategoriach:

 

1.Przestrzeń osobista - Nowoczesne domy, apartamenty i osiedla mieszkaniowe, które redefiniują komfort życia codziennego.

2.Przestrzeń publiczna - Budynki użyteczności publicznej, przestrzenie biurowe i komercyjne, które integrują najnowsze technologie z potrzebami użytkowników.

 

Trwa konkurs architektoniczny Living Places - Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań dla przyszłości

 

Czytaj również: Wystartowała XXVII edycja ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców

 

Konkurs zachęca do udziału architektów, urbanistów i architektów krajobrazu, ale także ogół społeczeństwa. Każda osoba może nominować to dzieło architektury, tę przestrzeń architektoniczną, która przyciągnęła jej uwagę, lub która ma dla niej szczególne znaczenie. Do konkursu można zgłaszać wszystkie projekty ukończone w ciągu dwóch lat następujących po ostatniej edycji, które powstały w Europie, Meksyku i Brazylii. W tej edycji są to projekty powstałe i ukończone pomiędzy 1 stycznia 2022 a 31 grudnia 2023 roku.

 

Jury

Międzynarodowe jury konkursu  Living Places tworzą profesjonaliści z różnych dziedzin z sektorów projektowania wnętrz, projektowania oświetlenia, architektury, audiowizualnych. W poprzedniej edycji w jury zasiadał Marcin Szczelina - architekt i krytyk architektury, twórca magazynu Architecture Snob.

 

Nagrody

Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe oraz możliwość prezentacji swoich projektów na międzynarodowych targach architektonicznych. Dodatkowo, najlepsze projekty zostaną opublikowane w prestiżowych magazynach branżowych oraz na platformach internetowych Simon.

 

Harmonogram

 • Start konkursu: 29 maja 2024
 • Termin nominacji: 16 września 2024
 • Termin nadsyłania prac: 30 września 2024
 • Ogłoszenie Finalistów: 25 listopada 2024
 • Ogłoszenie Zwycięzców: 15 grudnia 2024
 • Gala Finałowa i Wręczenie Nagród: 12 lutego 2025 w Pawilonie Miesa van der Rohe w Barcelonie.

 

 

Jak Wziąć Udział

Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy muszą zarejestrować się na stronie internetowej Simon Living Places (https://www.simonprize.org) oraz przesłać swoje projekty w formie elektronicznej zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie.

 

Trwa konkurs architektoniczny Living Places - Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań dla przyszłości

 

Czytaj również: Wystawa Tomasza Bieńka w Domotece - Uchwycić to, co nieuchwytne.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Living Places i dołączenia do grona twórców, którzy kształtują przyszłość architektury!

 

Simon jest globalnym liderem w dziedzinie rozwiązań elektrycznych i systemów automatyki budynkowej. Misją firmy jest tworzenie inteligentnych, zrównoważonych i estetycznych przestrzeni, które podnoszą jakość życia ludzi na całym świecie. Od roku 2005 częścią  holdingu  Simon stała się polska firma Kontakt S.A. z ponad 100-letnią tradycją innowacji, przekształcając się po połączeniu w Kontakt-Simon.

2024-06-18
Źródło: OKK PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Problem alkoholowy - jak walczyć? Liczba postów: 401 Grupa: Trudne tema... Z tego co wiem, szukanie pomocy w leczeniu alkoholizmu jest kluczowe na drodze do wyzdrowienia. Dlatego ważne jest mówienie o https://alkodoktor.pl/ jako źródle...
 • Basen - renowacja Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Prawidłowo zaprojektowana i wykonana paroizolacja powinna być ciągła na całej powierzchni stropodachu, i wykonana z materiału o dużej szczelności na przenikanie...
 • fotografia biznesowa Liczba postów: 223 Grupa: Konferencje... Sesje różnego rodzaju dzisiaj wykonują profesjonalni fotografowie i jak najbardziej warto znaleźć solidnego w swojej okolicy https://bartekciok.pl/ Sesje biznes...
 • Odzież na sporty zimowe Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Hej wszystkim! Mam pytanie dotyczące rozmiarów kurtka snowboardowa damska. Czy macie jakieś wskazówki, jak dobrze dobrać rozmiar, zwłaszcza gdy kupuję online? Z...
 • Skup aut Liczba postów: 55 Grupa: Trudne tema... Szukając sprawdzonego i godnego zaufania skupu aut w Leborku polecam zerknąć na stronę https://skup-aut-lebork24.pl/ . Z tego co mi wiadomo, ich oferta jest bar...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19250 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >