W zagłębiu biurowym na Służewcu powstaną mieszkania?

W zagłębiu biurowym na Służewcu powstaną mieszkania?

Inwestycja przy ulicy Woronicza 33 powstanie w północnej części Służewca Przemysłowego – poddzielnicy warszawskiego Mokotowa, dotychczas postrzeganej jako typowe zagłębie biurowe. Otwarcie kluczowych inwestycji infrastrukturalnych takich jak Południowa Obwodnica Warszawa czy południowego odcinka trasy N-S wraz z węzłem „Marynarska” znacznie poprawiły sytuację komunikacyjną dzielnicy, czyniąc ją bardziej atrakcyjną pod kątem projektów mieszkaniowych.

 

Grupa Okam Capital podpisała umowę kupna działki o powierzchni ponad 9,5 tys. mkw. przy ulicy Woronicza 33 na warszawskim Służewcu Przemysłowym. W ramach nowego projektu w biznesowym zagłębiu Warszawy powstaną 344 nowe mieszkania. Budowa 9-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego o powierzchni użytkowej 18 tys. mkw. (PUM) rozpocznie się na początku 2015 roku.

 

 


Realizując projekt na Służewcu odpowiadamy na żywotne potrzeby pracowników okolicznych biurowców. W gronie naszych zainteresowań są przede wszystkim ludzie młodzi, którym zależy na zamieszkaniu w bliskiej odległości od miejsca pracy. Dlatego 81 proc. spośród wszystkich lokali w naszej mokotowskiej inwestycji będą stanowić mieszkania poniżej 60 mkw. - bardziej ekonomiczne i efektywnie zaprojektowanemówi Michał Skwarek, Sales & Marketing Manager OKAM Capital.

 

Czytaj również: Jest pozwolenie na użytkowanie inwestycji przy ul. Mochnackiego w Krakowie


W nowym budynku znajdzie się także garaż podziemny na 385 miejsc parkingowych. Co pozwoli mieszkańcom rozwiązać problem braku miejsc parkingowych na Służewcu Przemysłowym. Gęsto zastawione samochodami ulice i chodniki stały się charakterystyczną cechą dzielnicy. Dodatkowo niecałe 300 mkw. w nowej inwestycji zostanie przeznaczone na potrzeby, ulokowanych na parterze lokali usługowych takich jak sklepy czy restauracje. To, co uczyni projekt wyjątkowym to przede wszystkim wyrafinowana i nowoczesna forma architektoniczna. Służewiecki projekt OKAM Capital został zaprojektowany przez renomowaną warszawską pracownię architektoniczną Grupa 5.

 

 

To już druga wspólna, po InCity, warszawska inwestycja Okam Capital, dzięki której mamy szansę stworzyć wyjątkowy projekt – mówi Rafał Grzelewski, partner w Grupa 5 Architekci. Aby architektura bryły wpisywała się w biurowy krajobraz tej części Mokotowa, postawiliśmy na nowoczesną fasadę z podkreśleniem wyrazistości kształtów i łączeń zróżnicowanych materiałów. Elewacje budynku zaprojektowano we współczesnych materiałach: ceramice, drewnie i tynku. Łączenia między-kondygnacyjne zyskują nietuzinkowy charakter dzięki okładzinie z płyt aluminiowych a rozległe loggie pozwalają otworzyć widokowo mieszkania na okoliczną przestrzeń. Wewnętrzne zielone patio zostało ukształtowane w formie kaskadowej by plastycznie zakumulować funkcje techniczne jak i rekreacyjne dla przyszłych mieszkańców.

 

 

Czytaj również: Na Osiedlu Czarnieckiego w Poznaniu zakończono I etap prac budowlanych

 

Obecnie OKAM Capital realizuje dwa projekty mieszkaniowe: InCity na warszawskiej Woli oraz Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. W najbliższym czasie deweloper planuje zakup działek w Stolicy za kwotę ponad 80 mln złotych. Firma nabyła także działkę przy ulicy Konstruktorskiej 7. Jest to już drugi grunt nabyty przez dewelopera w tej dzielnicy w tym roku.

Źródło: visiongroup / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17912 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 88

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >