Warbud rozbuduje Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus w Warszawie

Warbud rozbuduje Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus w Warszawie

Warbud SA podpisał kontrakt na przebudowę i rozbudowę Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus, Centrum Leczenia Obrażeń przy ul. W. Lindleya 4 w Warszawie. Czytaj dalej

Umowa z Inwestorem - Szpitalem Klinicznym Dzieciątka Jezus podpisana została 17 grudnia br. Budynek obecnego, zabytkowego szpitala został wzniesiony w 1890 roku. Był remontowany po zniszczeniach wojennych na przełomie lat pięćdziesiątych oraz modernizowany w latach siedemdziesiątych XX wieku. Obiekt ma formę dwukondygnacyjnego, podpiwniczonego pawilonu z czterospadowym dachem, krytym blachą ocynkowaną. Dzięki pracom adaptacyjnym i reorganizacyjnym budynku, obok  istniejącej funkcji Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii przewidziana jest także Centrum Leczenia Obrażeń oraz Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo - Zatorowej.

Na uwagę zasługuje fakt, iż piwnice budynku będą pogłębiane, a fundamenty podbijane metodą iniekcji strumieniowej (jet-grouting). Metoda ta polega na wykonaniu pod fundamentem budowli, zeskalonej bryły cementowo-gruntowej, która przenosi obciążenia na niżej położone i nośne warstwy podłoża. Docelowo w szpitalu przewiduje się 38 łóżek szpitalnych, w pokojach 1, 2 i 3 osobowych.

 Powierzchnia całkowita: 2 768 m2

Termin realizacji: grudzień 2010 - lipiec 2012 r.

 

Źródło: Warbud / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 220

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >