Wykończenie mieszkania pod klucz – dlaczego warto?

Wykończenie mieszkania pod klucz – dlaczego warto?

Planujesz zakup nowego mieszkania? A może już jesteś świeżo upieczonym właścicielem M3 lub M4 w wymarzonej lokalizacji? Minie jednak sporo czasu, zanim się wprowadzisz. Chyba że zdecydujesz się na wyremontowanie lokalu pod klucz – usługę tę oferują zarówno sami deweloperzy, jak i firmy wykończeniowe. Dowiedz się, dlaczego warto z niej skorzystać! Czytaj dalej

Oszczędność czasu

Główną zaletą skorzystania z możliwości wprowadzenia się „na gotowe” jest oszczędność czasu. Jeśli zdecydujesz się na wykończenie pod klucz, wszelkie obowiązki związane z pracami remontowymi przejmie ktoś inny. Wizja kilkudziesięciu wizyt w marketach budowlanych niektórym może co prawda wydawać się kusząca, ale już po kilku wypadach do wielkopowierzchniowych sklepów zdanie zmieniają nawet najtwardsi gracze. A to dopiero początek! Kolejne, dużo mniej przyjemne etapy, to między innymi wybór ekipy remontowej i nadzór nad wykonawcami.

Spokojna głowa

Kolejny z plusów nabycia mieszkania wyremontowanego pod klucz to… święty spokój! Kupno nieruchomości i następująca po nim przeprowadzka są zarówno ekscytujące, jak i stresujące. Jednak obie te czynności to pestka w porównaniu ze stresem, który towarzyszy właścicielom mieszkań w okresie prac wykończeniowych! Jeśli zlecisz je komuś innemu, oszczędzisz sobie wielu zmartwień, bo całą logistyką zajmą się w tym przypadku specjaliści.

 

Czytaj również: Czy warto teraz, w czasie wysokiej inflacji kupić mieszkanie?


Wykończenie mieszkania pod klucz – dlaczego warto?


Mieszkanie urządzone przez ekspertów

Fakt, że już wkrótce trafisz do szczęśliwego grona właścicieli mieszkań, nie oznacza, że jednocześnie w magiczny sposób zgłębisz tajniki aranżacji wnętrz. Chociaż wiele osób czerpie przyjemność z debatowania nad kolorem ścian czy fakturą płytek, Ty masz prawo się do nich nie zaliczać. Architekt wnętrz, który zajmie się wykończeniem mieszkania, na pewno zapyta o Twoje preferencje. Możesz przedstawić mu własne propozycje lub wybrać gotową aranżację z katalogu. Dotychczasowe projekty wykonane przez ekspertów oraz wizualizacje Twoich własnych wnętrz na pewno Cię przekonają.


W pełni wykorzystany potencjał wnętrz

Wnętrza powinny być aranżowane w zależności od ich przeznaczenia oraz potrzeb przyszłych mieszkańców. Inaczej urządza się przestrzeń dla rodziny z dziećmi, a inaczej dla singla. Co więcej – wiele osób nie kupuje wcale mieszkania dla siebie, ale traktuje nieruchomość jako inwestycję, która w przyszłości będzie przynosić zyski z wynajmu. Doświadczeni architekci doskonale wiedzą, jakie oczekiwania ma poszczególny typ lokatorów. Wystarczy więc, że poinformujesz firmę wykończeniową o tym, w jaki sposób będziesz wykorzystywać mieszkanie, a eksperci przedstawią Ci pomysły na wykorzystanie jego potencjału.


Nie tylko ściany i podłogi

Wykończenie mieszkania pod klucz to nie tylko farba na ścianach, kafelki, panele podłogowe czy umywalka łazienkowa. Zakres prac będzie się jednak różnić w zależności od wykonawcy. Warto postawić na firmy, które mieszkania traktują kompleksowo. Najlepsi specjaliści na rynku zadbają o wszystkie szczegóły, włączając w to dobór wewnętrznych drzwi oraz oświetlenia. Niektóre pracownie mają w swojej ofercie również meble ruchome i różnego rodzaju dodatki.

 

Czytaj również: Czy kupno mieszkania z rynku wtórnego jest korzystniejsze od oferty deweloperów?

 


Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18313 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 65

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >