Wymagający klient branży deweloperskiej

Wymagający klient branży deweloperskiej

Kupno mieszkania czy domu to inwestycja na wiele lat. Trafia się kilka razy w życiu, w przypadku niektórych jeden jedyny raz. Dlatego też proces decyzyjny jest długotrwały, a klienci dokładnie studiują rynek, przeglądają oferty, poznają aktualne trendy. A za tym rodzą się oczekiwania wymagania skierowane do deweloperów.Coraz częściej słychać, że klienci branży deweloperskiej znają się na rzeczy. Czytaj dalej

 

 Nie są to  laicy, którzy kierują się głównie emocjami. Potrafią wybrzydzać, negocjować, wiedzą jakie należy zadawać pytania, czego oczekiwać. Interesuje ich nie tylko czas realizacji inwestycji, ale także jakość używanych materiałów, faktyczna możliwość modyfikacji układu pomieszczeń czy usługi posprzedażowe- Biuro sprzedaży odwiedza wiele osób. Każda z nich ma własne, sprecyzowane wymagania względem domu. Dlatego szczegółowo wypytują o inwestycje – mówi Weronika Potarzycka z biura sprzedaży Planetbud Development.

 

 

Czytaj również: Jakie mieszkania kupują warszawiacy?

 

–Wyedukowani klienci wiedzą czego chcą i przed zakupem proszą o kompleksowe wyjaśnienie nawet najbardziej technicznych kwestii budowy. – dodaje.Raz szybciej, raz wolniej ale systematycznie rynek deweloperski rozwija się. Na jego arenie pojawia się coraz więcej graczy, którzy chcą zaistnieć zróżnicowaną ofertą mieszkaniową. Obecnie nie wystarczy przedstawić uniwersalnej propozycji pasującej do każdego. Klient chce czuć się doceniony i traktowany inaczej niż pozostali, dlatego tak ważne jest personalizowanie usługi oraz otwarcie na potrzeby potencjalnego nabywcy.

 

 

 

 

Czytaj również: Inwestycja w Brodowie pod Poznaniem

 

 

 Wyedukowany klient to także klient z wymaganiami. Niektóre z nich dotyczą  modyfikacji w układzie pomieszczeń kupowanego mieszkania czy domu. I choć taka możliwość jest już od dawna ujęta w ofertach, to nieczęsto była wykorzystywana. – Co nas dziwi, klienci chętnie korzystają z możliwości różnorakich modyfikacji. Na naszej inwestycji wygląda to tak, że 20% zmian dotyczy układu ścian, natomiast 80% to przeróbka instalacji sanitarnej i elektrycznej. – mówi Weronika Potarzycka. – Z kolei aż 70% klientów, którzy decydują się na zmianę swojego M, prosi o podniesienie standardu wykończenia poprzez instalację ogrzewania podłogowego, rolet elektrycznych czy przesuwanych drzwi tarasowych. – dodaje. Osiedle Wiosenne w Zalasewie to kompleks 10 domów. W każdym z nich znajdują się 4 mieszkania z niezależnym wejściem. Są one podzielone na strefę dzienną obejmującą kuchnię i salon oraz strefę nocną – trzy sypialnie i łazienka. Z oferowanych 44 mieszkań, 37 zostało już sprzedanych. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany w grudniu 2014r., natomiast kolejny w marcu 2015r. 

Źródło: missionpr / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18322 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 78

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >