Aktualności – lista artykułów

Wciąż rosną ceny usług finansowych!

Z danych Eurostatu wynika, że ceny usług finansowych w ujęciu rocznym wzrosły w Polsce o ponad 11 procent. Dla porównania w całej UE w tym samym czasie było to mniej niż 4 procent. Niestety dużo wskazuje na to, że ceny nie dość, że już należą do najwyższych na kontynencie, to będą dalej rosły. Bankowcy już znaleźli sposoby, żeby podwyżki nie kuły tak w oczy klientów. W efekcie w naszych kieszeniach zostaje rocznie kilkadziesiąt milionów złotych mniej...
11-07-2006

Platformą projektowa Autodesk Revit Building - oprogramowanie dla architektów - przykłady wdrożeń

Pracownia ARSA Bomerski&Piątkowski przyjęła oprogramowanie Autodesk Revit Building jako standardową platformę projektową. „Tylko Autodesk Revit posiada funkcje zapewniające spójność całego projektu i pełne panowanie nad zmianami.” – wyjaśnia Andrzej Bomerski, architekt, partner w pracowni ARSA Bomerski&Piątkowski.
11-07-2006

Gdzie tanio płacić rachunki?

Co miesiąc miliony rodzin reguluje rachunki za prąd, gaz czy telefon. Szacuje się, że w Polsce opłaca się około 50 - 70 mln faktur miesięcznie. Tylko około 10 procent opłat robione jest przez internet. Każdy przekaz gotówki obciążony jest prowizją. Dotychczas instytucją pierwszego wyboru dla przeciętnego klienta była Poczta Polska, jednak w ostatnim czasie do walki o rynek płatności masowych wkroczyły kolejne firmy. Można tam płacić taniej i szybciej, a także równie bezpiecznie.
03-07-2006

CAPAROL otworzył fabrykę w Polsce

CAPAROL, jeden z największych europejskich producentów farb i materiałów wykończeniowych dla branży budowlanej, uruchomił w Polsce własną fabrykę. Jest to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej budowany od podstaw zakład produkcyjny tego międzynarodowego koncernu. Budowa fabryki pochłonęła już blisko 8 mln PLN. Oficjalne otwarcie pierwszego etapu tej inwestycji nastąpiło 23. czerwca 2006 r.
29-06-2006

Cena niezależności: Ile Polska musi zapłacić za „energetyczną” wolność

Dążenie Polski do dywersyfikacji dostaw ropy i gazu nabiera ostatnio coraz większego przyśpieszenia. Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego w kontekście wydarzeń ukraińskich staje się zrozumiałe. Pojawia się jednak pytanie o rzeczywiste możliwości uniezależnienia się od Rosji, biorąc pod uwagę czynniki polityczne i ekonomiczne.
27-06-2006

Producent sufitów podwieszanych - seminaria dla wykonawców

Tegoroczne seminarium firmy Armstrong z firmami wykonawczymi uczestniczącymi w programie Omega było podwójnie wyjątkowe. Premierze System Solutions, nowatorskiego sposobu prezentacji systemów sufitowych Armstrong towarzyszył podniebny program rekreacyjny.
24-06-2006

Upadłość konsumencka pilnie potrzebna?

W Polsce toczy się obecnie dyskusja na temat upadłości konsumenckiej. Według szacunków blisko milion gospodarstw domowych dotkniętych jest obecnie problemem niewypłacalności.
13-06-2006

Pokazy w labolatorium - Uzupełnienie artykułu "YTONG z Sieradza najlepszy w Europie"

W laboratorium w Zakładzie w Sieradzu wykonuje się badania surowców, półproduktów i wyrobów gotowych.
02-06-2006

Fascynujący świat elektrowni wodnych

To atrakcja przygotowana przez ENERGĘ Zakład Elektrowni Wodnych dla uczestników IV Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
23-05-2006

Fabryka branży łazienkowej - Roca numerem jeden na świecie

ROCA powiększyła swoją grupę o kolejne fabryki branży łazienkowej. Koncern wykupił 100% udziałów malezyjskiej firmy Johnson Suisse oraz dwie fabryki z grupy Lasselsberger. Tym samym ROCA pod względem ilości produkowanej ceramiki sanitarnej stała się największym koncernem na świecie.
29-04-2006


Stron: 1574 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  1571 1572 1573 1574  ▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19265 użytkowników

Użytkownicy online (6)

gości: 267

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >