Arena szklanych trendów na listopadowych Targach Glass

Arena szklanych trendów na listopadowych Targach Glass

Nie ma drugiego miejsca w Polsce prezentującego tak szeroką ofertę nowoczesnych maszyn, urządzeń i akcesoriów stosowanych w przemyśle szklarskim. Na targach Glass w Poznaniu spotkają się producenci, dystrybutorzy i beneficjenci tych rozwiązań. Nie zabraknie też aspektu wizualnego. Szkło to wyjątkowo wdzięczny materiał dla artystów i pasjonatów. Targi branży Szklarskiej Glass potrwają od 20 do 23 listopada. W ciągu tych czterech dni teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w arenę szklanych trendów w branży. Czytaj dalej

 

Kluczowe firmy na targach Glass

Oferta prezentowana na Glass od lat, w ocenie wystawców, wpływa na wybór nowoczesnych technologii i wzrost automatyzacji. Na targach będzie można śledzić rozwiązania z wykorzystaniem szkła w budownictwie i architekturze. 


Arena szklanych trendów na listopadowych Targach Glass

 

Czytaj również: LUMENexpo 2019 – prezentacja Liderów podczas konferencji


- Unikatowość tego projektu na polskim rynku wydarzeń branżowych sprawia, że wystawcy chętnie do nas wracają. W tym roku będą z nami choćby: MEKANIKA, BEFARD, DIANORMET, NORGPOL CZERWIŃSKI, SULAK, VERRE TRADE, CDA POLSKA, CGLASS, FEROPROFIL, MC DIAM, EXPOGLASS, SZKŁOMAL czy ARCHONT. Oczywiście nie sposób wymienić tu wszystkich naszych partnerów. Część biznesowych rozmów jest w toku, ale na pewno nie zabraknie niespodzianek. Powierzchnia ubiegłorocznej edycji targów była o ponad 20 procent większa od poprzedniej. Gościliśmy firmy z kilkunastu krajów m.in. z: Korei Południowej, Holandii, Austrii, Niemiec, Włoch, Izraela, Hiszpanii, Finlandii. W tym roku będzie podobnie. Jednak otwieramy się nie tylko na rynki zachodnie, ale także na wschód. Wspólnie z Ambasadą Białorusi aranżowana jest ekspozycja dla przedstawicieli branży szklarskiej tego kraju. Widzimy potencjał w ekspansji na Wschód a nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy doceniają siłę oddziaływania targów Glassmówi Marta Szydłowska, dyrektor targów Glass. 


Nowości branżowe przyciągają jak magnes

Aż 83% zwiedzających przyjeżdża na targi aby zobaczyć nowości rynkowe. Targi to doskonała okazja do prezentacji najnowszych produktów. Na Glass od lat nie brakuje premier innowacyjnych rozwiązań w przemyśle szklarskim. Część planowanych nowości wystawcy zdradzają na długo przed terminem targów, są też i takie, które trzymane są w tajemnicy niemal do samego końca. 


Jedną z nowości zaprezentuje firma Befard specjalizująca się w systemach załadowczych typu HDS dedykowanych samochodom dostawczym i ciężarowym, posiadająca w swojej ofercie szeroką gamę urządzeń załadowczych żurawi, chwytaków, osprzętu hydraulicznego. - Na targach Glass zaprezentujemy nowy dźwig z serii TB oraz  elektryczne transportery do ciężkich ładunków – zdradza Ewelina Rupa z Befard. 


Z kolei Dianormet na swoim stoisku pokaże narzędzia do obróbki szkła: diamentowe, polerskie oraz wiertła i wiele innych. - Nowością będzie szlifierka 9-cio wrzecionowa, prostoliniowa do szkła płaskiego marki Fushan. Planujemy także prezentację pełnej oferty firmy Guangdong Fushan Technology, producenta maszyn i urządzeń do przetwórstwa szkła – mówi Damian Kurtek z Dianormet.


Szklana sztuka

- Tradycją targów Glass są pokazy zdobienia szkła. Efekt wizualny jest niesamowity! Co roku staramy się prezentować inne techniki zdobienia szkła. Zapraszani są nowi partnerzy. Cieszymy się że w tym roku w Poznaniu będzie można poczuć ducha tradycji. Słynne na całym świecie szklane dziedzictwo Krosna zostanie zaprezentowane właśnie na targach Glass. Centrum Dziedzictwa Szkła będzie jednym z naszych wystawców. Tych pokazów nie można przeoczyć! – zachęca do udziału w targach Marta Szydłowska. 


Nie zabraknie opowieści o historii znanego od dziesięcioleci krośnieńskiego szkła oraz widowiskowych pokazów hutniczych. 


- W trakcie pokazów prowadzonych przez Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie,  przedstawimy formowanie szkła za pomocą palnika gazowego. W ramach tego warsztatu mistrz tej trudnej techniki formowania szkła na gorąco, na oczach widzów wyczarowuje ze stopionego w płomieniu szkła niewielkich rozmiarów kolorowe cudeńka tj. zwierzątka, kwiaty lub wszystko to o co poproszą oglądający pokaz. Metoda ta jest niebywale efektowna i przyciąga uwagę wszystkich, którzy znajdą się w pobliżu tego warsztatu – przekonuje Witold Słowik z Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.


Podczas targów GLASS w specjalnie zaaranżowanej Strefie Pokazów szczególny nacisk w tej edycji zostanie położony na aspekt ekologiczny a konkretnie znaczenie recyklingu szkła w powstawaniu elementów artystycznych.


Odwiedzający profesjonaliści oraz pasjonaci a także wszyscy zainteresowani wykorzystaniem szkła w sztuce będą mogli obejrzeć zdobienie szkła recyklingowego grawerowaniem, artystyczny recykling i upcykling szkła w technologii fusingu i termoformowania. Miłośnicy witraży także nie wrócą zawiedzeni. Będą mogli na żywo podziwiać powstawanie witraży Tiffany’ego z wykorzystaniem szkła odpadowego. Nie zabraknie także pokazów tworzenia witraży żywicowych i malowania na szkle. 

 

Czytaj również: Kampania społeczna i konkurs z nagrodami - Lepiej bez smogu

 

Targi Glass odbywają się 20-23 listopada 2019 r. w tym samym czasie i miejscu co targi branży kamieniarskiej Stone. 

Więcej na: www.targiglass.pl

2019-09-16
Źródło: MTP / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Różnice między pożyczką a kredytem Liczba postów: 50 Grupa: Trudne tema... No wiadomo że lepiej byłoby samemu uzbierać a nie pożyczać, ale wielu z nas po prostu nie potrafi oszczędzać. Ja zdecydowanie nie potrafię i jeśli już to wolę w...
  • Szukam przewoźnika do Niemiec Liczba postów: 42 Grupa: Trudne tema... Transport osób do Niemiec i również do Holandii to specjalizacja firmy Bus Adres. Firma oferuje bardzo wygodną usługę, która polega na dowozie osób pod same drz...
  • Jak uzyskać odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowe... Liczba postów: 80 Grupa: Trudne tema... Też jestem zdania, że warto jest w tego typu sprawach skierować sprawę do kancelarii odszkodowawczej. Ja ze swojej strony polecam Omegę. Więcej można na ich tem...
  • Jaki monitoring domu wybrać? Liczba postów: 167 Grupa: Trudne tema... Monitoringiem interesuje się już od dłuższego czasu, uważam że to świetne rozwiązanie i dbanie o własne bezpieczeństwo. Czy korzystaliście z montażu monitoringu...
  • Wykończenie mieszkania Liczba postów: 7 Grupa: Trudne tema... Ja kupiłem mieszkanie dla syna, które teraz jest pod wynajem od tego developera https://gryfdevelopment.pl/i szczerze polecam tego developera. Mieszkanie było p...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18087 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 169

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >