Baltic Plaza Medi SPA & Wellness w Kołobrzegu

Baltic Plaza Medi SPA & Wellness w Kołobrzegu

Baltic Plaza Hotel Medi SPA łączy zdrowy, prawidłowy styl spędzania czasu z przyjemnością i luksusem. Proponujemy program Medi SPA&Wellness zawierający przyjemną aktywność fizyczną, pielęgnację ciała, relaks i odprężenie, świadome, dobre odżywianie i rekreację na łonie natury. Czytaj dalej

Wszystkie programy i propozycje przygotowano dla Gości z respektem dla ciała, ducha i umysłu.
Hotel Baltic Plaza zapewnia program mający na celu  przeciwdziałanie zmęczeniu, regeneracji  sił, uzyskanie dobrego samopoczucia i wypoczynku psychicznego.
Baltic Plaza Medi Spa gwarantuje przywrócenie  właściwej kondycji ciała (nawilżanie, odżywianie i ujędrnianie skóry, dotlenienie), oraz umysłu (relaks, pobudzenie lub wyciszenie oraz spokój). Innym pożądanym aspektem pobytu w Baltic Plaza Medi Spa jest poczucie przyjemnego bycia w centrum zainteresowania.

 

 

Oferta  przeznaczona jest dla:
-   osób  zdrowych, pracujących bardzo aktywnie, w ciągłym stresie;
-   osób ze schorzeniami wymagającymi rehabilitacji;
-   osób poszukujących szybkiego sposobu na rewitalizację;
-   osób starających  się utrzymać w jak najlepszej kondycji bez względu na wiek;
-   osób chcących w komfortowych warunkach spędzić wolny czas z przyjaciółmi;
-   rodzin pragnących wspólnie z dziećmi spędzić aktywnie czas.


Proponujemy dobre, racjonalne żywienie uzupełnione terapią dietami w tym śródziemnomorską, wegetariańską, makrobiotyczną, niskokaloryczną w redukcji masy ciała, warzywno-owocową wg dr Dabrowskiej i terapie wodami mineralnymi.
Baltic Plaza Medi Spa zapewnia gościom żywienie na indywidualne zamówienie zgodnie z upodobaniami.

 

Przeczytaj przed urlopem. Trening dla zdrowia i kondycji.
Pierwsze informacje o wpływie aktywności ruchowej na układ krążenia pochodzą z lat 50. z Anglii. Kilkanaście lat później Jane Fonda sprawiła, że kobiety na całym świecie zaczęły masowo uprawiać ćwiczenia modelujące sylwetkę a słowo aerobik obiegło kulę ziemską.
Jak zaplanować trening zdrowotny?  Należy wziąć pod uwagę:

- częstotliwość treningu - minimalnie 3 razy w tygodniu;

- intensywność ćwiczeń- umiarkowana do 60 % maksymalnego tętna;

- czas trwania  treningu – co najmniej 30min.

- rodzaj zalecanego wysiłku - wysiłki iwytrzymałościowe;

- ćwiczenia oporowe- jako uzupełnienie 10-15% czasu całego treningu.

 

Minimalny wydatek energetyczny w czasie ćwiczeń powinien wynosić 200-300 kcal podczas treningu i powyżej1000 kcal/ tydzień, optymalnie - powyżej 2000kcal/tydzień. Planowanie treningu zdrowotnego przez lekarza powinno opierać się na szczegółowej analizie wyników badania podmiotowego i przedmiotowego, elektrokardiogramu, wskazana jest próba wysiłkowa z oceną wydolności fizycznej, badania laboratoryjne pozwalające na ocenę ogólnego stanu zdrowia (OB, morfologia krwi, badanie ogólne moczu) i charakteryzujące ryzyko chorób sercowo-naczyniowych jak: lipidogram, stężenie glukozy, stężenie kwasu moczowego.

 

Jak wynika z doniesień naukowych ryzyko zdrowotne zachodzące podczas aktywności fizycznej jest mniejsze w porównaniu z uzyskaną korzyścią, niemniej należy zawsze rozważyć przeciwwskazania do podejmowania wysiłków fizycznych.

Tajemnicze słowa w klubie fitness

1.    Wellness zjawisko społeczne, o znacznie szerszym znaczeniu  niż fitness. Ideą wellness jest osiągnięcie pełnej harmonii ducha i ciała. Jest to stan opisujący pogodę ducha, spokój i harmonię umysłu, zdrowie fizyczne, samozadowolenie. Odpowiada definicji zdrowia.


2.    Fitness   ćwiczenia fizyczne przy muzyce, rodzaj aktywności ruchowej podejmowany w określonym celu i miejscu; styl życia propagujący dbałość o kondycję fizyczną, dobry stan zdrowia.


3.    Warm  up. rozgrzewka jest pierwszym punktem każdego treningu. Dzięki niej powoli wzrasta temperatura i elastyczność mięśni, oraz następuje stymulacja przepływu wieńcowego, zapobiega szybkiemu gromadzeniu się kwasu mlekowego w mięśniach, przedwczesnemu zmęczeniu a przede wszystkim zapobiega urazom.
Rozgrzewka to lekkie ćwiczenia oddechowe i dynamiczne, rytmiczne, taneczne oparte na prostych ruchach i krokach. Przed treningiem rozgrzewka powinna przyśpieszyć tętno. Pierwsze ćwiczenia należy wykonywać przy małych obciążeniach w długich seriach. Przy wszystkich rodzajach treningu podczas rozgrzewki każdy staw powinien wykonać pełen zakres ruchów. Rozgrzewka powinna przygotować psychicznie do wysiłku.
Bardzo istotnym elementem rozgrzewki jest statyczne rozciąganie wszystkich grup mięśni szczególnie odcinka lędźwiowego kręgosłupa – gwarantujące uniknięcia kontuzji podczas ćwiczeń


4.    Stretching   to ćwiczenia polegające na statycznym rozciąganiu mięśni. Ćwiczenia powinny być wykonywane tak by  odczuwać łagodne rozciąganie a nie ból.
Podczas wykonywania ćwiczeń rozciągających należy unikać rywalizacji. Metoda ta stosowana jest od dawna w gimnastyce leczniczej. Stretching może być wykonywany przez osoby w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności i wydolności.  Jest niezbędnym elementem rozgrzewki i wyciszenia po treningu. Wyjątkowość stretchingu polega na tym , że kształtuje gibkość -jedyną cechę motoryczną, która może być rozwijana w każdym okresie życia. Jest doskonałym środkiem zapobiegania urazom.
Aby uzyskać optymalne rezultaty treningu należy zwrócić uwagę na prawidłowe oddychanie z dokładnym zaznaczeniem fazy wdechu podczas napinania i wydechu w czasie rozluźniania mięśni. Napięcie mięśni powinno trwać ok.15-30 sekund. Idealny sposób na relaksację i wyciszenie.

 

5.    Cool down ćwiczenia wyciszające - głównie oddechowe, bazujące na oddychaniu przeponą.
Ćwiczenia oddechowe należą do podstawowych form ruchu w każdej metodzie ćwiczeń. Można je z łatwością modyfikować i dopasowywać do indywidualnych potrzeb oraz włączać do codziennych zajęć. .
Ten rodzaj ćwiczeń wymaga obszernych  ruchów ramion, z bardzo mocno zaznaczoną fazę wdechu następnie z  zatrzymaniem i spokojnym  długim wydechem, któremu towarzyszy praca mięśni kończyn i klatki piersiowej. Ćwiczenia wyciszajace z elementami jogi i medytacji polecane są osobom o intensywnym trybie życia, osobom pracującym w pozycji siedzącej o niskiej aktywności ruchowej.

 

6.    Hi Lo.
Ćwiczenia z układami choreograficznymi złożonymi z kroków, podskoków i figur, wykonywanych w takt szybkiej muzyki - rodzaj aerobiku z przewagą ćwiczeń gimnastycznych. Polecany osobom zaawansowanym w treningu. Forma ruchu przeciwwskazana w schorzeniach układu ruchu.

 

7.    Body sculp, Body shape, TBC (Total Body Condition), BBS (Biodra Brzuch Stretching),Slim fit, Fat burning rodzaj treningu łączący ćwiczenia aerobowe-wytrzymałościowe, często w formie tanecznej  połączonej z siłowymi  mającymi  na celu kształtowanie mięśni. Przeważają ćwiczenia dynamiczne. Podnoszą sprawność ogólną. Głównym celem tych zajęć jest poprawienie wydolności fizycznej dzięki wytrzymałościowemu charakterowi ruchu.
Jest również treningiem mięśni ramion, klatki piersiowej, brzucha, grzbietu, ud i pośladków.
Wykorzystanie ciężarków intensyfikuje wydatkowanie energii, stosuje się taśmy gumowe, hantle i różnego rodzaju obciążniki zakładane np. na nadgarstki i stawy skokowe o wadze 0,5-1,5 kg.
Polecany osobom aktywnym, systematycznie trenującym, wzmacnia wszystkie grupy mięśni układu ruchu.
Ze względu na ćwiczenia oporowe należy rozważyć przeciwwskazania dla osób z nadciśnieniem tętniczym.

8.    Pilates gimnastyka połączona z ćwiczeniami oddechowymi. To ćwiczenia bez gwałtownych ruchów i podskoków. Szczególny nacisk kładzie się na płynne, kontrolowane ruchy poprawiające stabilizację kręgosłupa. Ćwiczenia Pilates wzmacniają mięśnie grzbietu.  Ćwiczenia prowadzone są w pozycjach izolujących odcinek lędźwiowo-krzyżowy kręgosłupa. Metoda polecana dla osób z nadwagą i schorzeniami narządu ruchu. To forma ruchu zalecana osobom w każdym wieku.

9.    Body ball , Fitball   ćwiczenia z piłkami o średnicy 65 i 75 cm - forma ruchu wykorzystująca ćwiczenia izometryczne z elementami Pilates. Ten rodzaj ćwiczeń jest polecany osobom w każdym wieku. Kształtują równowagę i mogą być  polecane w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Ćwiczenia wykonuje się w pozycjach izolujących odcinek lędźwiowo-krzyżowy. Metoda ćwiczeń polecana i stosowana z powodzeniem w Szkołach Rodzenia, profilaktyce osteoporozy oraz leczeniu dolegliwości zwyrodnieniowych kręgosłupa.


10.    Step  to dynamiczny ćwiczenia  przy muzyce, o dużym stopniu trudności szczególnie dla początkujących. Ćwiczenia polegają na wchodzeniu na stopień o wys. 20-35cm.
Trening opiera się na układach choreograficznych, przez co w znaczny sposób wpływa na poprawę koordynacji i pamięci ruchowej. Niewskazany dla osób z zaburzeniami równowagi i koordynacji ruchowej oraz schorzeniami kręgosłupa.


11.    Aqua-aerobic, Aqua-gim  Aerobik w wodzie. Ćwiczenia  przy muzyce. Działają relaksująco. Ćwiczenia wykonywane są w wodzie w specjalnych pasach wypornościowych oraz dodatkowych pływakach. Polecany szczególnie osobom z nadwagą i otyłością oraz kobietom w ciąży. Zalecana temperatura wody 28 stopni C.

 

12.    Spinning, Trening Cardio  to trening na rowerach stacjonarnych. Zajęcia grupowe, podczas których pedałuje się w pozycjach siedzących i stojących. Trening w szybkim tempie poprawiający wydolność. Trening składa się z dwóch części : jazdy na rowerze (45 min) i ćwiczeń rozciągających (10 min.).
Bardzo duży stopień trudności. Trudny do indywidualnej kontroli  tolerancji wysiłku i bezpieczeństwa ze względu na ćwiczenia w grupie. Określenie cardio stosuje się ze względu na  charakter wysiłku - niewskazany dla osób z kardiologicznymi wskazaniami do treningu zdrowotnego.

13.    Dance rodzaj zajęć z elementami zaczerpniętymi z tradycyjnego tańca. Inspiracją jest muzyka latynoska lub rytmy afrykańskich bębnów. Duża intensywność zajęć z możliwością dawkowania wysiłku  w zależności od stopnia zaawansowania ćwiczących. Ćwiczenia prowadzone w grupie.. Ze względu na charakter ruchu może być zalecany w profilaktyce osteoporozy.


14.    Mind –Body, Body Art, Qi-gong, Tai-chi,  brain-gym grupa ćwiczeń zaczerpniętych z techniki jogi –w łagodniejszej formie, ich uproszczone wersje  mają swoje korzenie w tradycyjnej medycynie chińskiej, opartej na starożytnej filozofii i taoistycznej praktyce, są to ćwiczenia rozciągające, oddechowe, relaksujące , znacznie poprawiające umiejętność komunikacji i koncentracji. Wykorzystują doświadczenia kinezjologii edukacyjnej wg. Dennisona. Szczególnie polecane osobom szukającym sposobu na szybki wypoczynek  oraz nabywanie umiejętności odpoczywania.


15.    Movin step ćwiczenia kształtujące równowagę, wykonywane przy pomocy pneumatycznych gumowych poduszek lub mat służących  do lekkiego treningu wytrzymałościowego z elementami gimnastyki. Forma ruchu poprawiająca zmysł równowagi i koordynację ruchową. Zalecana osobom starszym, rozpoczynającym trening zdrowotny.

Źródło: BalticPlaza / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Zmiana mieszkania: jak zaplanować przeprowadzkę Liczba postów: 101 Grupa: Inwestycje Rzeczy pakowaliśmy sami, ale już całą przeprowadzkę robili oni - https://adexim.com.pl/ Zdecydowanie najlepsza opcja. Żeby wszystko przewieźć samodzielnie, musi...
 • Czy warto inwestować w nieruchomości za granicą? O... Liczba postów: 52 Grupa: Inwestycje Ktoś z was wcześniej wspomniał o domu za granicą ....powiem wam, że to jest bardzo dobry pomysł i inwestycja bo taki dom przecież możemy wynajmować. Mój znajomy...
 • Budowa hali produkyjnej Liczba postów: 1152 Grupa: Inwestycje Wynajmowałem kiedyś kontener jako magazyn od firmy https://mobilnekontenery.pl/ Budowałem dom i potrzebowałem dużego kontenera jako magazyn i pomieszczenie socj...
 • Szkoła pod domem Liczba postów: 14 Grupa: Inwestycje A co sądzicie o szkole policealnej w Katowicach https://www.proedukacja.edu.pl/ przed studiami chcę jeszcze iść na 2 lata na kierunek związany ze studiami w prz...
 • Nowoczesne hale magazynowe - jedna już wynajęta! Liczba postów: 197 Grupa: Inwestycje Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie https://sklep.eldor24.pl/, lub do składania zamówień telefonicznie lub mailowo. BOGATY ASORTYMENT, konkurencyjne ceny, cz...

Ostatnio na forum

 • Płoty ogrodowe Liczba postów: 328 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
 • Podłogi Liczba postów: 202 Grupa: Robimy stro... Ja robiłam w domu posadzki kamienne, bardzo trwałe i ekeganckie. Jeśli ktoś chciałby tez takie mieć w swoim domu to warto zadzwonic do firmy Marmur Dulemba z K...
 • blacha trapezowa Liczba postów: 21 Grupa: Robimy dach Trzeba to odpowiednio zestawić z pokryciem dachowym, jeżeli ma być to jasna elewacja bądź biała/szara to poszedłbym w kierunku dachówki w kolorze antracytowym b...
 • Lampy do pokoju dziecka Liczba postów: 87 Grupa: Nowości ara... Najlepiej postawić na lampy w kształcie postaci z bajek. Dzieci będą zachwycone.
 • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 150 Grupa: Firmy budow... Ja właśnie szukałem taki worków typu Big Bagtakie własnie jak na tej stronie https://www.bigbagworki.pl/ i powiem wam, że muszę zamówić kilka z tej strony bo ma...
 • blacha trapezowa Liczba postów: 110 Grupa: Robimy dach Najszerszy wybór modeli zarówno dachówek ceramicznych, cementowych oraz blachodachówek znajdziesz w ofercie producenta Braas, który również zadbał o odpowiednie...

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15720 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 202

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >