Budowa II etapu Osiedla Powstańców w Ząbkach

Budowa II etapu Osiedla Powstańców w Ząbkach

Dolcan zbudował w Ząbkach osiedla Powstańców i Orla II, w których łącznie powstało 448 mieszkań. Duże zainteresowanie mieszkaniami i dogodna komunikacja miasta ze stolicą sprawiły, ze deweloper postanowił rozpocząć budowę drugiego etapu Osiedla Powstańców. W Ząbkach powstanie zatem ok. 200 kolejnych mieszkań. Czytaj dalej

 

Ząbki to miasto położone z dala od zgiełku stolicy, blisko terenów zielonych, a jednocześnie zaledwie kilkanaście minut od bogatej infrastruktury. Coraz więcej osób dostrzega potencjał tego niewielkiego miasta i szuka tu swojego wymarzonego M. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi firma Dolcan, jeszcze w tym roku rozpocznie prace nad budową drugiego etapu Osiedla Powstańców.

 

Czytaj również: Mieszkanie na uboczu miasta

 

Osiedle Powstańców II

Będzie składać się z zespołu 5-kondygnacyjnych budynków dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zgodnie z obecnymi wymaganiami klientów, powstaną tu 202 mieszkania o powierzchniach od 27 do 55 m kw. oraz jedno 72-metrowe. Większość z nich będzie miało przypisane balkony, loggie lub tarasy, natomiast w podziemiach znajdzie się dwupoziomowy  garaż. Osiedle Powstańców II zlokalizowane zostanie w południowej części Ząbek, tuż obok lasu. Komunikacja z osiedlem jest bardzo dobra także dla mieszkańców Warszawy. Do miasta dojechać można ul. Żołnierską do Trasy Łazienkowskiej i Siekierkowskiej, ale także z drugiej strony - ulicą Radzymińską. Ważna jest też infrastruktura wokół osiedla: na przeciwko otwarta została ogólnodostępna przychodnia zdrowia, działająca w ramach NFZ, w sąsiedztwie znajdują się też szkoła podstawowa, poczta, trzy markety i centrum handlowe. Początek budowy wyznaczony jest na drugą połowę tego roku.

 

 

Przedsiębiorcze miasto - Ząbki

Władze Ząbek tylko w ciągu czterech lat zrealizowały inwestycje budowlane, które służą mieszkańcom i zdecydowanie poprawiają jakość ich życia. Wiele osób szuka wymarzonego M w Ząbkach, m.in. dlatego, że lokalne władze dbają o rozwój miasta. - Istotnym czynnikiem dla klientów jest nie tylko bardzo dobra lokalizacja, ale również to, że w Ząbkach ceny za metr są bardziej przystępne niż w Warszawie. Średnia cena za metr w stolicy wynosi 8.600 zł, natomiast w Ząbkach jest to średnio 5.000 zł. Kryteria te sprawiają, że Ząbki cieszą się coraz większą popularnością, co widać na przykładzie naszych inwestycji – mówi Alicja Dolińska, dyrektor marketingu i reklamy z firmy Dolcan.

 

Czytaj również: Efekt „bryły węgla” na elewacji biurowca kopalni Bogdanka


Infrastruktura

Wiele inwestycji pokazuje, jak duże znaczenie mają działania lokalnych władz. Od 2008 roku powstały w Ząbkach nowe drogi – m.in. Reymonta, Mickiewicza i Torfowa. Inne wyremontowano, odnowiono chodniki. Infrastruktura znacznie się poprawiła. Obecnie w trakcie przygotowań jest także budowa tunelu pod torami kolejowymi, który łączyć będzie północną i południową część miasta. Do atutów lokalizacji koniecznie dodać trzeba powstającą w Warszawie drugą linię metra. Stacja Wileńska będzie bardzo szybkim połączeniem dla Ząbek nie tylko z centrum stolicy, ale i z jej zachodnią stroną.

 

Fot. Dolcan
Osiedle Powstańców w Ząbkach jest położone blisko lasu i jednocześnie dobrze skomunikowane z Warszawą

Sport

Władze Ząbek sprawnie zarządzają również inwestycjami sportowymi. W tym roku zakończy się budowa trybuny na stadionie miejskim przy ul. Słowackiego, gdzie trenuje drużyna Dolcan Ząbki. – Modernizacja stadionu jeszcze trwa, ale nasza drużyna może tam rozgrywać mecze, ponieważ trwają jedynie prace wykończeniowe na trybunie – mówi Jarosław Szczęsny, prezes drużyny Dolcan Ząbki. W ostatnich latach powstały w Ząbkach boiska w ramach programu Orlik, a także ogólnodostępne boisko przy gimnazjum nr 2. W trakcie budowy jest nowoczesna pływalnia z salami do squasha, kręgielnią oraz z jacuzzi i pomieszczeniami odnowy biologicznej, która będzie gotowa pod koniec przyszłego roku.Oświata

Ząbki dbają też o dostęp do oświaty – to właśnie tu powstało największe publiczne przedszkole na Mazowszu, w którym opiekę znajduje 320 dzieci. Przedszkole dysponuje salą do terapii sensorycznej, zapleczem kuchennym, ma własne miejsca parkingowe, jest ogrodzone, a na terenie zbudowano cztery place zabaw, zewnętrzny amfiteatr, zagospodarowano także zieleń wokół. Na przestrzeni ostatnich lat w Ząbkach zbudowano nową szkołę podstawową przy ul. Kościelnej. Dzięki tym działaniom Ząbki poprawiają nie tylko jakość życia mieszkańców, ale również swoją atrakcyjność pod względem rekreacji i dostępnych usług, mają też dobre połączenie z centrum Warszawy. Stają się przyjaznym i pięknym miastem. Nowe eleganckie osiedla, nowe ulice z kostki brukowej oraz wyremontowane budynki komunalne, a także odnowiony gmach urzędu miasta – to wszystko składa się na nowy lepszy wizerunek Ząbek. Coraz więcej ludzi dostrzega potencjał tego miasta i chce tu mieszkać. Lokalni przedsiębiorcy, duzi deweloperzy oraz władze muszą temu sprostać.

 

 

Źródło: GlobalBrand Institute / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17310 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 203

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >