Budowa największego centrum dystrybucyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej

Budowa największego centrum dystrybucyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej

Inwestor Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina otrzymał właśnie pozwolenie na budowę największego centrum dystrybucyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej. Czytaj dalej

W skład obiektu wejdą trzy hale wraz z inwestycjami towarzyszącymi: hotelem, stacjami benzynowymi oraz centrum logistycznym EAST A4 Logistic Park.

Korczowa Dolina Centrum Dystrybucji powstanie przy węźle komunikacyjnym autostrady A4 - „Korczowa”, 2,5 km od granicy z Ukrainą, w bliskiej odległości od Przemyśla, Rzeszowa i Lwowa. Będzie to największy i najnowocześniejszy w Polsce kompleks dystrybucyjno-handlowy zlokalizowany w strefie ruchu bezwizowego z Ukrainą.

 

 

– Wśród najemców centrum znajdą się krajowe i zagraniczne firmy z branż: odzieżowej, RTV/AGD, budowlanej, motoryzacyjnej, spożywczej, drogeryjnej oraz meblowej – mówi Alina Pękalska, koordynator ds. najmu, reprezentująca firmę Retail Concept. Obiekt będzie obsługiwał trzy kanały dystrybucji hurt, drobny hurt lub podhurt, a także sprzedaż detaliczną. W centrum przewidziano przestrzeń ekspozycyjną do profesjonalnej prezentacji oferty polskiej i zagranicznej oraz organizacji konferencji i szkoleń dotyczących importu oraz eksportu. Zostaną również stworzone warunki do realizacji dużych kontraktów sprzedaży hurtowej oraz komfortowego odbioru towarów.

Realizację projektu podzielono na trzy fazy. Jesienią bieżącego roku powstanie Hala Lwowska, w kwietniu 2011 roku – Hala Kijowska, w październiku 2011 roku przewidziano otwarcie Hali Donieckiej. Każda z nich będzie liczyć około 24 tys. mkw. W Hali Lwowskiej powstanie centrum wystawienniczo-konferencyjne o powierzchni 4 tys. mkw. Równocześnie z budową hal realizowane będą inwestycje dodatkowe takie jak: stacje benzynowe, hotel oraz centrum logistyczne EAST A4 Logistic Park.

Wokół obiektu zaplanowano ponad 2 tys. miejsc parkingowych, natomiast naprzeciwko centrum zlokalizowany zostanie parking początkowo na 100, a docelowo 500 tirów.

– Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina stanie się najważniejszym ośrodkiem handlowym w tym regionie, ze względu na lokalizację bezpośrednio przy najdłuższej trasie europejskiej E40, głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą,– mówi Andrzej Rosiński, dyrektor generalny inwestycji. – Jesteśmy przekonani o sukcesie naszego przedsięwzięcia. Odległość obiektu od Lwowa i Rzeszowa to niecałe 80 km, od Przemyśla około 20 km.

 

 

Dodatkowym atutem projektu jest infrastruktura, powstała przy udziale inwestora: centrum obsługi biurowej, centrum Tax Free, Urząd Celny, agencje celne, banki i kantory wymiany walut, restauracje i kawiarnie, stacje paliw wraz z myjnią samochodową itp.

Inwestorem przedsięwzięcia jest polska firma Korczowa Dolina Sp. z o.o., za komercjalizację odpowiedzialne są Retail Concept wraz ze spółką Brabant, autorami projektu architektonicznego są Kaniewski i Łuszczyński Architekci, za aranżację wnętrz zaś jest odpowiedzialna firma Bose International Planning & Architecture.

 

INFORMACJE DODATKOWE

DANE LICZBOWE DOTYCZĄCE 3 HAL:

 

Powierzchnia całkowita

70 000 mkw.

Powierzchnia brutto / GBA

65 500 mkw.

Powierzchnia najmu / GLA

44 500 mkw.

Miejsca parkingowe

2226

Rozpoczęcie budowy

wiosna 2010 r.

Planowane otwarcie pierwszej fazy

jesień 2010 r.

 


RUCH BEZWIZOWY
Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina jest zlokalizowane w strefie ruchu bezwizowego z Ukrainą, z którą Polska jako pierwszą podpisała umowę o małym ruchu granicznym. Mieszkańcy strefy bezwizowej z Ukrainy przekraczający granicę na podstawie specjalnych zezwoleń (kart) będą mogli swobodnie dokonywać zakupów w centrum. Ułatwieniami zostali objęci obywatele obu państw zamieszkujący w gminach położonych w odległości do 30 kilometrów od granicy. Umowa dotyczy również gmin, których terytorium rozciąga się poza 30-kilometrową strefę przygraniczną. Mieszkaniec strefy przygranicznej posiadający kartę może przebywać w Polsce jednorazowo 60 dni, ale nie dłużej niż łącznie 90 dni w ciągu pół roku. Takie osoby będą musiały wykupić polisę ubezpieczeniową, ważną co najmniej 14 dni, o wartości nie mniejszej niż 20 tys. euro.
Umowa o małym ruchu granicznym weszła w życie 1 lipca 2009. 22 lipca we Lwowie pierwsi obywatele Ukrainy otrzymali stosowne dokumenty.
INWESTOR Korczowa Dolina Sp. z o.o. jest spółką celową dedykowaną do projektu Korczowa Dolina. Udziałowcem, liderem spółki jest Waime Holdings Limited, która na terenie Polski jest głównym inwestorem EAST A4 Logistic Park Sp. z o.o. i udziałowcem w spółce North - West Logistic Park Sp. z o.o.

KOMERCJALIZACJA

Retail Concept
Firma Retail Concept jest zespołem ekspertów w zakresie komercjalizacji i zarządzania różnymi formatami obiektów handlowych w Polsce. Firma posiada doświadczenie zdobyte we współpracy z międzynarodowymi firmami deweloperskimi i korporacjami inwestującymi na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, a także wiedzę praktyczną w zarządzaniu siecią sprzedaży detalicznej, analizach rynku nieruchomości komercyjnych, komercjalizacji i zarządzaniu wiodącymi obiektami handlowymi w Polsce.

Brabant
Firma Brabant powstała w 2000 roku, jest deweloperem i doradcą w obrocie międzynarodowym, zrealizowała blisko 70 transakcji komercyjnych. Specjalizuje się w obrocie terenami pod inwestycje powierzchni magazynowych, handlowych i biurowych. Działalność koncentruje także na doradztwie transakcyjnym w zakresie fuzji i przejęć podmiotów gospodarczych oraz prowadzeniu działalności deweloperskiej projektów logistycznych i biurowych.

PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNA

Kaniewski I Łuszczyński Architekci – pracownia wiodąca Firma Kaniewski i Łuczyński Architekci została założona w 1995 roku przez Mariusza Kaniewskiego oraz Artura Łuszczyńskiego. Główny profil działalności firmy stanowi projektowanie architektoniczne wraz z kompleksowym wykonaniem dokumentacji budowlanych oraz aranżacja wnętrz różnego rodzaju obiektów począwszy od budynków użyteczności publicznej poprzez zakłady produkcyjne, na budynkach mieszkalnych na skończywszy. Wśród zrealizowanych projektów znajdują się m.in. budynek biurowy Top Choice w Warszawie, budynek biurowy z częścią magazynową firmy Nois
w Warszawie, budynek produkcyjny z częścią biurową Fagor w gminie Czosnów oraz Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny Aquapark w Mińsku Mazowieckim (we współpracy z firmą Bulak Projekt).

Bose International Planning and Architecture – projekt wnętrz Grupa Bose International Planning and Architecture założona została w 2001 roku przez architektów Oru Bose i Marka Tryzybowicza. Działalność grupy obejmuje projektowanie wielofunkcyjnych zespołów biurowych, rozrywkowych i usługowo-handlowych, planowanie urbanistyczne oraz projektowanie zabudowy mieszkaniowej, obiektów sportowych i rekreacyjnych. Projekty Bose International realizowane są w USA, Indiach, Europie Środkowo-Wschodniej, na Bałkanach i w krajach Zatoki Perskiej. Koncepcje, opracowane przez główne biuro projektowe z siedzibą w Warszawie, to między innymi: Silesia City Center w Katowicach, Bonarka City Center w Krakowie, Palladium Namesti Republiky w Pradze, zespół wielofunkcyjny Eurovea w Bratysławie. Filozofia grupy oparta jest na globalnym doświadczeniu projektowym, zaadoptowanym do warunków lokalnych.
 

 

Źródło: MediaDem / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 288

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >