Budowa własnego domu: Jaki projekt domu wybrać? Poznaj modne kolekcje projektów domów

Budowa własnego domu: Jaki projekt domu wybrać? Poznaj modne kolekcje projektów domów

Wiosna to najlepszy czas na rozpoczęcie inwestycji budowlanej. Dojrzewające w nas jesienią i zimą marzenie, a w końcu decyzja o budowie domu, teraz właśnie może się zrealizować. Ale najpierw – pytanie: Jaki projekt? Czytaj dalej

- Coraz częściej inwestor poszukuje projektu domu odpowiadającego jego ideom, stylowi życia, gustowi lub zwyczajom. „Pokaż mi, jak mieszkasz, a powiem ci, kim jesteś”. – mówi Robert Pierzchała Dyrektor Marketingu ARCHETON Sp. z o.o. - Każdy z nas organizuje sobie przestrzeń, najbliższe otoczenie wg własnych potrzeb i możliwości, a nawet wizji i marzeń. Dom to nie tylko miejsce do mieszkania, dom określa też naszą osobowość. Postanowiliśmy ułatwić wybór projektu domu inwestorowi tworząc zróżnicowane kolekcje: FUTURA, EKO, NEO, LUX, NATURA.

Dynamiczni wizjonerzy z pewnością wybiorą projekt domu z Kolekcji FUTURA. Te projekty to niekonwencjonalna plastyka, dbałość o detal i nowoczesna forma. Domy są proste i funkcjonalne, ale nie zawsze zrywają z tradycyjną bryłą. FUTURA wykorzystuje nowe technologie w budownictwie oraz różnorodne sposoby wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Dbając o własne zdrowie kupujemy ekologiczną żywność, a także odzież, segregujemy śmieci, ograniczamy zużycie prądu. Ci, którzy żyją w zgodzie z naturą, pragną w jak najmniejszym stopniu oddziaływać na biosferę powinni obejrzeć Kolekcję EKO. Projekty domów z tej kolekcji zostały pomyślane tak, aby ich eksploatacja, a zwłaszcza ogrzewanie, pochłaniały jak najmniej energii. Bryły budynków są zwarte, bez balkonów i lukarn w dachu; duże przeszklenia elewacji nasłonecznionych kontrastują z zabudowanymi elewacjami północnymi.


Dla kontynuatorów sprawdzonej tradycji „nowoczesnej prostoty” w architekturze wymarzona jest Kolekcja NEO. Nieskomplikowane elementy ornamentyki architektonicznej stanowią w niej: metalowe balustrady, szklane daszki, okna bez dodatkowych podziałów.

Zwolenników bogatego zdobnictwa w architekturze usatysfakcjonuje Kolekcja LUX. Detale wykończeniowe w tej kolekcji nawiązują do okresu klasyki: opaski wokół okien, kute balustrady czy okna z podziałami.

Kolekcja NATURA jest dedykowana szczególnym warunkom inwestycyjnym na obszarach objętych ochroną krajobrazu. Specjalnym elementem tej kolekcji są domy w technologii bala drewnianego. Cechy bryły – detale w klimacie rustykalnym: drewniane słupki i balustrady, okiennice, ganki; kalenica o długości 1/3 dachu, kąt nachylenia dwuspadowego dachu 35 stopni – spełniają większość warunków stawianych budynkom jednorodzinnym na terenach parków krajobrazowych czy Natura 2000. ARCHETON Sp. z o.o. to jedno z nielicznych znanych biur architektonicznych, które przygotowało w swej ofercie tego typu projekty domów.

Źródło: Alexandrite Group / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17323 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 269

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >