Budynek Green Corner dostał prawomocne pozwolenie na budowę

Budynek Green Corner dostał prawomocne pozwolenie na budowę

Skanska Property Poland ogłosiła, że budynek Green Corner dostał prawomocne pozwolenie na budowę oraz otrzymał pre-certyfikację LEED.

Green Corner, zlokalizowany u zbiegu Chłodnej i Wroniej, będzie posiadał 27 500 m kw powierzchni biurowych i handlowych klasy A, a oddanie do użytku planowane jest w 4 kwartale 2012 roku. Prace budowlane już się rozpoczęły, a głównym wykonawcą jest firma Skanska S.A. Green Corner będzie posiadał 7 kondygnacji naziemnych oraz 265 miejsc postojowych zlokalizowanych w parkingu podziemnym.

 

CB Richard Ellis wyłącznym agentem budynku Ambassador w Warszawie

 

W budynku znajdzie się także specjalny podziemny parking dla rowerów. Obiekt został zaprojektowany przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe Sp. z o.o.

 

 

Green Corner otrzymał platynową pre-certyfikację w systemie ratingowym LEED. LEED to zestaw kryteriów niezbędnych do certyfikacji projektów, które powstały w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Celem systemu jest ułatwienie tworzenia budynków zarówno o wysokich parametrach technicznych, jak i bezpiecznych dla środowiska.

 

5 miliardów euro w nieruchomości w 2010 r.

 

Biurowce wyróżnione certyfikatem LEED promują komfortowe warunki pracy, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii oraz zmniejszonym wpływie na środowisko naturalne. Kryteriami LEED są między innymi lokalizacja projektu, optymalizacja zużycia energii i wody, wybór materiałów oraz jakość środowiska wewnętrznego.

 

 

Grzegorz Strutyński, dyrektor regionalny w firmie Skanska Property Poland, powiedział: ‘Green Corner będzie pierwszym warszawskim biurowcem z platynową certyfikacją LEED, która oznacza najwyższe wyróżnienie w ratingu energooszczędnych, zielonych budynków.  Efektywność zużycia energii oraz odpowiedzialność za środowisko to przyszłość. Chcieliśmy udowodnić i pokazać, że tworzymy budynek według najwyższych, światowych zielonych standardów. Posiadanie biura w zielonym budynku to mądra decyzja biznesowa, głównie w związku z faktem, że takie budynki tworzą lepsze, bardziej przyjazne środowisko pracy. Green Corner to nie tylko innowacyjny, rewolucyjny projekt, ale pierwszy w Warszawie budynek biurowy o najwyższej rangą certyfikacji. Stanowi również najlepszy przykład na zieloną politykę firmy Skanska.’ Firma CB Richard Ellis jest wyłącznym agentem ds. wynajmu i marketingu budynku Green Corner i obecnie prowadzi negocjacje z potencjalnymi najemcami.

 

Źródło: CBRE / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Budowa hali produkyjnej Liczba postów: 1251 Grupa: Inwestycje Niezwykle ważne jest także wyposażenie hali. Ja niedawno współpracowałem z firmą www.prototypy-pl.pl. Wykonali dla nas linię produkcyjną na podstawie naszej kon...
  • Nowoczesne wnętrze biura Liczba postów: 11 Grupa: Inwestycje A czy słyszeliście już o nowoczesnych systemach meblowych do pomieszczeń komercyjnych, również do biur, z wbudowanymi ogrodami wertykalnymi? Ja ostatnio czytała...
  • Jak powinien wyglądać nowoczesny biurowiec? Liczba postów: 55 Grupa: Inwestycje Oczywiście serdecznie Państwa zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą zarówno w zakresie mebli biurowych, sejfów, multimediów, czy także artykułów BHP które...
  • Jakie mieszkanie wybrać? Deweloperskie czy używane... Liczba postów: 97 Grupa: Inwestycje Zalezy chyba na co cię stać, ale i tak trzeba obie lokalizacje po prostu sprawdzić i się przekonać czy są warte ceny.
  • Jakiemu deweloperowi zaufać? Liczba postów: 110 Grupa: Inwestycje W mojej ocenie jeżeli szukacie dobrego dewelopera w Krakowie to tutaj na pewno warto wymienić https://lokum-deweloper.pl/oferta/krakow / ponieważ mają świetne lo...

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16323 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 311

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >