Cichutka praca w ogrodzie

Cichutka praca w ogrodzie

Każdy ogród powinien być azylem spokoju, w którym z przyjemnością spędzamy wolny czas. Jednak prace ogrodowe generują często dużo hałasu, który przeszkadza nie tylko nam i naszym domownikom, ale również sąsiadom oraz naszym zwierzętom. Czytaj dalej

 

Urządzenia bateryjne lekarstwem na hałas

 

Marka Husqvarna zadbała, aby cenne chwile relaksu już nigdy nie zostały zakłócone przez głośny sprzęt. „Urządzenia bateryjne Husqvarna to seria wysokowydajnych maszyn napędzanych mocnym akumulatorem Li-ion 36V. Akumulator w połączeniu ze specjalnie opracowanym silnikiem bezszczotkowym daje wyniki podobne do naszych maszyn spalinowych. Akumulator można szybko wymieniać między urządzeniami, aby uniknąć przestojów, co zwiększa efektywność pracy” – powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy Husqvarna.

 

Czytaj również: Odzież robocza przyda się każdemu

 

 

Cicha pilarka? To możliwe!


Cięcie drewna zawsze kojarzy się z hałasem. Nie jest to jednak regułą. Marka Husqvarna dysponuje urządzeniem, które doskonale sprawdza się w wypadku tych, którzy są szczególnie wyczuleni na wysoki poziom decybeli. Pilarka 436Li to cicha, lekka i prosta w obsłudze maszyna. Dzięki swoim atutom szczególnie ceniona jest przez stolarzy, sadowników oraz użytkowników przydomowych ogrodów. Dodatkowo wyposażona została w trwały bezszczotkowy silnik oraz napinacz łańcucha obsługiwany bez dodatkowych narzędzi. Wydajność i wygoda prowadzenia to podstawowe cechy, dzięki którym zyskuje coraz większą popularność wśród amatorów zieleńców.

 

Czytaj również: Wiosenne porządki w ogrodzie

 

 

Żywopłot na CICHO


Zadbany żywopłot wymaga regularnej podcinki zwłaszcza w pierwszej części sezonu. Zabieg ten gwarantuje prawidłowy rozrost oraz zapewnia ogrodowi piękny wygląd. Zazwyczaj regulowanie żywopłotu jest dosyć hałaśliwym zabiegiem, ale nie musi być to regułą. Nożyce do żywopłotu Husqvarna 136LiHD50 zasilane bateryjnie są tego dowodem. To lekkie, idealnie wyważone urządzenie nie generuje zbędnego hałasu. Nożyce są proste w obsłudze, dzięki czemu maszyna przeznaczona jest zarówno dla profesjonalistów jak i początkujących użytkowników, ogrodników oraz osób zajmujących się pielęgnacją zieleni.

 

 

Koszenie i podkaszanie bez hałasu


Trawnik w okresie sezonu wymaga systematycznej pielęgnacji. Niestety, koszenie czy podkaszanie nie należą do cichych czynności, a warkot kosiarki obudził już nie jedno śpiące dziecko. Trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Chcąc skutecznie o niego zadbać musimy znaleźć złoty środek, który zagwarantuje nam oczekiwane efekty pracy oraz nie narazi otoczenia na zbędny hałas. W tym wypadku również z pomocą przychodzą nam urządzenia bateryjne.

 

Przykładem jest podkaszarka Husqvarna 136LiC. Ta wydajna maszyna zapewnia nam szybkie i bezproblemowe dotarcie do niedostępnych dla kosiarek miejsc. Dodatkowo nie generuje zbędnego hałasu, dzięki czemu praca nią to jeszcze większa wygoda. „Do większych powierzchni lepiej jest zastosować kosiarkę. Podobnie jak w wypadku podkaszarek istnieje możliwość skorzystania z wyjątkowo cichych maszyn. W tym wypadku polecanym rozwiązaniem są kosiarki zautomatyzowane np. Husqvarna Automower 308. Ta kompaktowa, stylowa maszyna kosi tereny o złożonej strukturze. Maszyna jest w pełni zautomatyzowana i posiada wszystkie cechy rodziny Automower®, a co ważne pracuje cicho i sama automatycznie powraca do stacji, by doładować akumulator” – dodał Jerzy Banaszczyk.Źródło: compress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17208 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 470

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >