Długa w Zielonej Górze zmieni oblicze

Długa w Zielonej Górze zmieni oblicze

Prawdopodobnie pod koniec 2016 r. przy ul. Długiej w Zielonej Górze staną nowe budynki wielorodzinne.

 


Grunty od miasta zakupił lokalny deweloper, firma Ekonbud-Fadom. Budowa ma rozpocząć się już w 2015 r., a na przyszłych lokatorów czekać będzie około 150 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.


Terenów na inwestycje w ścisłym centrum miasta jest coraz mniej. Jedne z ostatnich gruntów, które pozostały wolne, znajdują się przy Zespole Szkół Ekonomicznych od strony ul. Jedności. Powierzchnia zakupionej przez Ekonbud-Fadom działki wynosi 7740 mkw. – To bardzo perspektywiczny obszar w centrum miasta. Chciałbym, aby był tak zagospodarowany, by przyszli nabywcy byli z niego dumni. Liczę, że już w 2016 r. mieszkańcy Zielonej Góry też stwierdzą, że nasza firma zrobiła dobrą pracę dla wizerunku centrum miasta. – mówi Leszek Jarząbek, właściciel firmy Ekonbud-Fadom.

 

 

Czytaj również: Plac budowy nowego osiedla

 

 

 

Czytaj również: Sesja tematyczna w galerii

 

 


Deweloper planuje przy ul. Długiej utworzenie kilku budynków w zabudowie wielorodzinnej. Projekt jest w trakcie realizacji, w związku z czym trudno sprecyzować jakie mieszkania będą znajdowały się w nowej inwestycji. Jak zaznacza właściciel Ekonbud-Fadom, prawdopodobnie powstanie około 150 lokali o zróżnicowanych powierzchniach od ok. 40 do 80 mkw. Orientacyjna cena, jaką będzie trzeba zapłacić za mkw., to 3900 zł.


Obecnie teren, na którym mają stanąć nowe budynki, służy jako bezpłatny parking. Ponadto znajdują się tam pozostałości po byłym zakładzie oczyszczania miasta. – Dziś to miejsce nie wygląda najlepiej, bo przez wiele lat stało niezagospodarowane. Po gruntownym oczyszczeniu terenu i stworzeniu małej infrastruktury przy inwestycji dzisiejszy obraz będzie smutnym wspomnieniem. – tłumaczy Jarząbek. Jak dodaje, projekt inwestycji powstanie pod koniec 2014 r.


Ekonbud-Fadom w centrum Zielonej Góry zrealizował już kilka inwestycji. Są to m.in. apartamenty na osiedlach Viniarnia Home przy ul. Moniuszki oraz Polan Apartamenty przy ul. Staszica. W planach lubuskiego potentata są już kolejne inwestycje nie tylko w Zielonej Górze, ale i w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski z początkiem 2014 r. deweloper oddał inwestycję Reduta Nowe Podolany przy ul. Jasielskiej.Źródło: missionpr / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17334 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 382

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >