Długopis do pracy - w biurze czy na budowie

Długopis do pracy - w biurze czy na budowie

Mimo, że postęp technologii dał nam komputery i smartfony, na których możemy wykonywać notatki, to długopis wciąż jest podstawowym narzędziem pracy dla większości ludzi. Wiele osób odruchowo sięga po niego do kieszeni czy torebki, aby na szybko zanotować ważne informacje. Dlaczego papierowe notatki nie zostały ostatecznie wyparte przez nowe technologie, mimo że pisanie długopisem trwa zazwyczaj dłużej niż na klawiaturze? Długopis po prostu chwytamy i możemy sporządzić notatkę na różnych materiałach, bez uruchamiania aplikacji w telefonie i używania obu rąk.

 

Długopis narzędziem pracy

 Długopis znajduje się prawie w każdym miejscu publicznym. Tworząc nim notatkę, utrwala nam się ona wzrokowo, poprzez nasze indywidualne pismo. Tego efektu nie ma, korzystając z klawiatury. Notatka papierowa jest też zawsze na widoku, dlatego łatwiej o niej pamiętać, niż o tej zapisanej na komputerze czy telefonie.

 

Długopis do pracy - w biurze czy na budowie

 

Czytaj również: Jak zorganizować nierozpraszającą przestrzeń w domowym biurze?

 

Długopis służy nie tylko w życiu codziennym, ale znajduje się również w każdym miejscu pracy. Będzie zawsze pod ręką w biurze, banku, a nawet u mechanika czy na budowie. Są oczywiście długopisy do zadań specjalnych, które z racji miejsca, w którym są wykorzystywane, muszą wyróżniać się odpowiednią trwałością. Czy każdy długopis sprawdzi się zarówno w warunkach biurowych jak i remontowo-budowlanych?  

 

Długopis do biura

Biura to z reguły miejsca o spokojnym charakterze i zadbanych wnętrzach. Można w nich, a nawet trzeba pozwolić sobie na elegancki długopis lub nawet pióro wieczne czy kulkowe. W takich miejscach często przyjmowani są klienci, którzy również korzystają z narzędzi piśmienniczych. Estetyczny długopis lub pióro wiele mówi o firmie. Jest elementem identyfikacji wizualnej marki, przez co wpływa na odbiór firmy przez klientów. Z tego powodu warto zainwestować w eleganckie, firmowe długopisy lub pióra z logiem. Można także zdecydować się na modele bardziej ekstrawaganckie np. o ciekawej fakturze, kolorach i innych zdobieniach. W warunkach biurowych dużą wagę przykłada się do walorów estetycznych.

 

Remont czy budowa - czymś pisać trzeba

Trzeba pamiętać, że tam gdzie ma miejsce remont czy budowa, często panuje chaos i bałagan. Długopis ma znaczenie podrzędne, jest traktowany jak każde inne narzędzie, które ma spełniać swoją funkcję. Elegancki długopis lub  pióro, mogłyby się szybko zniszczyć upadając lub mając bliski kontakt z narzędziami budowlanymi czy materiałami. Z tego względu, bardziej sprawdzi się w tym miejscu długopis. Czym powinien się wyróżniać, aby jak najlepiej wywiązać się ze swojego zadania?

 

Najważniejsze cechy długopisu do trudnych warunków

  • Materiał długopisu powinien być trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne. Przykładowo długopis Parkera IM Achromatic jest pokryty specjalną powłoką PVD, odpowiadającą za trwałość.
  • Dobrze wyważony, cięższy, aby pewnie leżał w (najczęściej ) męskiej dłoni, nawet ubranej w roboczą rękawicę.
  • Rozmiar powinien być większy, aby z łatwością rzucał się w oczy wśród narzędzi budowlanych oraz był łatwy do znalezienia w kieszeni czy torbie.
  • Tusz, który poradzi sobie z pisaniem na różnych, ekstremalnie trudnych materiałach np: tekturze, ścianie, drewnie.
  • Niezawodny mechanizm, odporny na zróżnicowany nacisk

 

Czytaj również: Tapety, panele filcowe, dekoracyjne płyty akustyczne - jak jeszcze można ozdobić ściany w pomieszczeniach biurowych

 

Wiele modeli długopisów, o różnym przeznaczeniu znajdziesz na stronie alepioro.pl. Wejdź i znajdź to czego potrzebujesz!

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • święta Liczba postów: 21 Grupa: Ciekawe pom... Sztuczna czy żywa? W domu można mieć nawet kilka choinek więc może jakoś to pogodzicie. Mnie zainteresowała różowa choinka takie też widziałam i mogą całkiem fa...
  • Choinka żywa na dłużej Liczba postów: 2 Grupa: Wnętrza No i takie też polecam. Choinkę po świętach można wkopać w ziemie w ogródku i nawet za rok ją wykorzystać. Można i tak załatwić kwestie choinki. Jak choinka to....
  • Choinka żywa czy sztuczna? Liczba postów: 4 Grupa: Wnętrza Można i postawić na coś zupełnie innego, oryginalnego jak np. choinka różowa, widziałam takie online i nie powiem, mega mnie zaciekawiła. Myślę, że w moim salon...
  • zmywarka dla 2 osób? Liczba postów: 174 Grupa: Porady i op... Bo pewnie to nie Ty zmywasz naczynia ;) Ja sobie nie wyobrażam już zycia bez zmywarki, oszczędzam mnóstwo czasu. A co do tabletek, o które wczesniej pytałam, t...
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3704 Grupa: Porady i op... Wyczyścić będzie trudno. Najważniejsze to po prostu na czas je zaimpregnować.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17298 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 95

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >