Domki ogrodowe, zjeżdżalnie, piaskownice - czyli jak urządzić dzieciom plac zabaw w ogrodzie?

Domki ogrodowe, zjeżdżalnie, piaskownice - czyli jak urządzić dzieciom plac zabaw w ogrodzie?

Nadchodzące lato do doskonały moment, aby zachęcić najmłodszych do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Podpowiadamy jak zmienić ogród lub działkę w plac zabaw, na którym dzieci będą mogły wykorzystać swoje nieskończone pokłady energii. Czytaj dalej

 

Domek marzeń

Który kilkulatek nie marzy o domku do zabaw, w którym wraz z innymi dziećmi będzie mógł znikać na całe dnie? Czas  wziąć sprawy w swoje ręce i spełnić to marzenie!

 

Domki ogrodowe, zjeżdżalnie, piaskownice - czyli jak urządzić dzieciom plac zabaw w ogrodzie?

 

W tym celu możemy skorzystać z gotowych rozwiązań lub pokusić się o stworzenie całości samodzielnie. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, można zaadaptować konstrukcję do indywidualnych potrzeb i pomalować na dowolne kolory. Warto zaangażować do tego dziecko, które z pewnością chętnie ozdobi swoją kryjówkę. Aby nasze pociechy czuły się komfortowo, warto dodać kolorowe akcenty – na ścianach przywiesić własnoręcznie wykonane rysunki, a poręcze ozdobić świecącymi lampkami. Do środka można włożyć miękkie poduchy i ulubione zabawki. Możemy być pewni, że w takiej bazie maluchy spędzą całe lato!

 

Domki ogrodowe, zjeżdżalnie, piaskownice - czyli jak urządzić dzieciom plac zabaw w ogrodzie?Zestaw plac zabaw Franek, 638 zł Castorama

Czytaj również: Czym kierować się przy wyborze paneli fotowoltaicznych?

 

Stawiając taki domek należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Ulokujmy go tak, aby był dobrze widoczny z każdego miejsca ogrodu czy tarasu, dzięki czemu będziemy mieć kontrolę nad naszymi dziećmi. W zależności od tego, jak dużą powierzchnią dysponujemy, należy zawsze wybierać miejsce zacienione lub częściowo zakryte, a także osłonięte od wiatru. Pamiętajmy o miękkim podłożu – do wyboru mamy trawę lub specjalną, miękką nawierzchnię stosowaną w parkach.

 

Świetnym przykładem domku na solidnej podstawie jest wykonany z dobrej jakości drewna sosnowego gotowy domek dla dzieci Blooma. Znajdziemy go w ofercie podstawowej Castoramy. Jest tak uniwersalny, że z łatwością można go połączyć z dodatkowymi elementami – zjeżdżalnią lub basenem z kulkami, które dostarczą jeszcze większej frajdy.

 

W przypadku samodzielnej budowy, możemy skorzystać z gotowych komponentów – takie rozwiązanie, przedstawione w specjalnej serii prowadzonej przez 5 sposobów na, na kanale Castoramy, umożliwia idealne dopasowanie konstrukcji do wieku i poziomu aktywności naszego szkraba. Podczas  projektowania trzeba pamiętać, że domki znajdujące się na wysokości powyżej 60 cm należy zabezpieczyć montując balustrady czy też ścianki o wysokości co najmniej 70 cm. Niezbędne są także poręcze, które najmłodszym ułatwią wspinanie się po schodkach na górę. Dzięki temu maluchy będą w stanie samodzielnie i bezpiecznie się bawić.

 

Maksimum zabawy

Pełne energii dzieci uwielbiają place zabaw, na których mogą ślizgać się na ślizgawkach, bujać na huśtawkach i wspinać się po ściankach. Takie atrakcje pomogą nam zapewnić zestawy, które łączą w sobie kilka form aktywności, np. zestaw plac zabaw Franek lub Cubic Sigma z oferty Castoramy.

 

Domki ogrodowe, zjeżdżalnie, piaskownice - czyli jak urządzić dzieciom plac zabaw w ogrodzie?

 

Stawiając gotowy plac zabaw pamiętajmy, aby nawierzchnia była porośnięta trawą, dzięki czemu zamortyzuje upadki oraz zapewni miękkie lądowanie na zjeżdżalni. Dodatkowo, jeżeli mamy w planach większą rozbudowę, warto przemyśleć pokrycie wokół ziemi nawierzchnią amortyzującą. Dobrym pomysłem jest wydzielenie miejsca zabaw drewnianym płotkiem lub niewielkim żywopłotem, który naturalnie wkomponuje się w przestrzeń ogrodu, tym samym zapewniając dzieciom przestrzeń, w której będą mogły bez obaw grać w piłkę nie niszcząc naszych ulubionych roślin.

 

Kreatywność od małego

Świetnym sposobem na rozwijanie wyobraźni jest wstawienie do ogrodu piaskownicy. To rozwiązanie jest prawdziwym klasykiem, które dzieci kochają od wieków. Stawianie babek z piasku, czy zabawa grabkami i łopatkami świetnie wpływa na zdolności manualne. A co więcej, odnajdą się w niej doskonale zarówno maluchy, jak i starsze dzieci.

 

Domki ogrodowe, zjeżdżalnie, piaskownice - czyli jak urządzić dzieciom plac zabaw w ogrodzie?Domek dziecięcy Blooma z podstawą 150x243x299, cena 1398 zł Castorama

Czytaj również: Jak zaprojektować ogród, który przykuwa uwagę sąsiadów?

 

Dzięki różnorodnym rozwiązaniom dostępnym na rynku, piaskownica naszych milusińskich może mieć przeróżną formę, rozmiar i kolor. Najbardziej popularne są modele drewniane, pokrywo-ławką, którą można łatwo zabezpieczyć przez niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a dodatkowo spełnia funkcję wypoczynkową. Dla najmłodszych dedykowane są mniejsze piaskownice plastikowe, np. w kształcie żółwia – kolorowa atrakcja przyciągnie ich wzrok, zachęcając do zabawy.

 

Niezależnie od naszych funduszy, stylu, czy gustu – każdy z nas, z małą pomocą, może urządzić idealny plac zabaw dla dziecka w swoim ogrodzie.

 

Źródło: Made in PR. / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17192 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 177

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >