Czym kierować się przy wyborze paneli fotowoltaicznych?

Czym kierować się przy wyborze paneli fotowoltaicznych?

Hurtownia fotowoltaiczna w Krakowie oferuje ogromny wybór różnego rodzaju paneli i modułów. Od odpowiedniego ich wyboru zależy efektywność i stabilność pracy całego systemu, który daje szansę szybkiego zwrotu inwestycji. Na co warto zwrócić uwagę?

 

Panele fotowoltaiczne - co wybrać?

Specjaliści z Pvstar przekonują, że dobrze dobrane panele fotowoltaiczne dają szansę nie tylko na zmniejszenie rachunków za energię, ale i szybki zwrot z inwestycji. Warto więc podejmować decyzję zakupu rozważnie, świadomie wybierając spośród dostępnych cenowo rozwiązań to, które zapewni maksymalną efektywność i stabilność całego układu generującego energię. Oczywiście nie bez znaczenia jest tutaj także estetyka, natomiast kluczowym kryterium wyboru powinna być efektywność systemu. 

 

Jakie panele fotowoltaiczne polecają hurtownie w Krakowie?

Do wyboru masz przede wszystkim panele I i II generacji.

 

Czym kierować się przy wyborze paneli fotowoltaicznych?

 

Czytaj również: Jakie panele fotowoltaiczne wybrać? - radzi Pvstar

 

  • Spośród modeli I generacji najwydajniejsze są monokrystaliczne. Oparte są ono na mokorysztale krzemu, który cechuje się długą żywotnością oraz bardzo wysokim poziomem sprawności. Takie panele - jak przekonują przedstawiciele Pvstar - są w stanie przetworzyć nawet 20% energii słonecznej w elektryczną. Plusem tego typu paneli fotowoltaicznych jest także stosunkowo nieduża przestrzeń, jaką zajmują. Najlepiej montować je na dachu, na którym prezentują się również bardzo estetycznie. Do wyboru spośród I generacji są jeszcze panele polikrystaliczne, natomiast trzeba liczyć się z tym, że niższa cena oznacza tutaj także niższą efektywność. Maksymalna moc przekształceniowa to w tym przypadku między 16% a 18%. Jeśli chcesz zwiększyć efektywność, musisz rozbudować instalację, a nie na każdym dachu masz na to miejsce.

 

  • Panele fotowoltaiczne II generacji cechują się natomiast wysoką wydajnością nawet przy niskim nasłonecznieniu. Ponieważ są bardzo cienkie, można je wykorzystać jako elementy budowlane, co znacznie poszerza możliwości ich  wkomponowania w dom czy biuro. Cechują się oe niskim kosztem produkcji, natomiast ich ogólna efektywność wynosi od 7% do 15%.

 

Cenne rozwiązania 

Panele fotowoltaiczne cały czas są udoskonalane. Producenci tacy jak Longi Solar czy Seraphim kojarzeni są z pracą na innowacyjnymi rozwiązaniami. Obecnie jednymi z popularniejszych technologii są half-cit czy PERC, które pozwalają na osiągniecie jeszcze lepszej efektywności przy zacienieniu czy zarudzeniu paneli. Są one dzięki temu także bardziej odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. To wszystko sprawia, że wydłuża się ich żywotność. 

 

Czytaj również: Jak prosto i szybko zaplanować i zainstalować przydomową elektrownię słoneczną? Korzyści z systemu mikroinewntorów

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 251

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >