Drzewka, krzewy, rośliny ogrodowe – lista artykułów

Jak dbać o kwiaty doniczkowe w okresie zimowym?

Kwiaty doniczkowe, którymi ozdabiamy nasze mieszkania, są nie tylko pięknym dopełnieniem aranżacji wnętrz, ale także mają korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Rośliny zielone produkują tlen! Niektóre mają również zdolność pochłaniania szkodliwych substancji chemicznych, wydobywających się np. z tworzyw sztucznych, mebli, wykładzin, farb czy lakierów. Są też takie rośliny, które pochłaniają dym papierosowy. Dzięki kwiatom, wdychamy mniej szkodliwych związków, a to z pewnością pozytywnie wpływa na nasz organizm.

Żurawka (Heuchera)

Żurawka jest ozdobną byliną o pięknym sercowatym ulistnieniu, dorasta do ok. 20-50cm. Liście mocno wybarwione, czerwonopurpurowe, z ciemnym żyłkowaniem, zmieniające barwę w trakcie sezonu na srebrnopurpurową.

Czerniec czerwony (Actaea rubra) - roślina cieniolubna.

Czerniec czerwony jest byliną wieloletnią z rodziny jaskrowatych, pochodzącą z Ameryki Północnej. Dorasta do 40-80 cm wysokości. Ozdobą są liście, kwiaty i owoce. Jest doskonałym wyborem do obsadzania cienistych ogrodów, przydomowych ogródków, podwórek studni i miejsc pod koronami drzew, ponieważ doskonale znosi brak bezpośredniego nasłonecznienia.

Niebieska trawa (kostrzewa popielata)

Festuca glauca to zimozielona trawa tworząca zwarte kępki o niebieskozielonym zabarwieniu liści. Jest ozdobą ogrodu przez cały okrągły rok. Nie rozrasta się w darnie i jest raczej krótkowieczna. Roślina ozdobna sama w sobie ale również polecana do tworzenia kompozycji rabatowych i donicowych jak też na skalniaki i obrzeża ścieżek ogrodowych.

Prunus pumila – śliwa karłowata, odmiana płożąca

Prumus pumila vor. depressa – pochodzi z Ameryki Północnej. W naturalnych warunkach popularny gatunek we wschodniej i środkowej Kandzie oraz Stanach Zjednoczonych. Rośnie na piaszczystych suchych terenach, takich jak linie brzegowe rzek, plaże, wydmy oraz na skaliste zbocza. Niewielki krzew osiąga wysokość od 10-40 cm, tworząc luźne kolonie płożących gałęzi o szerokości do 1 m.

Bougaunvillea, kącicierń przepięknie kwitnący krzew

Bugenwilla (Bougainvillea Comm. ex Juss.) – to roślina z rodziny dziwaczkowatych Nyctaginaceae ), rzędu goździkowców (Caryophyllales). Pochodząca z Ameryki Południowej w swoim naturalnym środowisku roślina jest zimozielonym krzewem lub pnączem posiadającym liczne ciernie osiągającym długość do 12 m. Bugenwille są popularnymi roślinami ozdobnymi w regionach z ciepłym klimatem, gdzie kwitną cały rok. W naszych warunkach roślina sprawdza się na słonecznych balkonach i tarasach w okresie letnim.

Krzewy i drzewa z ozdobnymi owocami

Drzewa i krzewy nie tylko mogą nas zachwycić swoim pięknym wyglądem, ale również owoce wielu z nich można wykorzystać do jesiennych wyrobów dżemów, konfitur lub nalewek.

Krzewy i drzewa barwne jesienią

Jesień w ogrodzie kojarzy nam się z kolorowymi liśćmi. Przybierają one najróżniejsze kolory, złote, czerwone, pomarańczowe lub brązowe. Nie bez powodu ta pora roku nazywana jest złotą polską jesienią.

Jesień na balkonie

Jesień to czas przekwitania i plonów. Jesienią nasz balkon zmienia się nie do poznania. Robi się szaro i znikają piękne, wielobarwne kwiaty, które zdobiły to miejsce przez całe lato. Ale czy faktycznie musi tak być?

Winorośl. Jak o nią dbać by obficie owocowała?

Winorośl (Vitis L.) to rodzaj pnączy z wąsami czepnymi z rodziny winoroślowatych, obejmujący około 60 gatunków. Największe ich zróżnicowanie występuje na obszarze Chin oraz we wschodniej części Ameryki Północnej.


Stron: 24 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 22926 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 387

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >